Skocz do zawartości

Składanie klipów LRGB z kamerką mono


piotrando1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Nagrałem 4 klipy z kamerką ASI120mm i filtrami Baader LRGB. Zrobiłem to pierwszy raz jednak kazde z filmów jest czarno białe. Czy to normalne ?.

 

W jaki sposób mogę uzyskać połączenie Avików w jedną całość żeby uzyskać kolorowy obraz?

 

Dzięki wielkie

 

Piotrek

SCT 11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to normalne. Teraz musisz kazdy plik obrobic osobno tak jak robiles z mono. Jak juz bedziesz mial 4 pliki gotowe ze zdjeciami LRGB to laczysz je w kolorowe zdjecie np w Fitswork (otwierasz wszytstkie naraz i wybierasz z menu laczenie LRGB i tylko wskazujesz ktore zdjecie to jaki kolor). 

  • Like 1

Pozdrawiam! Lucjan
Sony A7II, Olympus E-PL5, E-PM2 full spectrum, Astro CZJ Sonnar 300 f/[email protected], EQ3-2 + AstroEQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Mam jednak pewien problem. Jaką funckcją moge te planetki obrócić żeby były identyczne nie tracąc przy tym barw filtrów ?

 

Na zdjęciu ponizej połączyłęm wszystkie planetki ale widać że niebieski jest pod innym kątem.

 

 

Znalazłem funkcję, która nazywa się "Fit Image to Another (shift and rotate)"  Jeśli włączę tę opcję to wtedy wszystkie saturny uzyskuję pod jednym kątem jednak zmieniają one nazwę..nazwa pliku ten od ktorego kopiuje nachylenie..jeśli kopiuje nachylenie od Green, to pod koniec procesu mam wszystkie z nazwą green np green1, green2. Wtedy jak łącze RGB to jakby nie łapie mni wszystkich kolorów i zdjęcie dalej jest czarnobiałe.

 

Bardzo proszę o pomoc :)

 

 

Dzięki

 

Piotrek

 

 

 

post-1009-0-16514000-1435405352_thumb.jp

post-1009-0-55636500-1435405538.jpg

SCT 11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta niebieska obwódka to jest problem ale wyostrzania tego kanału. Trzeba podejść z indywidualnym wyostrzaniem do każdego kanału z osobna. Ja wyostrzam ImPPG - efekt jest widoczny odrazu wiec szybko dobierzesz najlepsze parametry.

 

Mnie to wyszło tak ale to na szybko. RGB.

 

post-3584-0-07969000-1435421335.jpg

 

LRGB

 

post-3584-0-51141700-1435422796.jpg

  • Like 1

Pozdrawiam! Lucjan
Sony A7II, Olympus E-PL5, E-PM2 full spectrum, Astro CZJ Sonnar 300 f/[email protected], EQ3-2 + AstroEQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą jak widzisz w tym przypadku kręcenie luminacji mija się z celem bo Saturn jest dość nisko i się wtedy wszystko rozjeżdża. RGB wystarczy i daje lepszy efekt niż LRGB. Możesz ew popróbować jeszcze z ProPlanet i innymi filtrami.

Pozdrawiam! Lucjan
Sony A7II, Olympus E-PL5, E-PM2 full spectrum, Astro CZJ Sonnar 300 f/[email protected], EQ3-2 + AstroEQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Pytanie z tej samej kategorii - w jaki sposób połączyć 3 klipy R,G,B, żeby zmontować je w jedną całość jako jeden plik AVI w kolorze ?. Czy znacie może jakiś program astro do łączenia klipów Avi a nie koniecznie stacków ?

SCT 11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuu szkoda.. :(. Musze pokombinowac w jakims video edytorze

Mysle ze video edytory nie beda miec takich funkcji choć mogę się mylić. Na pewno będziesz musiał mieć idealnie wykadrowane wszystkie kanały zeby po ich nałożeniu nie mieć przesunietych barw.

Dla zaoszczedzenia nerwów i czasu lepiej dokupić kamerke kolor :)

Pozdrawiam! Lucjan
Sony A7II, Olympus E-PL5, E-PM2 full spectrum, Astro CZJ Sonnar 300 f/[email protected], EQ3-2 + AstroEQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uu to cięzko :) - musiałbym wymienic swoj cały zestaw. Mam ASI120mm + zestaw Baader LRGB. Warto wymienic na kolor ? Wiem że mono mają lepsze wyciągi z kolei zawsze moge uzywac jednej lub drugiej do guidingu.

