Skocz do zawartości

Astronomia z karabinkiem ASG M4 firmy P&J


Jacek E.

Rekomendowane odpowiedzi

Posty wydzielone z ogłoszenia na giełdzie astronomicznej ;)

 

Szukacz widzę jest 8) A jakieś choć kitowe okulary  ??? i jaki ma standard szyny montażowej ??? ??? ???

  • Like 3

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Mam dziś do sprzedania elektryczną replikę karabinu ASG M4 firmy P&J. Karabin został zakupiony jakieś dwa lub trzy lata temu. Generalnie jeden raz brał udział w "bitwie". Niestety osoby będące w temacie zrezygnowały ze spotkań z powodu zmiany priorytetów życiowych. I tak ekipa się rozeszła. Od tamtego momentu karabin leży i leży. Oczywiście wszystko sprawne i generalnie wygląda jak z pudełka. Karabin posiada komplet szyn RIS, który umożliwia zmontowanie akcesoriów. Na głównej szynie jest zamontowany kolimator. Należałoby dokupić do niego baterię. Oczywiście dołączona jest bateria do zasialania karabinu i ładowarka. Jeśli chodzi o donania to boli jak nie wiem co . Jak się strzela do kogoś też .

Dla zainteresowanych posiadam również profesjonalny hełm oraz kamizelkę taktyczną.

CENA: 530 PLN

Może kilka informacji:

Producent: P&J GUNS

Napęd: elektryczny (AEG)

Skala: 1:1

Wykonanie: tworzywo ABS + metal

Skuteczny zasięg strzału: do 50 metrów

Prędkość wylotowa : 300 fps (test na kulkach 0,2g)

Pojemność magazynka: 300 kulek typu HiCap (6 mm BB)

GearBox: wersja 2 (metalowy)

Tryb ognia: ciągły, pojedynczy

Blokada spustu: Tak

HOP UP: Tak, regulowany

Blow Back: brak

Waga: 3125 g - tyle samo co oryginał!

Akumulator: 1100 mAh NiMH, 8,4 V

Czy nie uważasz że ta oferta trochę tutaj nie pasuje  ;) Chciałbym przypomnieć że jest to Forum Astronomiczne  ;) 

Synta 8 , Montaż Celestron CG5GT ,Canon 40D, Canon 300D+kabelek do długich czasów + Laptop Lenovo , Canon SX20 IS , Tair 3S, Rosyjska lornetka  7x50 , Jupiter 21M ,Grzałki , Baader Genuine Ortho 5mm i parę kolorowych filtrów :)  

f684.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale Panowie jak zauważyłem to w dziale "Jarmark" są rzeczy nie związane z astronomią? Ale jeśli wogóle takie ogłoszenia są niedopuszczalne to wybaczcie a moderator niech usunie temat.

 

JacekErbel no jakiś szerokokątny by się przydał :)

"Roztacza się przede mną niezbadany ocean prawdy." - Sir Isaac Newton
Photo: NEQ6 Pro SynScan, N150/750+mod + SW80/400+Orion SSAG, MPCC MkIII, Canon EOS 350D unmod.
Visual: SW MAK 180, SW 120/600, AZ4, Baader Scopos 30 mm, WO SWAN 20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

JacekErbel no jakiś szerokokątny by się przydał :)

 Czyli minimum 70*. A 1,25 czy 2" ??? a ogniskowa do planet ???

 

P.S. Nie no kawałek optyki jest, to można pod astro podciągnąć  ;)  

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety 1,25 :) Rureczka to około 50 cm :P

"Roztacza się przede mną niezbadany ocean prawdy." - Sir Isaac Newton
Photo: NEQ6 Pro SynScan, N150/750+mod + SW80/400+Orion SSAG, MPCC MkIII, Canon EOS 350D unmod.
Visual: SW MAK 180, SW 120/600, AZ4, Baader Scopos 30 mm, WO SWAN 20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety 1,25 :) Rureczka to około 50 cm :P

Przy krótszych ogniskowych są wyciągi 2" :D

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacper, przecież to jarmark, tu możesz wystawić wszystko ;)

 

Dominik, sorry za OT, ale jestem w szoku, że się trochę ludzi z "branży" astro bawi ASG ;) Widzę, że Ty się bawiłeś, ja się bawiłem (G36C), wiem, że synowie Rudego też się bawią :P Moglibyśmy w Zatomiu się postrzelać, gdyby nie to, że wszystko sprzedałem, jak potrzebowałem kasy na astro ;)

Jeszcze raz sorry za off topa :)

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacper, przecież to jarmark, tu możesz wystawić wszystko ;)

 

Dominik, sorry za OT, ale jestem w szoku, że się trochę ludzi z "branży" astro bawi ASG ;) Widzę, że Ty się bawiłeś, ja się bawiłem (G36C), wiem, że synowie Rudego też się bawią :P Moglibyśmy w Zatomiu się postrzelać, gdyby nie to, że wszystko sprzedałem, jak potrzebowałem kasy na astro ;)

Jeszcze raz sorry za off topa :)

Sorrka Dominik nie wiedziałem o tym dziale  ;) Najlepiej jak moderator oczyści ten wątek 

