Skocz do zawartości

Teleskop Meade LX90 8 "


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Temat dotyczy:Teleskop Meade LX90 8 " 

Na początek by nie rozwijać wątku nadmiernie chciałbym zadać kilka pytań dotyczących owego teleskopu,a mianowicie;

1.Na co powinienem zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu używanego sprzętu tego typu?

2.Jakie plusy oraz minusy są podczas obserwacji,astrofotografii,oraz ogólnego użytkowania,na co zwracać szczególna uwagę podczas eksploatacji (pytanie skierowane do użytkowników takowego teleskopu,lub jemu podobnych)

3.Czy warto doinwestować taki zestaw w takie dodatki :Denkmeier BINOTRON-27 Super System,TeleVue Okular Naglera 31mm. Ewentualnie inne rzeczy które warto było by nabyć,aby zestaw nabrał "blasku"

4.Czy zestaw dobrze sprawdza się do guide-owania astrofoto DS etc.?

Na początek tyle,co chciałbym wiedzieć.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za "Pełnowartościowe" odpowiedzi w temacie który mnie interesuje.

Naprawdę budujące forum.

Szczerze aż się wierzyć nie chce że tyle można sie dowiedzieć na temat sprzetu którego w Polsce nie ma i nikt nie ma o nim zielonego pojęcia.!

Podpowiedź dla sarkastycznych odpowiedzi,

Nie pytam dlatego że nie chce mi się szukać i googlować w celu zasięgnięcia wiedzy w temacie,ponieważ wertuję temat od kilkunastu tygodni

Pytam dlatego że takich informacji praktycznie jest znikoma ilość i niewiele wnoszą w zagłębienie się w nim.

Pozdrawiam

Krystalicznie czystego nieba życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za "Pełnowartościowe" odpowiedzi w temacie który mnie interesuje.

Naprawdę budujące forum.

Pytam dlatego że takich informacji praktycznie jest znikoma ilość i niewiele wnoszą w zagłębienie się w nim.

Kolego po cóż ten sarkazm .. - gwarantuję Ci iż jeśli ktoś z nas miałby taki teleskop napisał by o nim.

Sam stwierdziłeś, ze wiadomości jest znikoma ilość..

Chyba tak jest lepiej niż teoretyzowanie i wiadomości ,,słyszałem", ,,czytałem", ,,a podobno.."

Mam nadzieję, że jeśli na innych forach znajdziesz opinie użytkowników (nie ofert sklepowych) to zechcesz się nimi podzielić.

  • Like 3

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Sam używam LX200 8" , to podobny sprzęt więc :

 

1. Sprzęt astro (używany) jest warty kupienia jeśli jest TYLKO w bardzo dobrym stanie , optyka bezwarunkowo !!

2. Tu można dużo pisać , ale

    a. Do foto planet i Księżyca - sprzęt idealny , wizual również

    b. Do foto DS trzeba kupiś dobry korektor + klin i można ogarnąć temat , wizual jest OK. Nie wymaga drogich okulatrów !!

        przykładowy link do możliwości astrofoto : http://robcrockett.zenfolio.com/f1067012962

3. Okulary do planet + do DS  , guider z kamerką (kamera posłuży też do focenia planet) , klin paralaktyczny, korektor np. Allan Gee,  no i detektor     główny.

4. Jak widać w podanym wyżej linku - można :)

 

Pozdrawiam

:)

  • Like 1

SW 12" Flex GoTo / Star Adventurer / Nikon D5300 
Moje fotki: www.astrobin.com/users/Elay/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Borowy Misiek Dzięki Wielkie!!

Taka odpowiedz mnie zadowala w 98% jeszcze tylko jak możesz mi podpowiedzieć jak mogę dostrzec gołym okiem ewentualne wady optyki?

Lub inaczej na co mam zwrócić uwagę ?

Rozumiem że fizyczne uszkodzenia nie wchodzą w grę.

