Welcome to Forum Astronomiczne

Zarejestruj się w naszej astronomicznej społeczności , aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji.

Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mogła/mógł:

Tworzyć nowe tematy, pisać w istniejących, oceniać posty innych userów , wysyłać prywatne wiadomości, aktualizować statusy, korzystać z poczty, zarządzać swoim profilem i wiele, wiele więcej!

Zywis

Użytkownik
 • Zawartość

  24
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

3 Neutral

O Zywis

 • Tytuł
  Bellatrix
 • Urodziny

Converted

 • Miejsce zamieszkania
  Ozorowice

Ostatnie wizyty

230 wyświetleń profilu
 1. Można do AstroHuba, tylko trzeba mieć kabel micro USB - 5.5/2.1 Temat tymczasowo umarł razem z Modecomem.
 2. 1. Tak 2. Nie jest zaznaczona, ale się upewnię za chwilę
 3. Kolejny etap automatyzacji: Kupiłem Modecom'a FreePC. Podłączony przez zasilanie huba USB, który zasilany jest z AstroHuba. AstroHub (wyjście 12V) --> Hub USB (5V) --> FreePC Na Modecomie zainstalowany TeamViewer. W "AstroHub panel" zaznaczone 12v input, tak aby napięcie było cały czas załączone. Uruchamiam zdalnie AstroHub panel, dalej Connect i następuje chwilowy zanik napięcia, który wystarcza żeby Modecom się wyłączył. Robię coś źle, czy tak po prostu jest? I jeszcze jedna kwestia: czy można z AstroHuba zasilić kamerę, która potrzebuje 60W, czy lepiej jednak dodatkowy zasilacz?
 4. Takie stronki z rozwiązaniami, może się przydadzą: https://simplydifferently.org/Geodesic_Dome_Notes?page=2 https://forum.grasscity.com/threads/growing-all-year-round-a-step-by-step-guide-to-making-a-geodesic-dome.892662/
 5. A czy przewiduje się wykonanie jakiegoś nagrania dla tych, którzy nie będą obecni??
 6. Tego brakuje: USB Ports can be remotely switched ON/OFF a poza tym się nie umywa...
 7. A jak to wygląda z działającym PinPointem?
 8. Pewnie prace na urządzeniem już dalece zaawansowane. Jednak skoro ma być hub USB, to czy dałoby się jeszcze uwzględnić możliwość resetowania portów USB w razie zawieszenia urządzenia. Na Astropolis (Szybka pomoc : Zdalne resetowanie USB) opisałem ten problem, wywiązała się dyskusja, że jest możliwość zrobienia takiego modułu resetującego. Byłoby to duże ułatwienie przy zdalnym zarządzaniu setupem.
 9. EqMod wyczyszczony, pinpoint nie zrobiłem na polarnej, ręcznie zalignowałem na Capellę i poszło... Mam nadzieję, że skutecznie. Tym nie mniej dotychczas dziłało z pinpiontem na polarną, nic nie rozumiem.
 10. Tak, polarna dobrze, miejsce zapisane i EQModzie i Maximie, czas z laptopa. Poza pilotem jakieś inne propozycje?
 11. Jeśli się powtarzam, a problem był omawiany to przepraszam. Mam problem z trafieniem w obiekt. NEQ6 na pierze. Robię unpark, dalej klatka 3 sek. PinPoint liczy dosłownie parę sekund, potem Observatory ->Sync Wyszukanie w katalogu, Go To i pudło czasem więcej, czasem mniej (do wielkości FOV -5st.), no to slew to mouse i wylatuje totalnie poza kadr. Co robię nie tak? Wcześniej było ok, jedyna zmiana to sposób mocowania guidera, ale to nie to chyba.
 12. według zapowiedzi miało być ulepszone, przynajmniej takie było na pierwszych zdjęciach z zapowiedzią
 13. NEQ6 - 1021 £ EQ6-R PRO 1379 £ paski ok. 200EUR + koszt wymiany Minimalna różnica
 14. czyli wychodzi taniej niż NEQ6 + wedge + paski