Synta 8 , Montaż Celestron CG5GT ,Canon 40D, Canon 300D+kabelek do długich czasów + Laptop Lenovo , Canon SX20 IS , Tair 3S, Rosyjska lornetka  7x50 , Jupiter 21M ,Grzałki , Baader Genuine Ortho 5mm i parę kolorowych filtrów :)  

f684.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tutaj posty się nie "nabijają" to mi nic nie przeszkadza ;)

Tranox, tak to były czasu :) Ale podobnie jak ja zbieram na sprzęt astro ;)

"Roztacza się przede mną niezbadany ocean prawdy." - Sir Isaac Newton
Photo: NEQ6 Pro SynScan, N150/750+mod + SW80/400+Orion SSAG, MPCC MkIII, Canon EOS 350D unmod.
Visual: SW MAK 180, SW 120/600, AZ4, Baader Scopos 30 mm, WO SWAN 20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro ASG - to może Wam torpedę paro-gazową przywiozę ???

A na poważnie obiecuję, ze jutro 3 ,,wariatów" zapytam - ,,strzelaja" ciągle wokół zamku - w poważnych stopniach mundurowi ;)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda. 300 FPS, czyli standard w replikach z średniej półki, to ponad 320km/h. Taką prędkość osiągają kulki przy wylocie z lufy. Strzał z bliska, kończy się, że tak powiem... Perforowaniem policzka ;) A wyobraź sobie dobrą replikę snajperską, niektóre łapią pod 500 fps z tego co pamiętam...

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale z kałasza odrzud jest duuuuużo większy ;)... Swoje się nastrzelałem to wiem. No i większa frajda jest!

Warto się przejechać na strzelnicę - jak ktoś w wojsku nie był to fajna opcja żeby zobaczyć jak to jest poczuć tą moc, bo to jest niesamowite co KBKAK robi ;).

(kbkak - karabin bojowy konstrukcji A.Kałasznikowa)

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....... jak ktoś w wojsku nie był to fajna opcja żeby zobaczyć jak to jest poczuć tą moc, bo to jest niesamowite co KBKAK robi ;).

(kbkak - karabin bojowy konstrukcji A.Kałasznikowa)

Kapralu - zazdroszczę Ci O:-)

Kurcze po takiej rekomendacji to chyba się do wojska zapiszę - też bym tak chciał..... to musi być przeżycie ..... ::)

 

A jeśli chodzi o skrót (kbkak - ,,karabin bojowy konstrukcji A.Kałasznikowa" - jak napisałeś) to powinno być - kbk AK - kbk (karabinek) AK (Automatyczny Kałasznikowa) Kałasznikow miał Michał na nasze na imię i bez bojowy, choć do tego służy ;)

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój chorąży tak nam przetłumaczył jak byłem w wojsku. Myślę, że to wyda się mało istotne po pierwszym kontakcie z "kałachem" -> przy takiej ilości adrenaliny jaka się wydziela podczas pierwszego strzelania, można zapomnieć własne nazwisko :D. Ja kochałem strzelanie choć z krótkiej broni już takiej frajdy nie było. SWD za to to typowy łamacz obojczyków - jak nie dociśniesz to dup...a ;). W poznaniu z tego co wiem mają na strzelnicy SWD ale amunicja jest baaardzo droga do tego ustrojstwa. Jeśli ktoś chce spróbować zabawy (odpowiedzialnej) z bronią palną to polecam taką przygodę na strzelnicy - bo iść do wojska żeby postrzelać to chyba przesada :D .

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 przy takiej ilości adrenaliny jaka się wydziela podczas pierwszego strzelania, można zapomnieć własne nazwisko :D.

 

 

 

Hehe, adrenalina adrenaliną,  za czasów mojego woja główną zachętą do udanego wykonania strzelania był fakt że kto nie zaliczył na co najmniej  trójkę ćwiczył później przez godzinę działanie na polu walki w warunkach skażenia chemicznego, a czołganie się tam i z powrotem do tarcz w OP-1 i masce czy okopywanie się do przyjemnych rzeczy nie należą :D

Refraktor SW ED 80/600 , montaż CG 4

Hyperion 8-24 mm zoom, Hyperion 24, 21, 17, 13, 10, 8, 5, 3.5 mm, Aspheric 31 mm, 36 mm, Hyperion zoom barlow 2,25x, ES dielectric 2"

Filtry Baader:  O III

Vortex Raptor 8,5x32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale z kałasza odrzud jest duuuuużo większy ;)... Swoje się nastrzelałem to wiem. No i większa frajda jest!

Warto się przejechać na strzelnicę - jak ktoś w wojsku nie był to fajna opcja żeby zobaczyć jak to jest poczuć tą moc, bo to jest niesamowite co KBKAK robi ;).

(kbkak - karabin bojowy konstrukcji A.Kałasznikowa)

 

 

           kbkak-( karabinek automatyczny kałasznikowa ) 

 

           kbkakm ( karabinek automatyczny kałasznikowa modernizowany)

 

           kbkakms ( karabinek automatyczny kalasznikowa  modernizowany ze składaną kolbą}

  

 

           To nie jest karabin . Gdzie to się służyło? ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)