Skocz do zawartości

Antoni

Użytkownik
 • Zawartość

  393
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  15

Ostatnia wygrana Antoni w Rankingu w dniu 10 Grudzień 2017

Antoni posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Reputacja

1159 Excellent

O Antoni

 • Tytuł
  Wega
 • Urodziny 27 Maj

Profile Information

 • Płeć
  Male
 • Zamieszkały
  Polska

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Antoni

  Rejestrator do podglądu obrazu z kamerki

  Nieaktualne.
 2. Panowie potrzebuję pomocy odnośnie rejestratora. Podczas burzy zresetowało mi do ustawień fabrycznych antenę z internetu i tym samy utraciłem kontakt z obrazem kamerki.Internet został już przywrócony przez operatora sieci. Rejestrator działa prawidłowo ale nie ma podglądu na żywo obrazu z kamerki. Co mam zrobić aby przywrócić obraz?
 3. Antoni

  Pilot Canona Viltrox

  Czy ma ktoś może instrukcję obsługi do pilota Viltrox po polsku ?
 4. Mimo, że mamy już lato to ja powoli obrabiam swój wcześniej zebrany materiał. Galaktyka spiralna oznaczona w katalogu Messiera jako M 94 a w innym katalogu jako NGC 4736 znajduje się w gwiazdozbiorze Psów Gończych w odległości 16 milionów lat świetlnych. Na niebie widoczna jako obiekt o jasności 8,2 magnitudo i rozmiarach 11,2 x 9,1 minut kątowych. Odkrył ją Pierre Méchain 22 marca 1781 roku. M 94 ma masę około 160 miliardów mas Słońca. Zawiera zarówno pierścień wewnętrzny jak i pierścień zewnętrzny. Pierścienie te wydają się tworzyć w miejscach rezonansowych wewnątrz dysku galaktyki. Pierścień wewnętrzny jest miejscem silnej aktywności formowania się gwiazd i jest czasem określany jako pierścień gwiazdowy. Badanie z 2009 roku przeprowadzone przez międzynarodowy zespół astrofizyczny ujawniło, że zewnętrzny pierścień M94 nie jest zamkniętym pierścieniem gwiazdowym, jak to historycznie przypisano w literaturze, ale złożoną strukturą ramion spiralnych, gdy ogląda się je w podczerwieni i UV. Badanie wykazało, że zewnętrzny dysk tej galaktyki jest aktywny. Zawiera około 23% całkowitej masy gwiazdowej galaktyki i wnosi około 10% nowych gwiazd galaktyki. Materiał zbierany na początku kwietnia refraktorem TSAPO130 i kamerą QHY 163 M. Łączny czas to 9 godz.28 min LRGB. Gain 0 Offset 40
 5. Antoni

  Przymiarka do M 5

  Może na początek mały opis. Gromada kulista znajdująca się w gwiazdozbiorze Węża oznaczona w katalogu Messiera jako M 5 a w innym katalogu jako NGC 5904. Powstała przed 10,6 miliardami lat a została odkryta 5 maja 1702 roku przez Gottfrieda Kircha oraz jego żonę Marię Margarethę. Jest to jedna z największych gromad w Galaktyce. Jej średnica mierzy 164 lata świetlne i oddalona jest od Ziemi o 24 500 lat świetlnych. Na niebie osiąga rozmiary 23′ kątowych. Zawiera ponad 100 000 gwiazd z czego przynajmniej 100 to gwiazdy zmienne. Obserwowana wielkość gwiazdowa M 5 wynosi 5,6 magnitudo. Dokładam kolor. Łączny czas LRGB to 4 godz 30 min klatki po 180 sek. wykonane refraktorem TSAPO 130 F7 i kamerą QHY 163 M, gain 100, ofsset 70.
 6. Chciałem przedstawić następną gromadę kulistą M 5 do mojej kolekcji. Jest to na razie samo L. Materiał zbierany zdalnie TSAPO130 F7 i kamerą QHY 163 M. Klatki palone po 3 min. jako testowe.
 7. Antoni

  M 3 z dołożonym materiałem

  Fotka jest źle obrobiona widać to po gwiazdach a oprócz tego zobacz sobie na samą gromadę. Dlaczego tam jest tyle szarego miedzy gwiazdami i wygląda to na zwiększony szum w tym miejscu, albo sama gromada była bardziej podciągnięta i znacznie odróżnia się od tła i nie ładnie to się prezentuje. Tak widzą to moje oczy.
 8. Antoni

  M 3 z dołożonym materiałem

  No nie ciekawie to wygląda.
 9. Antoni

  DSA

  DSA w ogóle nie działa nie wyświetla się z serwera.
 10. Antoni

  DSA

  Czy ktoś z kolegów wie co się stało ze stroną DSA- Digital Sky Assist v 1.0
 11. Antoni

  CMOSki - jaki gain do czego

  Mam rozumieć ze jak przesunąłem suwak na gain to jet ta maksymalna wartość 580, czy tak ?
 12. Antoni

  CMOSki - jaki gain do czego

  A przy których sterownikach jest 13 jak to sprawdzić?
 13. Antoni

  CMOSki - jaki gain do czego

  Nie korzystam jeszcze z reduktora bo nie rozwiązałem problemu, focę przy zwykłym korektorze F7 a gdybym przy nim chciał zejść z czasem na 2 min to jaki ustawić gain i offset?
 14. Antoni

  CMOSki - jaki gain do czego

  A w przypadku TSAPO 130 i QHY 163M jk dobrać sobie ten gain i offset? Może bym to przetestował.
 15. Antoni

  M 53

  Po pewnym przeanalizowaniu zdjęcia doszedłem do wniosku, że coś jest w nim nie tak i postanowiłem od nowa poddać go obróbce tym razem na innym monitorze.
×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy pliki cookies w Twoim systemie by zwęszyć funkcjonalność strony. Możesz przeczytać i zmienić ustawienia ciasteczek , lub możesz kontynuować, jeśli uznajesz stan obecny za satysfakcjonujący.

© Robert Twarogal, forumastronomiczne.pl (2010-2018)