Welcome to Forum Astronomiczne

Zarejestruj się w naszej astronomicznej społeczności , aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji.

Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mogła/mógł:

Tworzyć nowe tematy, pisać w istniejących, oceniać posty innych userów , wysyłać prywatne wiadomości, aktualizować statusy, korzystać z poczty, zarządzać swoim profilem i wiele, wiele więcej!

Nowok76

IC 5067

Mgławica IC 5067 . Jest częścią mgławicy IC 5070 zwanej Pelikan.

Mgławica ta znajduje się w odległości około 2000 lat świetlnych od Ziemi. Zdjęcie zrobione w bicolorze, czyli osobno zbierany wodór i tlen.

Sw 150-750/ Atik 428ex/ Ha-25x600 OIII-25x600bin2/

Pelikan_Bicolor.png

3 osoby lubią to

Ładnie wyszedł detal - młoteczek na końcu tego wąsa, fajna skala. Trochę nie moje kolory, ale to kwestia czysto subiektywna :)  To zbierane w Twojej astroszopce?

Dzięki Jolo.

Trochę jestem zaskoczony Twoją opinią. Bo mnie moje zdjęcia wydawają się coraz bardziej nie ostre. Fakt że balansuję na granicy setupu ale wydaje mi się że jest coraz gorzej . Wczoraj na filtrze L miałem FVHM 2,5 kiedyś schidziłem poniżej 1,5. Muszę posprawdzać odległość od korektora.

Zdjęcie robione w ramach zdalnej sesji. Wszystko mam już odpalane na przekaźnikach z poziomu aplikacji na smartfona. Sterowanie setupem przez eKosa i kStars.

Co do kolorystyki to możliwe że przekombinowałem , bo testowo jako GREEN dowaliłem Ha jako Multiple do OIII screen . :-)

Przy Twojej skali (chyba około 1.25"/px) sporo zależy od seeingu. Ja przez ostatnie 3 lata kiedy fotografuję przy skali 1 - 1.5"/px miałem już klatki z FWHM gwiazd od 1.2" do 5-6" (!) Średnio zazwyczaj jest w okolicy 2.5", poniżej 2" zdarza się rzadko, powyżej 4" równie rzadko :) 

OK, to mnie uspokoiłeś :-)