Skocz do zawartości

SW 130/900 + canon eos1200d jak to połaczyc


Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

posiadam canon eos 1200d  http://www.euro.com....mm-dc-iii.bhtml

 

jak mogłbym go połaczyć z teleskopem? trzeba odłaczyc obiektyw ?  (jesli tak to jak robic zdjecia bez obiektywu skoro obraz rozmazany)

"jestem słaby z obsługi lustrzanki.....dopiero ucze sie robic zdjecia nocą i jak narazie cieżko...."

 

no chyba ze aparat zasłaby to dam se spokoj

 

Pablitus 18" +  Explore Scientific 82 - 6,7mm , 14mm , TMB 6mm planetary II + canon eos 1200d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teleskop ten można połączyć z lustrzanką ale będziesz się musiał zaopatrzyć w dwa akcesoria:

- soczewkę Barlowa z odpowiednim gwintem np.taka http://deltaoptical.pl/blizej_nieba/vixen-barlow-t-2x,d377.html ,soczewka jest konieczna bo inaczej nie ma dostępu do ogniska głównego.

- złączka umożliwiająca na sztywno połączyć aparat z Barowem następnie wszystko umieścić w wyciągu https://deltaoptical.pl/t-ring-canon-eos,d755.html

  Po takich zabiegać będziesz mógł focić wygodnie a ostrość ustawisz pokrętłami wyciągu.

Prostszej drogi z tym telepem nie ma.

Możesz poszukać tańszego Barlowa,ale pamiętaj musi mieć gwint.Choć ten już i tak jest tani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego zoom dla aparatu daje obiektyw,w tym przypadku obiektywem jest teleskop o stałej ogniskowej 900mm.

To rozwiązanie to kompletny tor optyczny,nie ma tu miejsca na okular czy inne wynalazki,skąd takie przypuszczenia? 

Jeszcze raz tak  tylko barlow + złączka+ aparat

A mała uwaga w tym przypadku ogniskowa wzrośnie X2 , bo tyle wynośi krotność Barlowa,czyli mieć będziesz 1800mm to już dużo,może tarcza Księżyca czy Słońca cała w kadrze się nie mieścić.

Edytowane przez marianowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypuszczenia z tego ze jestem swierzakiem w astronomi;)

 

 

ok,nie chodziło mi o jakieś szydzenie gdy spytałem dlaczego w ten sposób myślisz,zwyczajnie spotkałem się kiedyś jak ktoś próbował wyważać otwarte już drzwi,myślałem że i Tobie ktoś próbował za bardzo pomagać.

Gdybyś chciał robić planety to niestety lustrzanka blado tu wypada,w tym celu potrzeba małej matrycy,np LiveCam Studio MicroSoft,i avikovanie które nie jest możliwe bez napędu w jednej osi.Barlow np.x3 lub więcej też by się przydał,a najbardziej teleskop o porządnej optyce ;) ,bo w foceniu to ona gra pierwsze skrzypce na równi z doświadczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że jest początek nowego ale czy kolega był by tak  uprzejmy i  choć by przejrzał dział w którym napisał powyższy temat,

to by znalazł co nieco o swoim problemie,choć by tu http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/5326-poczatki-astrofotografi/
W/g mnie ten teleskop nie nadaje się do foto gdyż ma wyciąg 1,25" przez co winietowanie z matrycą APS-C  będzie olbrzymie a po drugie to foto ogniskową 900mm na tym montażu (jeśli dobrze doczytałem to EQ 2) to hardcor nie wspominając już o ogniskowej 1800mm

Anva

Astrokurnik + kilka astrojajek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że jest początek nowego ale czy kolega był by tak  uprzejmy i  choć by przejrzał dział w którym napisał powyższy temat,

to by znalazł co nieco o swoim problemie,choć by tu http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/5326-poczatki-astrofotografi/

W/g mnie ten teleskop nie nadaje się do foto gdyż ma wyciąg 1,25" przez co winietowanie z matrycą APS-C  będzie olbrzymie a po drugie to foto ogniskową 900mm na tym montażu (jeśli dobrze doczytałem to EQ 2) to hardcor nie wspominając już o ogniskowej 1800mm

Anva

Zgadzam się z tym. EQ2 jest słabiutki, ja mam EQ3-2 i to jest i tak na styk żeby coś wyfocić. Miałem taki teleskop SW1309EQ2 i też próbowałem robić fotki. Uczciwie powiem że można ale zadowolony z efektów nie będziesz. Musisz mieć do tego wężyk spustowy albo robić fotki z samowyzwalacza bo jak dotkniesz aparatu to montaż będzie tłumił drgania kilka sekund (przerabiałem to ;)).

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"marianowski"  duzo mi wyjasniłes ....dzieki;) 

wiem ze telep i montaż to słabizna ale naczyms sie trzeba uczyc 8)

a ja jak narazie widziałem tylko jowisza i słonce bo od 3 tyg mam dopiero teleskop i zagłebiam sie w astronomie i powiem ze jestem zdowolony mimo tego ze raczkuje tu na forum i pod niebem 

 

pozdrawiam wszystkich 

Pablitus 18" +  Explore Scientific 82 - 6,7mm , 14mm , TMB 6mm planetary II + canon eos 1200d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anva masz racje,a 1800 mm w tym przypadku to konieczność gdy brak dostpętu do ogniska głównego.Pomimo że to hardcore jak piszesz to jednak Słońce i Księżyc focone takim zestawem można niejednokrotnie znaleźć w necie z całkiem dobrym rezultatem.Autor wątku teleskop wybrał taki a nie inny,chce próbować,jego wola Panie.

Kapral słusznie prawi wężyku spustowym,włączenie funkcji podniesienia lustra w aparacie też dużo pomaga.Jednym słowem wszystko co ograniczy drgania w chwili rejestrowania obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)