Skocz do zawartości

Antoni

Użytkownik
 • Zawartość

  315
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  13

Ostatnia wygrana Antoni w Rankingu w dniu 7 Listopad

Antoni posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Reputacja

1011 Excellent

O Antoni

 • Tytuł
  Kapella
 • Urodziny 27 Maj

Profile Information

 • Płeć
  Male
 • Zamieszkały
  Polska
 1. Flatownica

  Kupię flatownicę do APO 130.
 2. AstroLink 4.0 mini

  A u mnie w AH3 po wymianie tego czujnika temperatury dale na na panelu kicha nic nie widać mimo ze wszystko robiłem zgodnie z opisem. Pewnie coś walnięte w środku.
 3. M 27 mgławica planetarna

  Hmm. Żeby brać udział w konkursach to trzeba mieć konkretną fotkę a ja na ogół mam przeciętne.
 4. Przedstawiam kolejny obiekt ze swojej kolekcji, tym razem piękną mgławicę planetarną M 27. Materiał zbierany był w lipcu i sierpniu za pomocą TSAPO 130 i kamery QHY 163 M. Ilość czasu LRGB to 8 godz. 32 min. Niebo podmiejskie.
 5. Przedstawiam gromadę otwartą gwiazd w otoczeni mgławicy zwanej Czarodziejem. Materiał zbierany w lipcu i w sierpniu przez TSAPO 130 F7 i kamerę QHY 163 M. Była to wersja próbna z tą kamerą gdyż chciał zobaczyć jak zbierać tą kamerą materiał. Ilość czasu to 12,5 godz. Halfa i 3 godz. RGB.Wstawiam wersję HRGB i H alfa.
 6. NGC 7635 Bąbel

  Dokładam jeszcze jedną zmienioną wersję zdjęcia. Może komuś się spodoba.
 7. NGC 7635 mgławica Bąbel połączenie Halfa i RGB. Materiał zbierany na pomocą refraktora TS Apo 130 i kamery QHY 163 M. Ilość czasu to 8 godz.Halfa i 2 godz.48 min RGB
 8. Ustawienie montażu z poziomu MaximDL

  Tak tylko jak zajedziesz na parking i na drugi dzień chcesz trafić dokładnie w ten sam obiekt to znowu musisz robić to samo bo nie trafia w cel. Nie wiem jak to zrobić aby procedura była taka sama jak przy pilocie. Wynika z tego że muszę odkręcić kamerę włożyć okular i ustawić montaż na trzy gwiazdy za pomocą pilota potem jak już będę miał gotowe to mogę przykręcić kamerę i wiem że następnym razem już mam obiekt w kadrze robię tylko minimalną korektę w pinpoicie.
 9. Ustawienie montażu z poziomu MaximDL

  To nie to o co mi chodzi. Jak ktoś używał pilota i ma teleskop na stałe w obserwatorium to sobie robi ustawienie na jedną lub trzy gwiazdy i ma ustawiony teleskop i kiedy by go nie odpalił i najechał na obiekt to będzie on prawie w centrum okularu. Można to nawet po roku czasu odpalić i wszystko jest ok. Zmieni się wszystko dopiero wtedy jak my ręcznie przesuniemy teleskop lub w czasie obserwacji zabraknie prądu, wówczas musimy ręcznie ustawić w pozycję tz. parkowania i od nowa zrobić ustawienie na trzy gwiazdy. A ja to chciałem z poziomu Maxima zrobić a nie z pilota.
 10. Gdy mamy ustawiony już montaż na biegun ustawienie dokładne montażu aby celował w obiekt na niebie z poziomu pilota jest proste. Wiadomo należy wybrać sobie w pilocie pozycję 1 i tam mamy ustawienie na 3 gwiazdy które to z automatu pilot pokazuje trzeba je tylko sprowadzić na środek okularu i dać Enter aby pilot wybrał następną, po 3 gwieździe mamy ustawiony montaż i możemy wybierać dowolne obiekty będą zawsze prawie w centrum okularu. Jak zrobić to z poziomu Maxim Dl mając założoną kamerkę , nie chcę jej ściągać a po ustawieniu na biegun nie wiem czy wybrany obiekt będzie w kadrze matrycy? Chciałbym to zrobić coś podobnego jak w przypadku pilota i aby były zapamiętane jego ustawienia jako sprzętu stacjonarnego.
 11. EQMOD

  Na pilocie EQMODA po przekroczeniu południka przez montaż wyświetla mi się komunikat Meridian Limits wcześniej czegoś takiego nie miałem mogłem jechać do woli i sam decydowałem kiedy obrócić teleskop . Pojawiło mi się po przeinstalowaniu systemu gdzie musiałem wszystko na nowo wgrywać. Stąd moje pytanie co należy zrobić aby ten komunikat na pilocie się nie wyświetlał?
 12. M 34

  Już poprawiłem. Co do katalogu to mam ten katalog ale jestem zaskoczony że nie pokazuje galaktyk przy tych jasnych gwiazdach gromady a one wcale nie są takie słabe.
 13. M 34

  Nie będę jej opisywał bo zapewne większość o niej doskonale wie jak równi obserwowała ją w teleskopach czy za pomocą innego sprzętu astronomicznego. Jak to czas szybko upływa. Siedem lat mija jak pierwszy raz fotografowałem tą gromadę przez teleskop Newtona i Canona 350D. Dziś przedstawiam ją ponownie ale wykonaną innym sprzętem, tym razem refraktor 130/910 i kamerą QHY 163 M. Ilość czasu to 2h 30 min Luminancji i 2 h 30 min RGB. Pięknie się prezentuje, w tle mnóstwo galaktyk większość ich nie potrafię zidentyfikować z Cartes du Ciel bo nie ma ich w katalogu. Może ktoś mi podpowie jaki katalog użyć w tym programie abym mógł je podglądnąć. Cieszy mnie również fakt, że materiał w całości był zbierany zdalnie co było moim marzeniem od dawna bo większość dni spędzam poza miejscem zamieszkania. Miłego oglądania.
 14. Lisia Głowa.

  Jacku ale te gwiazdki wyglądają okropnie
 15. TeamViewer 12

  Nie kumam za bardzo o co chodzi jakbyś mógł to bardziej łopatologicznie to może bym ogarnął temat.
×
© Robert Twarogal, forumastronomiczne.pl (2010-2017)