Skocz do zawartości

Czas Ekspozycji


Rekomendowane odpowiedzi

Do lustrzanki można podłączyć elektroniczny wężyk spustowy, sterować komputerem, telefonem komórkowym a jeżeli to jest Canon z listy wspieranych modeli można zainstalować Magic Lantern (takie alternatywne oprogramowanie).

APO TS 130/910;  ASI 290MM; okular Baader Scopos 30 mm 2",  ES 14mm,  ES 4,7 mm, EQ6-R Pro, Canon EOS RP, Jolo AstroHub 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dying napisał:

Przez ten wężyk będę mógł zwiekszyć czas ekspozycji?

Dokładnie tak. Tylko najlepiej taki programowany a nie z samym przyciskiem migawki.

EDIT

http://allegro.pl/wezyk-spustowy-interwal-canon-c3-eos-i6135660531.html#thumb/2

Ja do 450D mam coś takiego. Sprawdza się w 100%

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też próbowałem z programem DigiCamCondrol i z wężykiem. Programu nie używam, wężyka zwykłego też już nie - teraz programowalny wężyk za 120zł. ustawiam ile klatek z jaką przerwą i jakim czasem. Fajne jest jeszcze opóźnienie które pozwala na wyciszenie drgań po dotykaniu sprzętu :-). Polecam bo warto.

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, kapral napisał:

Też próbowałem z programem DigiCamCondrol

Ooo wcześniej nie trafiłem na ten program, zazwyczaj jak mam podłączony komputer używam Astro Photography Tool lub EOS Utility Popatrzymy, pobawimy się ale także uważam, że programowalny elektroniczny wężyk spustowy będzie najlepszym wyjściem...

APO TS 130/910;  ASI 290MM; okular Baader Scopos 30 mm 2",  ES 14mm,  ES 4,7 mm, EQ6-R Pro, Canon EOS RP, Jolo AstroHub 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szukałem rozwiązania to koledzy z forum mi sugerowali sprawdzenie w pierwszej kolejności darmowego sposobu - digicamcontrol...

Fajny program ale! nie obsługuje BLUB dla mojego modelu lustrzanki (D5100 NIKON). Fajna sprawa z tym programem bo zapisuje wszystko na dysku i masz możliwość ustawienia wszystkiego :-) bez dotykania zestawu.

Niestety lustrzanki nie zmienię ze względu na nie obsługiwanie BLUB'a więc mam obecnie wężyk z programatorem :-)

Doradzam przy zakupie aparatu sprawdzenie obsługi w programach - jest to fajne rozwiązanie.

 

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat u mnie występują problemy z wężykiem programowalnym,  a także z APT, w użytkowaniu lustrzanek Canon 30 D . Wynika to zapewne z faktu że  Canon 30 D nie posiada funkcji Live View, ale nie jest to pewne gdyż nie zagłębiałem się w temat tylko po prostu wymieniłem aparat na 40 D.  Jeśli jednak to co napisałem jest bzdurą i są jakieś możliwości nastaw to proszę o korektę bardziej doświadczonych kolegów bo Canona 40 D nie modyfikowałem i znacznie obniża mi to możliwości w astrofotografii. Przepraszam  że proszę o pomoc "na skróty", ale już brak mi czasu i cierpliwości na kształcenie i zapewniam że nie jest to forma lenistwa tylko szybkie męczenie się wzroku i powstające z tego powodu frustracje (|myślę że dotyczy to większości moich problemów ze zrozumieniem zawiłych tematów).  Wreszcie doszedłem do takiego wniosku próbując odczytać i zrozumieć tekst instrukcji napisany po polsku ale drobnym drukiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)