Skocz do zawartości

Mariusz_

Użytkownik
 • Zawartość

  66
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

3 Neutral

O Mariusz_

 • Tytuł
  Regulus

Profile Information

 • Płeć
  Nie podano
 • Zamieszkały
  Uk

Converted

 • Miejsce zamieszkania
  Uk
 1. Kąt padania promieni słonecznych na równiku.

  Niech Piotr spróbuje wykonać ruch okrężny dookoła piłki globusem, trzymanym w wyprostowanej ręce z unieruchomionym łokciem i nadgarstkiem używając tylko obręczy kończyny górnej jaką jest bark, to zobaczymy czy mu się uda zachować zmienność sezonów. To w jaki sposób Piotr obraca globusem świadczy o tym że Ziemia w ciągu roku wykonuje ruch precesyjny i musi go wykonać żeby zmienność sezonów została zachowana, przy czym wszystkie znane wartości nachylenia również zostaną niezmienne.
 2. Kąt padania promieni słonecznych na równiku.

  Na zakończenie zamieszczam jeszcze raz ten niesamowity film o Gwieździe Polarnej. Wierzcie w prawdziwego Boga, niedługo Armagedon, Bóg wykona wyrok na tym niegodziwym świecie. Trzymajcie się chłopaki i dziewczyny.
 3. Kąt padania promieni słonecznych na równiku.

  Wyjaśnij dokładnie które dowody z przedstawionych i dlaczego ( przypominam że było ich kilka) uważasz za nieprawdziwe. Wykazałem dokładnie, że heliocentryzm nie wytrzymuje próby najważniejszej i obowiązującej Teorii Względności Einsteina, która perfekcyjnie tłumaczy jak działa cały perfekcyjnie skonstruowany Wszechświat, a jeśli chodzi o nasz układ słoneczny zawodzi!!?? To się dopiero kupy nie trzyma.
 4. Kąt padania promieni słonecznych na równiku.

  Ta animacja dobrze oddaje temat, nie rozumie dlaczego patrzysz na nią z przymrużeniem oka. Ja w przeciwieństwie do Ciebie traktuje temat poważnie i tak samo innych użytkowników tego forum. Jeśli Teoria heliocentryczna jest prawdziwa to astrofotografowie powinni ustawiać swój set up co kilka tygodni na inną gwiazdę. Teoria Względności Einsteina w bardzo prosty sposób deklasuje Teorię heliocentryczną. Nawet sam Einstein miał problemy z opisaniem tego co się dzieje na niebie bo przeszkadzała mu w tym teoria Kopernika.
 5. Kąt padania promieni słonecznych na równiku.

  Z Gwiazdy Polarnej model Ziemia Słońce będzie prawie jednym pokrywającym się punktem, a Ziemia będzie w przeciągu roku stała prawie cały czas w miejscu, a jej jeden obieg po orbicie odwzoruje się tylko ruchem precesyjnym. Klasyczna precesja jest wywołana zmianą położenia osi pod wpływem sił z zewnątrz. Precesja o której ja mówię wywołana jest punktem odniesienia (Teoria Względności się kłania). W oby dwóch przypadkach efekt będzie ten sam.
 6. Kąt padania promieni słonecznych na równiku.

  Przeczytaj kilkanaście poprzednich postów i uważnie obejrzyj wszystkie filmy i modele a dowiesz się dlaczego. Obrót co 24 tys lat tez następuje ale to inny przypadek. Apropo powyższej animacji, wirowanie kontynentów się nie zgadza, bo gdyby to było nagranie z 24 tysięcy lat albo nawet z jednego roku puszczone w przyspieszonym tempie przez kilka sekund to zaobserwowałbyś tylko to "wachnięcie" z Australią wypiętą w twoją stronę.
 7. Kąt padania promieni słonecznych na równiku.

  Ziemia w ciągu roku powinna zrobić coś takiego jak w linku poniżej, wykazałem to w tej dyskusji dokładnie dlaczego. Twoje stwierdzenie " w zenicie tam jest zawsze ta sama gwiazda" to trochę za mało żeby udowodnić, że się mylę.
 8. Kąt padania promieni słonecznych na równiku.

  Nie! Sam przyznałeś że z Gwiazdy Polarnej Ziemia będzie stała prawie cały czas w miejscu, to po co miałbym wykonywać obrót po "pokoju"żeby uchwycić ją w kadrze?
 9. Kąt padania promieni słonecznych na równiku.

  O niczym takim w żadnym z punktów dyskusji nie mówiłem. Mówiłem o tym, jak wygląda Ziemia z punktu odniesienia Słońca podczas ruchu po orbicie. 2:55 poniższego filmu Co do reszty: Punkt odniesienia się kłania.
 10. Kąt padania promieni słonecznych na równiku.

  Arnold przestań, nie robię żadnej prowokacji, sam widzisz że opisuję wszystko metodami naukowymi, używam modeli, stosuje punkty odniesienia, formułuje stwierdzenia i dzielę się tym wszystkim.
 11. Kąt padania promieni słonecznych na równiku.

  Nic tym stwierdzeniem nie udowodniłeś.
 12. Kąt padania promieni słonecznych na równiku.

  Z tego co widzę to ruch obiegowy Ziemi dookoła Słońca dla obserwatora na Gwieździe Polarnej odzwierciedli się ruchem precesyjnym.
 13. Kąt padania promieni słonecznych na równiku.

  Zostań na razie na Gwieździe Polarnej i przy tym że Ziemia z tego punktu odniesienia stoi prawie nieruchomo, bo coś się jednak wydarzy. Daj też szansę wypowiedzieć się innym Arnold.
 14. Kąt padania promieni słonecznych na równiku.

  Z Gwiazdy Polarnej nie zaobserwujesz że Ziemia krąży wokół Słońca, będzie ona stała prawie w miejscu.( 431 lat świetlnych).
×
© Robert Twarogal, forumastronomiczne.pl (2010-2017)