Skocz do zawartości

Program - potrzebna pomoc


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Nie wiem czy dobrze umieściłem post (jeżeli nie to proszę admina o przeniesienie).

Mój syn jest na ostatnim roku informatyki i "nagle" szuka tematu na prace dyplomową, temat dowolny, ale zwrócił się do mnie, czy nie mam jakiejś propozycji ze swojej pasji czyli astronomia, lub astrofotografia. Zaskoczył mnie tym pytanie, a raczej czasem jaki ma na wybranie tematu. Czasu nie jest dużo, bo temat ma podać dzisiaj, a na napisanie do czerwca. Ach ta dzisiejsza młodzież.

W związku z tym zwracam się do Was z prośba o podrzucenie propozycji tematu dla programisty . Program możne być na komputer, telefon i inne wynalazki tego świata. 

Za pomoc w imieniu swoim i syna dziękuję. 

TAKAHASHI FSQ-106ED,  QHY 163M, QHY 163C, NEQ 6
SW 150/750, SW DOB 10, Platforma paralaktyczna
AstroWalker, SW Star Adventurer 2i
Canon 1100D, lornetka Nicon Action 10x50,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hot:           :hot:           :hot:           :hot:           :hot:

W sumie to "młody" ma bardzo dobry pomysł ażeby połączyć przyjemne z pożytecznym. Nie mniej jednak ciężko będzie mi coś wymyślić w tak krótkim czasie. Na tą chwilę mam pustą głowę.

Może jakiś zestaw pluginów do Maxima, których wybór lub zmianę parametrów można by było robić w w oknie windowsowskim.

Koledzy, wykorzystajmy tą szansę. Jeżeli macie jakieś pomysły - piszcie. Może "Gayos junior" wysmyczy nam coś ciekawego? :artist:

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko pasja "astro" jest tylko moją pasją. On nie jest kumaty w tym temacie, niestety sam jestem zmuszony marznąć na mrozie :( 

Zaproponowałem mu inny temat i się zastanawia - na razie.

Ale dziękuje za odzew.

TAKAHASHI FSQ-106ED,  QHY 163M, QHY 163C, NEQ 6
SW 150/750, SW DOB 10, Platforma paralaktyczna
AstroWalker, SW Star Adventurer 2i
Canon 1100D, lornetka Nicon Action 10x50,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Gayos napisał:

... Zaproponowałem mu inny temat i się zastanawia - na razie. ...

Rozumiem, że o tematyce astro?

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie - niestety nie.

też nie mogę wymyślić czegoś dotyczącego astro, żeby młody się nie pogrąży. To musi być na tyle proste dla niego, żeby się nie okazało, że "im dalej w las to więcej drzew". On w tej tematyce jest zielony jak trawa na wiosnę. Robił kiedyś program na iPhone do obsługi magazynu a raczej obsługi sklepu z pozycji klienta. 

Najgorsze jest to, że do dzisiaj ma podać temat. Nawet nie mogę być zły na Niego, bo sam taki byłem w jego wieku :))

TAKAHASHI FSQ-106ED,  QHY 163M, QHY 163C, NEQ 6
SW 150/750, SW DOB 10, Platforma paralaktyczna
AstroWalker, SW Star Adventurer 2i
Canon 1100D, lornetka Nicon Action 10x50,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym wyjściem jest temat uzgodnić z promotorem no bo takiego musi mieć, chyba, że jeszcze nie ma, ale i tak go będzie miał nie wyobrażam sobie inaczej.

Temat najłatwiejszy dla siebie w którym będzie czuł się najlepiej. Przecież ileś czasu na to poświęcił by dojść do tego etapu, na szybko to problem, temat powinien nawiązywać w jakimś stopniu

z informatyką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No promotora to ma. Dostałem właśnie informacje, ze jakies dwa tematy juz wybrał i wysłał do akceptacji jednego. Szkoda, ze nic co nam by sie przydało. Bał sie ruszyć tematu, którego nie czuje. Może to i dobrze, ale szkoda. Dziękuję wszystkim za pomoc. Temat uważam za zamknięty

TAKAHASHI FSQ-106ED,  QHY 163M, QHY 163C, NEQ 6
SW 150/750, SW DOB 10, Platforma paralaktyczna
AstroWalker, SW Star Adventurer 2i
Canon 1100D, lornetka Nicon Action 10x50,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej ja miałem temat o zabezpieczeniach ale nie napisałem i nie oddałem jak by go to interesowało to powiedz to podam szczegóły . Podpowiem ze chodziło o łamanie zabezpieczeń w grach komputerowych :P

 

Edit ( po powrocie do domku :)))

dodatkowe info

Analiza systemów zabezpieczeń stosowanych w grach komputerowych

zakres to :

Analiza rozwiązań stosowanych przez producentów gier komputerowych w ujęciach. historycznych prawnym i merytorycznym. 

Opracowanie metodyki inżynierii wstecznej przydatnej przy analizie słabych stron wybranych zabezpieczeń. Opracowanie aplikacji wykazujące słabości wybranych technik zabezpieczających .

 

PS

Studia są dla słabych trzeba kraść miliony :) jak by potrzebował więcej info to nie ma problemu mi sytuacja życiowa nie pozwoliła na skończenie studiów więc może komuś się przyda temat który sam chciałem zaprezentować .

CBS - Całkowity Brak Sprzętu ( na chwilę obecną :( ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Teraz jest na studiach. Przyjedzie jutro to się dowiem, czy musi jeszcze szukać, czy mu promotor zaakceptował temat. Dzięki za chęć pomocy

TAKAHASHI FSQ-106ED,  QHY 163M, QHY 163C, NEQ 6
SW 150/750, SW DOB 10, Platforma paralaktyczna
AstroWalker, SW Star Adventurer 2i
Canon 1100D, lornetka Nicon Action 10x50,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)