Skocz do zawartości

Dodatki do lustra?


pavulon77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! 

Jestem Jak na razie teoretykiem ciagle zbirram pieniadze na pierwszy teleskop:) Mam pytanie w związku z BUDŻETEM, mianowicie próbuje sobie wyobrazić I przeliczyć ilość potrzebnych środków finansowych, po w wnikliwych analizach rynku marzy mi się zakup Skywatcher explorer 200 pds  z mocowaniem HEQ5, chciałbym zacząć cos focic:) http://www.firstlightoptics.com/reflectors/skywatcher-explorer-200pds-heq5-pro.html  Teraz czas na pytanie, ile jeszcze I jakiego sprzętu będę potrzebował do obserwacji I focenia? Chodzi mi tutaj o eyepiece, barlow, jakies filtry? Do zdjęć planuje wykorzystać Eos 7D ,

Link do sklepu mówi o powiększeniu z dostępnym okularami 36 razy podejrzewam ze do Deep sky to trochę za mało może dałoby się ta rurę wyciągnąć chociaż do 200? Żebym miał jakąś satysfakcję z obserwacji, podobają mi się bardzo zdjęcia mglawic, zdaje sobie sprawę ze dużą z nich Cześć została obróbka komputerowo, ale sam ich kształt jest dla mnie interesujący:) Proszę o dowolne sugestie zestawu:) 

 

Pozdrowienia z pochmurny wysp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapoznaj się z pracami w formacie pdf dotyczącymi podstaw astrofotografii:

,,Podstawy astrofotografii" i ,,Od laika do astrofotografika", ,,Jak zacząć fotografować planety by Zyt T" w tym dziale

Będziesz wiedział co wybrać i czego możesz oczekiwać od przyszłych obrazów :)

Ważne jest również to co chcesz fotografować, Układ Słoneczny czy DSO - to całkiem inne kompletowanie setupu.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaż, tuba aparat jest a więc pozostaje korektor komy, laptopik, złączki, kable, Maska bahtinowa i... a, i jeszcze coś do guidingu. Tu chyba by trzeba było postawić na jakiś szukaczo-guider bo dając to z czego ja korzystam, mianowicie SW 80/400 i  do tego kamera QHY5 nasz zestaw może być trochę za ciężki na ten montaż.

 

Co do samej tuby 200/1000 ja do a-foto DS postawił bym na raczej na 150/750

 

 

Gwoli ścisłości. Mówię tu o a-foto DS!

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co do samej tuby 200/1000 ja do a-foto DS postawił bym na raczej na 150/750

 

 

A jeśli już ta tubka (200/1000) to bezdyskusyjnie montaż o nośności  NEQ6, odpowiedni montaż w astrofoto to podstawa :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew, wydawało mi się że ten zestaw który wspomniałem ma funkcję tracking u i goto , wiem ze może być przyciezko , ale pomyślałem że jak wezmę 150 to będzie trochę za krótko do Głębokiego nieba, nie wiem jak to się ma z użytkowaniem powiększen,? Chciałbym żeby mgławic a była raczej widoczna na zdjęciu,w fotografii jest to ogniskowa i to ona jest proporcjonalna do powiększenia, czy z lustrem będzie tak samo, czy np będzie to stałe powiększenie o ogniskowej 1000mm,Air ono będzie tak jak stały obiektyw w foto? Rozumiem że to co zobaczę przez okular, może burz jeszcze dla mojego komfortu powiększone przez barlowa, czy dobrze to rozumiem, now chce tego komplikować, chce po prostu uniknąć rozczarowania :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Cię poczytaj - to nie tak - nic nie będzie za krótko - musisz sie z tym zapoznać - choć Jacka Bobowika pracę ,, Od laika..."

Zrozumiesz wszystko :)
 

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważne minimum do astro foto.