 

A po co Ci to?

Chce nagrywać klipy Avi w kolorze ale chyba z kamerka kolor trace troszke na jakosci jesli chodzi o skladanie stacków

SCT 11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypada mieć dwie :)

 

Mono da lepsze obrazy choć różnica może być nie tak łatwa do zauważenia. Wessel "robi" planetki ASI120MC, zerknij jak mu to wychodzi. Teraz nawet wygrał konkurs swoim Neptunem.

 

Filmiki na pewno będą lepsze w kolorze. Ale w kolorze nie zarejestrujesz UV ani IR. Dla samego obrazu światła widzialnego efekty mogą być podobne.

 

Myślę że dobrym posunięciem było by dokupienie drugiej i przez jakiś czas kręcenia tych samych obiektów obydwiema kamerkami. Sam ocenisz czy "kolor" ma potencjał wystarczający dla Ciebie i zostawisz sobie jedną kamerke.

  • Like 1

Pozdrawiam! Lucjan
Sony A7II, Olympus E-PL5, E-PM2 full spectrum, Astro CZJ Sonnar 300 f/[email protected], EQ3-2 + AstroEQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana kamerki BW na kolorową to milowy krok w tył...

Piotrando poczytaj tutoriale o składaniu RGB, nie zniechęcaj się od razu. Używasz koła filtrowego? Jeżeli nie to zainwestuj w najtańsze manualne 5 pozycyjne, można takie kupić za 295 zł. 

  • Like 2

SCT 11", Maksutov SW 4", Losmandy G11, EQ3-2, Point Grey Blackfly z IMX249, Canon EOS 5D mark II mod, Canon EOS 40D, Canon EOS 30D, C85/1.8 USM, Tamron SP 90/2.8, Tokina 28-70/2.8, Canon 70-200/2.8L, Canon 17-40 L, kupa filtrów i innych rzeczy. Tel 661 239 515.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Piotrando chodzi o kręcenie klipów video w kolorze (jak sądze do prezentacji) lub poskładanie kolorowego klipu z 3 kanałów R,G i B ale cały czas rozchodzi się o filmik, z obrazami łączonymi RGB daje sobie dobrze rade z kamerką mono  :)

  • Like 1

Pozdrawiam! Lucjan
Sony A7II, Olympus E-PL5, E-PM2 full spectrum, Astro CZJ Sonnar 300 f/[email protected], EQ3-2 + AstroEQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o cos takiego jak kolega z YT

 

 

Kolega z YT dobrze posluguje się Sony Vegas Pro i składa klipy RGB w jedno - nie jest to proste :/. Chciałbym zrobić kilka filmików AVI + podkład muzyczny, muzyke sam tworze takze mam kilka pomyslów. Potrzebuje tylko dobrej jakosci Aviki kolorowe planet. Focenie ze stacków to jedna rzecz. Mi sie bardzo podobają filmiki kiedy planetke widac w dobrej jakosci dryfującą w seeingu. Nic nie zastąpi oglądania planety gołym okiem a Aviki mozna sobie odpalic kiedykolwiek. Takze musze opanować technike nagrywania dobrj jakosci LRGB i pozniej składania wszystkiego w jeden Avik za pomocą Sony Vegas Pro :)

 

Mam nadzieje ze wiecie o co mi chodzi :)

SCT 11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana kamerki BW na kolorową to milowy krok w tył...

Piotrando poczytaj tutoriale o składaniu RGB, nie zniechęcaj się od razu. Używasz koła filtrowego? Jeżeli nie to zainwestuj w najtańsze manualne 5 pozycyjne, można takie kupić za 295 zł. 

Hej Adam,

 

Właśnie nie mam koła filtrowego dlatego cięzko mi czasami się zdecydowac na wyjscie bo zmiana filtrow i ponowne ustawianie histogramu itd trwa wiecznosc. Jezcze mi planetka czasami ucieknie i zanim zrobie LRGB to mija 30 minut a seeing zmienia się czasami w ciągu 5 minut. Musze kupił kolo...

SCT 11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o to no to wiesz jaki program to robi więc czas nagrywać i plan wdrożyć w życie. I czekamy na opis tej metody.

  • Like 1

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal 2010-2024