Welcome to Forum Astronomiczne

Zarejestruj się w naszej astronomicznej społeczności , aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji.

Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mogła/mógł:

Tworzyć nowe tematy, pisać w istniejących, oceniać posty innych userów , wysyłać prywatne wiadomości, aktualizować statusy, korzystać z poczty, zarządzać swoim profilem i wiele, wiele więcej!

Zywis

Użytkownik
 • Zawartość

  34
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

6 Neutral

O Zywis

 • Tytuł
  Bellatrix
 • Urodziny

Converted

 • Miejsce zamieszkania
  Ozorowice

Ostatnie wizyty

278 wyświetleń profilu
 1. astrohub

  Kontynuując off-topic: - silnik od wycieraczek Mitsubishi Carisma - muszą być przednie (teraz już wiem, że tylna się nie nadaje) - na szczęście podłączyłem do zewnętrznego zasilacza 12V/5A - nie dał rady ruszyć dachu - dalej poszedł zasilacz od xboxa i zapaliła się czerwona dioda (pewnie już wcześniej był na wykończeniu, dlatego nie mógł uciągnąć setupu z grzałkami) - w końcu zasilacz polecany przez wessela dał radę, dach przesuwa się bez problemu - sterowanie modułem przekaźników połączonych przez USB z Modecomem FreePC http://www.gotronik.pl/modul-przekaznika-sterowanego-poprzez-usb-p-3959.html wieczorem dalsze próby, ewentualny opis umieszczę już w nowym wątku
 2. astrohub

  I tak zrobię, dziękuję za odpowiedź
 3. astrohub

  Czy AstroHub uciągnie silniczek od wycieraczek? Napięcie 12v, natężenie 4,5A nominalne. Moc na stronie Boscha opisana jako 20,7W. Silnik posłuży jako napęd do dachu budki, dach nie jest bardzo ciężki - ok. 80-90kg. Ewentualnie jaki zdalny sterownik do takiego silnika z minimum lutowania i programowania?
 4. Ja swojego zapakowałem w końcówkę od kabla COM, prawie idealnie pasuje na szerokość.
 5. Wypadnięcie z prowadnic podczas odsuwania trzeba połączyć z zabezpieczeniem przed wiatrem. Z tego co widzę, to masz prowadnice po których przemieszczają się kółka i nie są to ceowniki. Na Stargazers znalazłem takie zabezpieczenie: Chyba najłatwiejsze do realizacji. Pozostaje jeszcze kwestia zabezpieczenia przed uderzeniem w setup - jakaś fotokomórka? Też jestem na tym etapie, a dach już zbierałem po ogrodzie, mimo że był zamocowany na 6 wrzeciądzy :http://allegro.pl/zaczep-burtowy-zamkniecie-burtowe-wrzeciadz-sredni-i5037804220.html . Zostały wyrwane razem z wkrętami.
 6. Być może to: Yepkit USB Switchable Hub spełni twoje wymagania, mieści się w starym pudełku po kasecie i jeszcze jest sporo miejsca. Do tego całkowicie programowalny.
 7. Tu wygląda inaczej.
 8. Nie żebym się upierał, ale za mało dziur i za mało kabli. Trzeba wywiercić z boków 2+4 otwory, całkiem spore - szczególnie pod fokuser. Dodatkowo otwory, żeby to wszystko jakoś umocować. Sztywności może straci, ale ... Tylko jeden USB wystraczy? To znaczy, że przy Astrolinku musisz zamontować HUBa USB? NIe traktuj tego jako ataku, też ma to urządzenie i plączące kable był naprawdę frustrujące. Teraz mam na nich oplot i jest trochę lepiej. Jeśli sa lepsze rozwiązania, to też chętnie skorzystam.
 9. A tak przy okazji: dlaczego wieszać Astrolinka na tubie? Nie wystarczy poniżej montażu? Kable zasilające do niego i tak trzeba doprowadzić. A jeśli jest poniżej, to kable od kamery fokusera i grzałek w oplocie nie powinny stanowić problemu.
 10. Chyba jednak nie: otworami na wyjścia/wejścia zrobisz z niej sito i nie będzie wystarczająco sztywna. Albo będzie musiała być dużo dłuższa niż Astrolink, a wtedy rośnie ciężar i trudno będzie cokolwiek wpinać od frontu i tyłu.
 11. astrohub

  Można do AstroHuba, tylko trzeba mieć kabel micro USB - 5.5/2.1 Temat tymczasowo umarł razem z Modecomem.
 12. astrohub

  1. Tak 2. Nie jest zaznaczona, ale się upewnię za chwilę
 13. astrohub

  Kolejny etap automatyzacji: Kupiłem Modecom'a FreePC. Podłączony przez zasilanie huba USB, który zasilany jest z AstroHuba. AstroHub (wyjście 12V) --> Hub USB (5V) --> FreePC Na Modecomie zainstalowany TeamViewer. W "AstroHub panel" zaznaczone 12v input, tak aby napięcie było cały czas załączone. Uruchamiam zdalnie AstroHub panel, dalej Connect i następuje chwilowy zanik napięcia, który wystarcza żeby Modecom się wyłączył. Robię coś źle, czy tak po prostu jest? I jeszcze jedna kwestia: czy można z AstroHuba zasilić kamerę, która potrzebuje 60W, czy lepiej jednak dodatkowy zasilacz?
 14. Takie stronki z rozwiązaniami, może się przydadzą: https://simplydifferently.org/Geodesic_Dome_Notes?page=2 https://forum.grasscity.com/threads/growing-all-year-round-a-step-by-step-guide-to-making-a-geodesic-dome.892662/