Skocz do zawartości

Zapraszam w nowe miejsce


Marty11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Postaram się również dołączyć na jakieś nocne spotkanie w Zakrzewie.

Nie wiem, czy na jesieni dokładnie podałeś lokalizację ale Mapa.szukacz.pl pokazuje, że chodzi o środek osiedla, w widłach ulic Wspólnej i Środkowej; przy okrągłym baseniku ;)

 

 

 

 

 

post-3958-0-23222000-1434025101_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to super.W kwestii dokładnego wyboru daty bardziej polegam na Was z racji doświadczenia w obserwacjach.Z mojego punktu widzenia najlepiej gdyby to był weekend.Zresztą liczę, że przy kiełbasce chlupniemy sobie jakieś piwko czy drinka :)

Lokalizacja jest dokładna co do metra ;) Natomiast zdjęcie z basenikiem mnie prześladuje. To był pierwszy mój basen,taka dwumetrowa,rozporowa oponka.Cały sezon woda kryształ, wszystko super.Niestety zabrakło doświadczenia i im dalej w las, tym ciemniej... ;) Pod koniec sezonu grunt się ubił,basenik dostał przechyłu i tak mu zostało.Najgorsze miało jednak nadejść.Moje zabiegi pielęgnacyjne okazały się zbyt rzadkie i woda zaczęła przypominać zupę jarzynową,która gada ludzkim głosem.To wszystko panowie z Google maps złośliwie postanowili uwiecznić :) Jakby nie dało się miesiąc czy dwa wcześniej...No i wszyscy teraz lokalizują nas po tym garnku z breją... ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lokalizacja przy baseniku jest prawidłowa, to martwią mnie trochę te tabuny oświetlonych domów (przed ścianą lasu), na południe od Twojej działki przy ul. Leśnej, Słonecznej, Niezłomnych i Wierzbowej; no i ciągle rozbudowująca się Dąbrówka z setkami domów na południowym wschodzie... Ale z drugiej strony dodatkowe atrakcje, o których wspomniałeś (oraz kąpiel w nowym basenie) powinny zrekompensować te lekkie łuny od sodówek na horyzoncie. ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest, że mnie to też coraz bardziej martwi bo jeszcze niedawno te lampy były bardziej na pokaz niż do oświetlania(często ich w ogóle nie włączali albo nie wszystkie się świeciły) Teraz jest niestety gorzej. Łuna nad Poznaniem jest widoczna ale nie sięga zbyt wysoko, przynajmniej na mój gust. Nad Dąbrówką w ogóle jest raczej słaba. Niemniej jednak na pewno nie są to wymarzone warunki obserwacyjne.Z drugiej strony myślę, że fajnie będzie się poznać, popatrzeć w niebo, pogadać. Ot, takie spotkanie na luzaku. Jak będzie ciepło to oczywiście kąpielówy też się przydadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marty zapraszamy również na spotkania PTMA, również można się poznać, podyskutować i przy okazji dowiedzieć się ciekawych rzeczy z prelekcji ;). 

 

Jeżeli 60 km od Poznania to nie jest dla Was zaporowa odległość to rozważcie okolice Izdebna, gdzie mieszka Tomek Zaraś. Niebo jest tam fantastyczne. Jedno z lepszych jakie widziałem, a chyba najlepsze w naszych rejonach Wielkopolskich.

 

pozdrawiam 

  • Like 1

SCT 11", Maksutov SW 4", Losmandy G11, EQ3-2, Point Grey Blackfly z IMX249, Canon EOS 5D mark II mod, Canon EOS 40D, Canon EOS 30D, C85/1.8 USM, Tamron SP 90/2.8, Tokina 28-70/2.8, Canon 70-200/2.8L, Canon 17-40 L, kupa filtrów i innych rzeczy. Tel 661 239 515.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy za zaproszenie i mamy nadzieję skorzystać.60 km to nie jest przerażająca odległość więc nie ma problemu.Niestety wątpię żeby nam się udało w czerwcu.Celowo zaproponowałem połowę lipca bo do tego czasu mam urwanie głowy.Na szczęście świat nie kończy się ani w czerwcu ani w lipcu ;) Ja jestem otwarty na fajne pomysły.Co do rodzinnych weekendów... coś wymyślimy Polaris :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Trochę głupia sprawa ale sporo się u mnie zmieniło i w zasadzie nie ma mnie na miejscu.Dostałem propozycję pracy za granicą i w Polsce będę zdecydowanie rzadko.Co za tym idzie,niestety nie jestem w stanie się z nikim umówić.Jak wrócę to sobie odbijemy bo nie jest to zajęcie na stałe.Przepraszam wszystkich,że tak wyszło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)