Skocz do zawartości

grem

Użytkownik
 • Zawartość

  8
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

O grem

 • Tytuł
  Bellatrix

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Zamieszkały
  warszawa
 • Interests
  n/mn/.mn

Converted

 • Miejsce zamieszkania
  warszawa
 1. Pierwszy teleskop - prezent na urodziny

  jeżeli pytasz o Powerseekera, to tak.
 2. Pierwszy teleskop - prezent na urodziny

  Wtrącę dwa słowa. Jestem posiadaczem gso 8" de luxe i bardzo polecam! Jednak rozumiem, że budżet tego nie wytrzyma, niemniej ok m-c temu wystawiłem na FA (zakładka Giełda) Celestron Powerseeker 127EQ, dobry stan rzadko używany. Komplet, tak jak nabyty w Teleskopy.pl -jedynie bez oryginalnego kartonu. Cenowo jestem elastyczny (wyjściowo 500pln) - jak ma stać nieużywany, to może ktoś będzie miał frajdę (na początek, tak jak ja). Nie wiem jaka jest opinia kolegów z forum dot tego telepa, ale przy tym budżecie powinno jeszcze wystarczyć na dodatkowy okular i może filtr..
 3. Teleskop SCT Meade 8' + akcesoria

  jestem nowy na forum, jak Cię znajdę na "priv" Kalmar?
 4. Teleskop SCT Meade 8' + akcesoria

  Jeżeli dostępny, to biorę Oriona 2" UB
 5. vdB 142

  Rafał, to z ostatniego polowania, o którym mówiłeś? Wrzucisz więcej na bloga? G.
 6. DIY Astronomy Dome - budowa kopuły.

  Z zaciekawieniem śledziłem postępy. Mój typ na nazwę to DeepSkyDome. W skrócie DSD. Kolejne iteracje to: Maćkowy (j.w.) DSD, albo MyDeepSkyDome ...
 7. Żelazny zestaw okularów do 8" GSO DeLuxe

  Na początku nic nie jest proste i oczywiste..:)
 8. Czy forumowicze znają więcej szczegółów, dotyczących wspomnianego wydarzenia?
 9. Żelazny zestaw okularów do 8" GSO DeLuxe

  Dziękuję za wskazówki, rozumiem że połączenie dobrego ER (20 mm) z szerokim polem może być trudne? Tzn albo jedno, albo drugie..?
 10. Dzień dobry Wszystkim, Jestem nowy na forum, to mój debiut tematyczny, aczkolwiek forum śledzę od pewnego czasu. Dodam tylko, że do dołączenia do szacownego forum zachęcił mnie kolega Rafał T. - pasjonat astrofoto. Ad rem: Proszę o poradę doświadczonych kolegów i koleżanek o, jak to określiłem, "żelazny zestaw" dla ww wymienionego teleskopu. Wiem, że forum jest pełne wymiany myśli i subiektywnych poglądów, jednak dla nowicjusza z określonym teleskopem, ciężko jest wyłapać sedno pod konkretny setup. Z dotychczasowych moich analiz tekstów wynika, jak dla mnie: Do planet i Księżyca - od 6-9mm; Vixen - LVW, Pentax - XW, lub TV - Nagler t4, lub Delos. Do mgławic, gromad i galaktyk przedział 20-35mm - te same firmy. I jak rozumiem przydałoby się coś "pomiędzy" wskazane przedziały (12-18mm ?). Z racji okularów celowałbym w ER - 20 mm. Mam świadomość, że z uwagi na ceny ww producentów zakupy będą się odbywały stopniowo. Ale na koniec chciałbym mieć świadomość że z mojego GSO "wyciskam" max, w naszych lokalnych warunkach klimatycznych. Obserwują raczej pod ciemnym niebem - kraniec wioski pod lasem.
 11. grem

×
© Robert Twarogal, forumastronomiczne.pl (2010-2018)