Skocz do zawartości

Pierwszy teleskop.


Dawid

Rekomendowane odpowiedzi

Moja córka w styczniu skończy 4latka... chętnie "looknie" w okular jak wystawiam teleskop. Niestety zielony laser bardziej ją interesuje. A jak go nie mam przy sobie,... cóż - to przecież małe dziecko, o  BIG BANG THEORY z nią nie pogadam.

  • Like 2

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żałosne... I to spod ręki admina,:/ a 4 klauny lubią to... No to żeście Panowie właśnie osiągnęli poziom astromaniaka.

Ta Synta nie nadaje się ?

To zaproponuj coś lepszego.

A tu http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/5945-teleskop-na-start/page-5  odpowiedź bardziej konkretna na to samo pytanie zadane przez amm@

 

Pozdrawiam

Pani Klaun.

  • Like 3

SW N-150/1200 EQ3-2
Nikon Action EX 10X50 CF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w tym przypadku trzeba pomyśleć o sobie i dziecku żeby oboje byli zadowoleni. Może być 12" jeśli tata będzie "patrzeć w niebo" z dzieckiem. Ja stawiam swoją córcię na stołku barowym i spokojnie sobie patrzy na kratery Łysego. Nie pokazuję jej DSO bo nie wie o co chodzi ale jak zobaczyła Jowisza to powiedziała: "Tata! Ten Jowisz wygląda jak w książce!" i tu byłem dumny - rozpoznała planetę!

  • Like 3

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma to być sprzęt dla dziecka którego ojciec się astro nie interesuje -> zabawka za 50zł. Jeśli ojciec się interesuje to powiniej zrobić zakup tak jak ja :D - dlatego propozycja Roberta jest całkiem na miejsu ;)

  • Like 1

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam się za klauna :)

Zadając pytanie należałoby je rozwinąć bardziej niż w jedno krótkie zdanie...do czego ten teleskop ma służyć- czy do wspólnego używania przez dziecko z rodzicami, rozwijania jego zainteresowań, jako pomoc w odpowiedzi na zadawane pytania... czy jako zabawka którą dziecko ma się "bawić" samo. Teleskop nie jest zabawką, nawet taki mały refraktorek może być potencjalnie niebezpieczny dla dziecka w tym wieku jeśli nie będzie nadzorowane w trakcie użytkowania ( chociażby patrzenie na Słońce w dzień bez filtra- czasem wystarczy moment nieuwagi ). Odpowiedź Admina uznałem za dowcipne spointowanie zbyt lakonicznego pytania. I niczego żałosnego w niej nie dostrzegam :)

  • Like 4

Refraktor SW ED 80/600 , montaż CG 4

Hyperion 8-24 mm zoom, Hyperion 24, 21, 17, 13, 10, 8, 5, 3.5 mm, Aspheric 31 mm, 36 mm, Hyperion zoom barlow 2,25x, ES dielectric 2"

Filtry Baader:  O III

Vortex Raptor 8,5x32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi (za te ironiczne też). Wiem, że moje pytanie mogło być odebrane jako żart ale wszystkie komentarze bardzo mi pomogły ;-) jak pewnie większość się zorientowała nie mam pojęcia o astronomii, a mój syn nie wiadomo czemu ma ostatnio sporo pytań dotyczących planet itp., a w liście do Św. Mikołaja na pierwszym miejscu znalazł się teleskop. Nie chciałam, żeby się zraził, ale żeby zobaczył przez niego coś więcej... 

p.s. JackuE jestem mamusią, nie tatusiem ;-) i sporo czasu przebywam z moimi dziećmi. Wierz mi, że są różne dzieci. Również takie, które potrafią się skupić dłużej niż 5 min na tym co je naprawdę interesuje. Nie sądzę, że będzie tak z teleskopem, ale kto pyta nie błądzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dawid, byłem w podobnej sytuacji. nie miałem wystarczająco dużo piniondzów na teleskop, też mi mówili, że za to głównie zabawki (no i rację mają) więc skusiłem sie na lornetkę, bo za te pieniądze na pewno coś kupisz. ja kupiłem 10x50 i jestem zadowolony do teraz. :P kupiłem ją, bo chciałem poznać niebo i powoli zbierać na teleskop, ale teleskopu kupować zamiaru już nie mam, bo w przyszłości mam zamiar zaopatrzeć się kolejną, większą lornetkę. nie mówię ci, że masz iść tą drogą ;) poczytaj, tego jest mnóstwo i wybierz. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)