Skocz do zawartości

Astrofotografia szymon NGC 6888


szdom1

Rekomendowane odpowiedzi

Mgławica Crescent

GOTOWE+3+JPG+CROP+Ma%25C5%2582e.jpg

Tego zdjęcia w ogóle miało nie być. Część materiału zbierana była przez kilka dni (nocy) jeszcze przed modyfikacją aparatu, Myślałem, że będzie lepiej ale Księżyc skutecznie utrudniał łapanie fotonów. Większa część materiału wylądowała w koszu. Do dalszej obróbki względnie nadawało się tylko 10 zdjęć. (10x600s) Kolejne już po modyfikacji Canona miały być tylko fotkami testującymi filtr. Robione w fatalnych warunkach: mglisto, wilgotno... No ale jak już się nockę zarwało to wypadało spróbować coś z tym zrobić. Z naświetlonego materiału wybrałem 12 moim zdaniem najlepszych zdjęć. (12x600s)

Materiał po złożeniu okazał się bardzo trudny do obróbki. Spędziłem nad nim dużo czasu a efekt końcowy i tak nie jest zadowalający. Dodatkowym aspektem który ma wpływ na moje negatywne nastawienie do tego obiektu jest to, że mgławica swoje prawdziwe piękno pokazuje dopiero przy użyciu wąskopasmowego filtra h-alpha, którego niestety (jeszcze) nie posiadam.

Poniżej to co udało się "wyciągnąć" z materiału.

GOTOWE+3+JPG+CROP+obiekt.jpg

Jest to mgławica emisyjna, której jasność obserwacyjną określona na 7,4m. NGC 6888 czy Półksiężyc bo tak nazywa się ta mgławica znajduje się w odległości 4700 lat świetlnych. Na niebie położona jest w gwiazdozbiorze Łabędzia. Oczywiście jej obserwacje bez teleskopu nie są możliwe. 

GOTOWE+3+JPG+MAXcrop.jpg

Myślę, że w kwestii tego obiektu nie powiedziałem jeszcze ostatniego słowa. Na pewno będzie jeszcze jedno podejście ale tym razem w lepszych warunkach.

Dane:

Data:1,10,16-08-2013 oraz 31-10-2013

Obiekt: NGC 6888

Teleskop: SW 150/750

Detektor: Canon 450D

Czas: 22x600s

ISO 800

Wyświetl pełny artykuł

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal 2010-2024