Skocz do zawartości

Antoni

Użytkownik
 • Zawartość

  404
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  16

Ostatnia wygrana Antoni w Rankingu w dniu 24 Październik

Antoni posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Reputacja

1244 Excellent

O Antoni

 • Tytuł
  Wega
 • Urodziny 27 Maj

Profile Information

 • Płeć
  Male
 • Zamieszkały
  Polska

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. NGC 1333 jest mgławicą refleksyjna znajdującą się w gwiazdozbiorze Perseusza w odległości 720 lat świetlnych od Ziemi. Została odkryta 31 grudnia 1855 roku przez Eduarda Schönfelda. Swoją niebieską barwę zawdzięcza gorącym gwiazdom które oświetlają ją od środka. Mgławica ta jest częścią obłoku molekularnego OB2 w której zachodzą procesy formowania się nowych młodych gwiazd. W początkowym etapie swojego życia gwiazdy te są niewidoczne w świetle widzialnym ponieważ są przysłonięte przez pył, mgławica zawiera ich setki, których wiek szacowany jest na mniej niż milion lat. Obiekty te można jedynie wykryć w świetle podczerwonym. W otoczeni NGC 1333 zaobserwowano kilka obiektów Herbiga-Haro są to obszary mgławicopodobne powiązane z rejonem gwiazdotwórczym. Materiał jaki zbierałem w przeciętnych warunkach jakością znacznie odbiegał od NGC 1977 ale udało mi się zebrać w sumie 13 godzin 25 min kanałów LRGB za pomocą TSAPO 130 i kamery QHY 163 M. Jak na takie warunki to jestem zadowolony.
 2. Zrobiłem sobie małą odskocznię od wodorówek aby sprawdzić co mogę osiągnąć swoim sprzętem na innych mgławicach. Padło na kompleks mgławic w Orionie. Pogoda mi dopisała co przełożyło się na ilość materiału jaki chciałem zebrać przez kilka nocy. Sprzęt jak zwykle ten sam TSAPO 130 F 7 i kamera QHY 163 M. Materiał zbierany w kanałach LRGB w ilości 13 godzin. Oto krótki opis. NGC 1977, NGC 1973 oraz NGC 1975 to grupa mgławic refleksyjnych powiązana z gromadą otwartą, znajdująca się w konstelacji Oriona po północnej stronie Wielkiej Mgławicy Oriona w odległości 1600 lat świetlnych . NGC 1977 została odkryta przez Williama Herschela 18 stycznia 1786 roku. W jej centrum znajduje się niebieski olbrzym 42 Orionis o jasności 4,6 magnitudo.
 3. Antoni

  Trójkąt Pickeringa

  Masz rację zauważyłem to i już poprawiłem. No cóż dają mi popalić trzy nocki pod rząd w tym tygodniu i w ubiegłym i do tego jeszcze obróbka. Przecież to można dostać oczopląsów.
 4. Przedstawiam kolejny fragment Pętli Łabędzia która powstała 10 tyś. lat temu po wybuchu supernowej tzw. Trójkąt Pickeringa, który to został z fotografowany kamerą QHY 163 M i refraktorem TSAPO130 F 7. Materiał był zbierany przez 13 godzin i stanowi połączenie kanałów Halfa i RGB.
 5. Welon wschodni oznaczony w katalogu jako NGC 6992 znany również jako Caldwell 33 jest częścią Pętli Łabędzia powstałej po wybuchu supernowej około 8000 lat temu. Materiał był zbierany refraktorem TSAPO130 F7 i kamerą QHY 163 M. Łączna ilość czasu to 13 godzin na kanały HRGB. Powiem że coraz bardziej podoba mi się CMOS.
 6. Maciek coś nie tak co piszesz bo akurat tak się składa ze Bogdan z sąsiedniego forum używał też tej kamerki i u niego gwiazdy są inne więc nie do końca jest to prawdą co piszesz a nie wspomnę o detalach które masz rozmyte.
 7. Maciek nie wiem jak obrabiasz materiał ale on wygląda bardzo dziwnie, gwiazdy wyglądają jak jakieś duszki, całość zdjęcia za bardzo rozmyta, może za bardzo odszumione, zatracone szczegóły przez co ogólnie zdjęcie nie ma smaku. To są moje spostrzeżenia, nie żebym się czepiał, nie o to chodzi.
 8. Antoni

