Skocz do zawartości

Kilka fotek z Zatomia


Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam kilka fotek wykonane na zlocie w Zatomiu. Dwie fotki są wykonane moim Canonem 60Da przez Łukasza i on jest ich autorem, ja mam z tego tylko materiał szkoleniowy, czyli stackowanie, kolorowanie i takie inne rzeczy  :)

Pozostałe, są wykonane przeze mnie na statywie, w postaci pojedynczej klatki. Są to surowe zdjęcia, nic nie ruszane poza tylko konwersją z cr2 na jpg. Jakością nie powalają  :D

Dwie wykonane moje fotki:

Orion - EOS 60Da 50mm, f/1.8, iso 2500, 5 sec

Orion z mgławicą Rozetą - EOS 60Da 50 mm, f/2.2, iso 6400, 5sec

Zdjęcia wykonane przez Łukasza - nie znam dokładnych danych obiektywu, ale z tego co pamiętam, to było coś o średnicy 80-90mm, ogniskowa 500mm i f/5, obiektyw lustrzany. Fotki wykonane na montażu azymutalnym.

M42 - 10x210sec iso 3200

Mgławica Płomień - 10x300sec iso 2500

post-1461-137699892493_thumb.jpg

post-1461-137699892515_thumb.jpg

post-1461-137699892536_thumb.jpg

post-1461-137699892563_thumb.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

Przedstawiam kilka fotek wykonane na zlocie w Zatomiu. Dwie fotki są wykonane moim Canonem 60Da przez Łukasza i on jest ich autorem, ja mam z tego tylko materiał szkoleniowy, czyli stackowanie, kolorowanie i takie inne rzeczy  :)

Pozostałe, są wykonane przeze mnie na statywie, w postaci pojedynczej klatki. Są to surowe zdjęcia, nic nie ruszane poza tylko konwersją z cr2 na jpg. Jakością nie powalają  :D

Dwie wykonane moje fotki:

Orion - EOS 60Da 50mm, f/1.8, iso 2500, 5 sec

Orion z mgławicą Rozetą - EOS 60Da 50 mm, f/2.2, iso 6400, 5sec

Zdjęcia wykonane przez Łukasza - nie znam dokładnych danych obiektywu, ale z tego co pamiętam, to było coś o średnicy 80-90mm, ogniskowa 500mm i f/5, obiektyw lustrzany. Fotki wykonane na montażu azymutalnym.

M42 - 10x210sec iso 3200

Mgławica Płomień - 10x300sec iso 2500

          Bardzo ładne foty. Czy montaż miał prowadzenie-guiding?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście dwie pierwsze fotki wykonane na montażu azymutalnym bez guidingu, prowadzenie własne montażu.(a dokładnie, montaż ten służy tylko do mocowania aparatów fotograficznych) A pozostałe, to szeroki kadr ze statywu.

Tak, to "a" robi dużą różnicę. Aparat przystosowany jest do robienia zdjęć dziennych i do astrofotografii.

Tu http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/2145-vii-zlot-w-zatomiu-5-8-wrze%C5%9Bnia-2013/page-16 można zobaczyć wykonane zdjęcia z ostatniego zlotu w Zatomiu. Wykonane na EQ6 bez guidingu, prowadzenie własne montażu. Czas naświetlania 3 min obiektyw 135mm f5.6.

Fotki w surowym stanie

 

A tu, jedna fotka w kolorze http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/2985-m31-z-zatomia/

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)