Skocz do zawartości

Sky-Watcher Dobson 10" Flex Tube 254/1200


BlazejPL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Mam do sprzedania swojego Sky Watchera 10” w wersji Flex-tube.

Teleskop sprzedaję gdyż przesiadam się na coś z prowadzeniem. Oferowany Newton jest u mnie od roku a wcześniej był w posiadaniu innej osoby, ale jest bardzo zadbany i oczywiście wszystko jest sprawne.

Lustro 25cm doskonale się nadaje do wizuala i przy pomocy tego sprzętu ogarnąłem wiekszość obiektów nawet przy średnim seeingu i warunkach.
Również z centrum Warszawy i balkonu ten sprzęt daje bardzo duże możliwości przy dobrej pogodzie.

W zestawie oczywiście tuba, montaż, szukacz ale również jest zamontowany elektroniczny autofocus ze sterowaniem z pilota co jest bardzo przydatne. Jest dodatkowo także stopka na laser co również zwiększa możliwości i ułatwia wyszukiwanie obiektów.

W cenie wszystko to co na fotkach 1-5 czyli adaptery, okular 9mm plossl, adapter kątowy do okularu. Można sobie dokupić większy okular do przeglądu i większych obiektów.

Dodatkowo na dwóch ostatnich fotkach widać szukacz kątowy oraz niezwykle przydatny Tellrad od Omegona. Ten ostatni to według mnie game changer przy szukaniu obiektów bez wspomagania systemem go to itp. Mogę równiez za dopłatą dorzucić dedykowaną torbę do przenoszenia tubusu.

Tellrad, szukacz kątowy i torba za dopłatą.

Lustro jest w stanie idealnym. Można sobie przetrzeć ewentualnie. Ja tego nie robiłem często gdyż nie jest to konieczne przy wizualu i nie widzę sensu rozkręcania i narażania na uszkodzenia przy nikłych korzyściach.

Z mankamentów można wymienić kilka rys na tubie od zewnątrz i na montażu. Niby zawsze torba była a jednak gdzieś się rysa pojawiła. Nic wielkiego. Standardowe ślady użytkowania. Druga sprawa to prowadnice. Wszystko działa ale dla perfekcjonistów można posmarować.

Zapraszam do obejrzenia na Mokotowie w Warszawie. Nie wysyłam. Tylko odbiór osobisty. Mogę również jak ktoś nie ma takiej możliwości gdzieś blisko podrzucić po uprzednim obejrzeniu u mnie i zapłacie.

Cena: 2399 zł

IMG_1215.jpg

IMG_1216.jpg

IMG_1217.jpg

IMG_1218.jpg

IMG_1219.jpg

IMG_1221.jpg

IMG_1223.jpg

IMG_1224.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)