 

Montaż H-EQ-5 SynScan
http://www.astrokrak.pl/478-monta-paralaktyczny-s-w-h-eq5-pro-synscan-.html

Tuba Newtona 150/750 OTA
http://www.astrokrak.pl/578-tuba-optyczna-syntasky-watcher-bkp-150750-.html

Tuba SW 80/400 jako guider + przedłużka do kamery
http://www.astrokrak.pl/616-tuba-optyczna-ota-sky-watcher-sk804a-.html
http://www.astrokrak.pl/fotograficzne/1368-zlaczka-do-korektora-komy.html

Pierścienie regulacyjne do tuby guidera
http://www.astrokrak.pl/obejmy/1413-pierscienie-regulacyjne-do-guidera-z-dovetailem-.html

Kamerka guidująca
http://www.astrokrak.pl/kamery-ccd/1445-kamera-astrolumina-alccd-5.html

Korektor komy Baadera MPCC ze złączką
http://www.astrokrak.pl/360-korektor-komy-2q-.html
http://www.astrokrak.pl/fotograficzne/1369-zlaczka-do-korektora-komy.html

Generalnie astrofotografia to wymagające czasu i cierpliwości hobby w której podstawą jest dokładny i sztywny montaż paralaktyczny bo od niego w głównej mierze zależy nasz końcowy sukces.

Najlepszym sposobem na dowiedzenie się jaki sprzęt jakie daje możliwości to czytanie opisów zdjęć. Inaczej ile osób tyle konfiguracji nie ma idealnego złotego przepisu.

Aby móc uciąć koszty to cześć zestawu można kupić z giełdy ale to trwa jakiś czas. W astro foto nie ma kompromisów.

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... W astro foto nie ma kompromisów.

 

Alien, ładnie napisałeś.

 

 

...pomyślałem że jak wezmę 150 to będzie trochę za krótko do Głębokiego nieba, nie wiem jak to się ma z użytkowaniem powiększen,? Chciałbym żeby mgławic a była raczej widoczna na zdjęciu,w fotografii jest to ogniskowa i to ona jest proporcjonalna do powiększenia...

 

Generalnie w a-foto nie stosujemy jakiś dużych powiększeń. Nie jest to tak, że im większego powera ma teleskop tym lepiej. Oczywiście są też obiekty gdzie ażeby zobaczyć ich szczegół przydał by się większy power. W a-foto chodzi o to, że obiekty są mówiąc prostym językiem ciemne i ażeby je uwidocznić stosowane są długie czasy naświetlania.

 

Po tym jak piszesz widzę, że do tematu podchodzisz poważnie. Moja rada, czytaj, czytaj i jeszcze raz czytaj. A jak czegoś nie zrozumiesz - pytaj na forum.

 

 

pzdr.

Szymon

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ja tylko proszę o odpowiedzi nikogo nie nie zmuszam, więcej luzu;)

Tak tylko jeśli nie przeczytasz podstaw - gdzie akurat tam masz wszystko ładnie opisane i podparte przykładami to żadne przykłady gotowego sprzętu ci nie pomogą.

Ja się wcale nie spinam - chcę tylko abyś uniknął wywalenia niepotrzebnie pieniążków.

Nie problem mając je kupić sprzęt, ale kupić go do swoich preferencji, do kadrów jakie Ci się podobają, do tego aby to hobby było przyjemnością a nie udręką i walką z niedobranym setupem..

Zanim kupiłem pierwszy element do astrofoto setki stron i opracowań przeczytałem, na zlocie jak dziki podglądałem i uwierz mi nie musiałem sprzedawać podzespołów bo były nietrafione jak do tej pory.  :)

Dlatego jeszcze raz zachęcam Cię do lektury. Nie spotkałem tak dobrej pozycji do tej pory tak konkretnej 8)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Dlatego jeszcze raz zachęcam Cię do lektury.

A nie zmuszam...

 

Tak na marginesie, i nie chodzi mi tu absolutnie o kolegę pavulona, nie wiem dlaczego nowi astro-amatorzy tak niechętnie podchodzą do czytania tutków. Hmmm....

  • Like 1

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)