 

JacekE

Sarkazm wziął się stąd że skoro na forum na którym każdy posiada jakiś tam sprzęt ma jakies pojęcie.

Jak można sprawdzić i ocenić kondycję montażu,chyba że jestem w błędzie i wszyscy kupują nowe montaże.

Wystarczyła by mi prosta odpowiedz typu w ruchu jałowym poziomym powinieneś zwrócić uwagę na to że: jest dopuszczalny niewielki kąt odchylenia pionowego..itp itd. to chyba nie jest na zbyt wiele dla starych wyjadaczy tematyki i osprzętu,(prawda?_ czy może jestem w błędzie.

 

Pozdrawiam

 

Witam.

 

Sam używam LX200 8" , to podobny sprzęt więc :

 

1. Sprzęt astro (używany) jest warty kupienia jeśli jest TYLKO w bardzo dobrym stanie , optyka bezwarunkowo !!

2. Tu można dużo pisać , ale

    a. Do foto planet i Księżyca - sprzęt idealny , wizual również

    b. Do foto DS trzeba kupiś dobry korektor + klin i można ogarnąć temat , wizual jest OK. Nie wymaga drogich okulatrów !!

        przykładowy link do możliwości astrofoto : http://robcrockett.zenfolio.com/f1067012962

3. Okulary do planet + do DS  , guider z kamerką (kamera posłuży też do focenia planet) , klin paralaktyczny, korektor np. Allan Gee,  no i detektor     główny.

4. Jak widać w podanym wyżej linku - można :)

 

Pozdrawiam

:)

QHY9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

JacekE

Sarkazm wziął się stąd że skoro na forum na którym każdy posiada jakiś tam sprzęt ma jakies pojęcie.

Jak można sprawdzić i ocenić kondycję montażu,chyba że jestem w błędzie i wszyscy kupują nowe montaże.

Wystarczyła by mi prosta odpowiedz typu w ruchu jałowym poziomym powinieneś zwrócić uwagę na to że: jest dopuszczalny niewielki kąt odchylenia pionowego..itp itd. to chyba nie jest na zbyt wiele dla starych wyjadaczy tematyki i osprzętu,(prawda?_ czy może jestem w błędzie.

 

Pozdrawiam

No widzisz w tym wypadku się mylisz, przynajmniej moim zdaniem. Montaże MEADE są dosyć specyficzne i dość rzadko występują na terenie naszego kraju. Ja mimo troszkę jeżdżenia po świecie widziałem tylko raz krótko w akcji i akurat nic o nim nie mogę powiedzieć. To jak gdyby zintegrowany system konstrukcji dedykowany do ich teleskopów i oprogramowania - np kamer CCD MEADE i oprogramowania (śledzenie obiektów, wirtualne obserwatoria).

Jedynie co mogłem napisać to podobnie jak Misiek. Raz - bo miałem kupić miałem okazję spojrzeć przez MEADE SCT 10". Ale był powieszony na EQ6. Obraz mimo wiekowości teleskopu bo był starszej konstrukcji z 2006 roku był świetny i porównywalny z moim SCT 11". To tyle.

Natomiast na co zwracać uwagę ??? Jak w każdym teleskopie tego typu, w jakim stanie są lustra, czy jest skolimowany, czy system ostrzenia chodzi płynnie. To jest najważniejsze. Bo kolor tuby (była niebieska) czy podrapana - nie jest ważny, można poddać renowacji (np. okleić folia karbonową).

Pytałeś o konkretny model a w zasadzie komplet - jeszcze raz podkreślę rzadko występujący u Userów polskich for astronomicznych.

Kończąc - kondycja montażu jak w każdym, luzy w osi wyczujesz ręką. Trafianie w obiekt pod niebem, sama sprawność optyki również naocznie oglądając dokładnie po podświetleniu lustra i spojrzeniu w niebo na gwiazdki.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)