Skocz do zawartości

NGC891 - Mgłalaktyka


Rekomendowane odpowiedzi

Mgłalaktyka to obiekt, powstały w wyniku robienia zdjęć w lekkiej mgle :) Takie niestety miałem wczoraj warunki. Seeing dodatkowo zmiażdżony przez połowę sesji przez Księżyc dążący do pełni. No i suszenie suszarą lusterka wtórnego... >:(

Mimo to walczyłem i poszło jak widać. Do tego pięknego obiektu i towarzyszącym jej wielu innym skarbom wrócę na pewno, gdy będą lepsze warunki i wzrosną moje umiejętności (oby...)

34x7min + 14x5min; ISO800, Canon350D, SW150/750; IDAS; Dark; Flat; Biasy; lekki crop

Uwagi mile widziane

post-234-137699816014_thumb.jpg

Rest In Space,

Maquu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, nie ma co się przejmować. Ja notorycznie dostaję od jednego planeciarza, który nie ma zielonego pojęcia o foto DSów, zaniżone o minimum 2 oczka oceny :) Osobiście traktuję to całe ocenianie bardziej jako system motywacyjny, a nie krytyczny i zawsze staram się jednak podciągać w górę.

A galaktyczka bardzo fajna, może trochę zbyt żółty dominuje jak dla mnie. Zdjęcie mi się podoba tym bardziej, że sam niedawno popełniłem podobny kadr tylko z 2x mniejszej ogniskowej :)

Pozdrawiam

www.astrofotografia.szczecin.pl

Kowa 32x82
Kowa 8.5x44
Kowa 8x32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jacek, ale nie idzie nam...Dostałem za tą fotkę 4 na AE od jednego kolegi :D Podobnie jak Ty za Gamma Cas :o Zastanawiam się czy jest sens tam publikować zdjęcia

Hehe, tak się uśmiecham, bo z tymi ocenami na AE to  nie raz oberwałem. Po tych i innych przejściach nauczyłem się jednego nie wchodzić tam i nie odzywać się do niereformowalnych ;)

Galaktyczka oczywiście super, a jak na dopisek ze przez mgłę  to nawet rewelka. 

Jedna malutka uwaga - bo prawdopodobnie zrobiłeś jak ja wielokrotnie - podczas wyciągania galaktyki wyszła niebieskawa obwódka wokoło niej - widzisz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, nie ma co się przejmować. Ja notorycznie dostaję od jednego planeciarza, który nie ma zielonego pojęcia o foto DSów, zaniżone o minimum 2 oczka oceny :) Osobiście traktuję to całe ocenianie bardziej jako system motywacyjny, a nie krytyczny i zawsze staram się jednak podciągać w górę.

A galaktyczka bardzo fajna, może trochę zbyt żółty dominuje jak dla mnie. Zdjęcie mi się podoba tym bardziej, że sam niedawno popełniłem podobny kadr tylko z 2x mniejszej ogniskowej :)

Pozdrawiam

Nie, no to ocenianie jest ciekawe. W ramach eksperymentu oceniłem fotkę tego kolegi na 10 (choć nie fotografuję Księżyca, ale chyba 10 to dałem na wyrost ;)) i nagle dostałem za inne moje zdjęcie 10, mimo, że na tyle nie zasługuje... :D

Dzięki Jakub. Tak, troche zbyt cukierkowata. Na AE zamieściłem już z trochę mniejszą saturacją. A nie śmiem porównywać się z Twoim zdjęciem i to z 2x mniejszego ogniska :o Piękne. Może kiedyś...

Galaktyczka oczywiście super, a jak na dopisek ze przez mgłę  to nawet rewelka. 

Jedna malutka uwaga - bo prawdopodobnie zrobiłeś jak ja wielokrotnie - podczas wyciągania galaktyki wyszła niebieskawa obwódka wokoło niej - widzisz ?

Niebieskawa obwódka to celowy zabieg, a pewnie że nie wyszło jak chciałem :P Miało być tak, trzeba dążyć do doskonałości :P ;) http://www.cosmotography.com/images/wide_ngc891_2010.html

Rest In Space,

Maquu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebieskawa obwódka to celowy zabieg, a pewnie że nie wyszło jak chciałem :P Miało być tak, trzeba dążyć do doskonałości :P ;) http://www.cosmotography.com/images/wide_ngc891_2010.html

A nie to zwracam honor. Mnie niestety nic niebieskiego tam nie wyszło :(

20111107_1320693758_429796122.jpg

http://www.astronoce.pl/galeria/20111107_1320693758_429796122.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1710 minutes Luminance  (o kolorze nie wspomne) WOW! a mówiliście że moja fotka za długa :)

No tak, do tego 0,5m lustra, bezchmurne noce w Alder Springs i można pokazać tą przedziwną strukturę wyrzucanej prostopadle do dysku galaktyki materii ... 8)

JaLe, Twoja bardzo naturalna i też z szerszego pola lepszy detal. Nie jestem zadowolony z mojej ostrości. Z reszty w miarę jak na warunki...

Rest In Space,

Maquu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JaLe, Twoja bardzo naturalna i też z szerszego pola lepszy detal. Nie jestem zadowolony z mojej ostrości. Z reszty w miarę jak na warunki...

Rozumiem, że stosujesz maskę i  ..... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maskę i....maskę:) nic, po prostu sprawdzam w kompie jak wygląda ostrość więc jest to niedokładne (póki co nie mam kabelka canon - PC). Pewnie też ostrość psuje mi np suszenie suszarą zaparowanego lustra, a i sam teleskop nie jest delikatnie mówiąc szczytem osiągnięć optyki

Rest In Space,

Maquu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najfajniejsze w astrofotografii jest to, ze im dłużej się w to bawi, tym patrząc wstecz (choćby parę dni), to widzi się jak kompletnie nic się nie umiało... :P

Teraz też jeszcze nie umiem, ale pewne rzeczy mnie olśniły i teraz jest tak...

post-234-137699816202_thumb.jpg

Rest In Space,

Maquu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal 2010-2024