  Welon zachodni czyli NGC 6960

  Kolor ma być kolorem, kosmos jest kolorowy a nie mdły.
 9. Antoni

  Welon zachodni czyli NGC 6960

  Nie niestety akurat tam tak jest pooglądaj sobie konkretne fotki w sieci.
 10. Antoni

  Welon zachodni czyli NGC 6960

  Możesz jaśniej sprecyzować?
 11. Mgławica Welon oznaczona w katalogu jako NGC 6960 lub LBN 191 znana też jako Palec Boży, Miotła Wiedźmy, stanowi fragment Pętli Łabędzia dokładnie jej zachodnią część. Powstała po wybuchu supernowej gwiazdy dwudziestokrotnie większej od naszego Słońca około 8000 lat temu i znajduje się w konstelacji Łabędzia w odległości 1400 lat świetlnych. Została odkryta 7 września 1784 roku przez Williama Herschela. Jasna gwiazda 52 Cygni znajdująca się na środku NGC 6960 nie jest związana z tą supernową. Materiał zbierany refraktorem TSAPO 130 i kamerą QHY 163 M. Ilość czasu to 12,5 godziny HRGB.
 12. Antoni

  Rejestrator do podglądu obrazu z kamerki

  Nieaktualne.
 13. Panowie potrzebuję pomocy odnośnie rejestratora. Podczas burzy zresetowało mi do ustawień fabrycznych antenę z internetu i tym samy utraciłem kontakt z obrazem kamerki.Internet został już przywrócony przez operatora sieci. Rejestrator działa prawidłowo ale nie ma podglądu na żywo obrazu z kamerki. Co mam zrobić aby przywrócić obraz?
 14. Antoni

  Pilot Canona Viltrox

  Czy ma ktoś może instrukcję obsługi do pilota Viltrox po polsku ?
 15. Mimo, że mamy już lato to ja powoli obrabiam swój wcześniej zebrany materiał. Galaktyka spiralna oznaczona w katalogu Messiera jako M 94 a w innym katalogu jako NGC 4736 znajduje się w gwiazdozbiorze Psów Gończych w odległości 16 milionów lat świetlnych. Na niebie widoczna jako obiekt o jasności 8,2 magnitudo i rozmiarach 11,2 x 9,1 minut kątowych. Odkrył ją Pierre Méchain 22 marca 1781 roku. M 94 ma masę około 160 miliardów mas Słońca. Zawiera zarówno pierścień wewnętrzny jak i pierścień zewnętrzny. Pierścienie te wydają się tworzyć w miejscach rezonansowych wewnątrz dysku galaktyki. Pierścień wewnętrzny jest miejscem silnej aktywności formowania się gwiazd i jest czasem określany jako pierścień gwiazdowy. Badanie z 2009 roku przeprowadzone przez międzynarodowy zespół astrofizyczny ujawniło, że zewnętrzny pierścień M94 nie jest zamkniętym pierścieniem gwiazdowym, jak to historycznie przypisano w literaturze, ale złożoną strukturą ramion spiralnych, gdy ogląda się je w podczerwieni i UV. Badanie wykazało, że zewnętrzny dysk tej galaktyki jest aktywny. Zawiera około 23% całkowitej masy gwiazdowej galaktyki i wnosi około 10% nowych gwiazd galaktyki. Materiał zbierany na początku kwietnia refraktorem TSAPO130 i kamerą QHY 163 M. Łączny czas to 9 godz.28 min LRGB. Gain 0 Offset 40
×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy pliki cookies w Twoim systemie by zwęszyć funkcjonalność strony. Możesz przeczytać i zmienić ustawienia ciasteczek , lub możesz kontynuować, jeśli uznajesz stan obecny za satysfakcjonujący.

© Robert Twarogal, forumastronomiczne.pl (2010-2018)