Skocz do zawartości

Hass-pol

Użytkownik
 • Zawartość

  199
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  2

Ostatnia wygrana Hass-pol w Rankingu w dniu 25 Maj 2014

Hass-pol posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Reputacja

136 Excellent

O Hass-pol

 • Tytuł
  Deneb
 • Urodziny 10.02.1982

Profile Information

 • Płeć
  Male
 • Zamieszkały
  Reda + zachód

Converted

 • Miejsce zamieszkania
  Reda
 1. Grzałki 12V

  Dziękuję za zainteresowanie. Temat można zamknąć.
 2. Grzałki 12V

  Witam, grzebiąc w piwnicy wykopałem grzałki które nie dotykały teleskopu. Sprzedaję, może komuś się bardziej przydadzą. (grzałki są własnoręcznie wykonane - rdzeń miedziany, owinięty materiałem (jako izolacja elektryczna) na materiał owinięty jest drut oporowy, wszystko obszyte materiałem) Grzałka nr 1. 12V - 330mA (4W) - długość czynna 25cm + 3cm "nakładki", wytyczka 5.5 x 2.1. Cena: 56,80zł (w tym wysyłka pocztą) Grzałka nr 2. 12V 380mA (4,5W) - długość czynna 15cm + nakładka 2cm, wytyczka 5.5 x 2.1. Cena 46,80 zł (w tym wysyłka) Przy zakupie obu grzałek przez jedną osobę - Promocja 96,80zł.
 3. Hass-pol

 4. Pilnie potrzbne oprogramowanie/wsad układu Eq6

  Robert, coś mi się wydaje że MateuszW ma racje i jest to praktycznie nie możliwe do zaprogramowania. Skąd pewność że ten układ został spalony ? czy osoba która podmieniała, na nowy układ, może zamieniała miejscami RA z DEC ? byśmy mieli pewność to ukontroler się spalił. Możliwe że coś innego się spaliło ? jesteś wstanie stwierdzić gdzie doszło do zwarcia ? widać ślady ? podeślij jakieś zdjęcia płytki jak możesz.
 5. 100 lat Charon_X

  Sto lat kolego :)
 6. Astrofilmografia

  No właśnie, masz jakieś zdjęcia z "behind the scene" ? Ciekawi mnie jak długie są to szyny. Jakiś czas temu na innym forum (o innej tematyce) pisaliśmy o prowadnicach do zdjęć makro - opartych na napędzie CD, ale tam są bardzo małe dystanse i nie chodzi o ruch sam w sobie, ale żeby przy tej samym ustawieniu ostrości, zrobić serie zdjęć np owada i mieć ostrość w każdym punkcie. U ciebie jest inaczej, ale wrzuć zdjęcia jak masz.
 7. Najlepszego Jacku

  Sto lat, sto lat niech żyje, żyje nam. Wszystkiego najlepszego Jacek! :)
 8. Astrofilmografia

  Niestety nie są to moje filmy, ale jeden fragment wypowiedzi jakoś mnie nastawił żebym podzielił się z Wami tym filmem. "czasami patrząc w niebo, nie widać tego to się dzieje" cytat nie dokładny :) sporo w tym prawdy jak się to ogląda. Dla takich filmów powinno się utworzyć dodatkowy dział :) (niestety - choć i tak filmy są rewelacyjne, nie wszystko jest o astro, ale KRĘCI się w okół.) (post pewnie nie jest we właściwym miejscu, ale w nibylandii też nie pasuje :))
 9. AKCJA CEGIEŁKA na SERWER FA!

  Przyłączam się do Włodka, odbiorę naklejkę na zlocie.
 10. Atrakcja X ZLOTU

  Czy przy takim, częściowym zaćmieniu, będzie trochę ciemniej ? czy to tylko atrakcja przez teleskopy i szybki od osłon spawalniczych ? :)
 11. Canon coolerbox - lodówka.

  Macie racje, lodówka jest za ciężka, ale obniżenie ciężaru do 2kg również nie rozwiąże problemu. Pracuje nad inną koncepcją....
 12. Canon coolerbox - lodówka.

  Wewnętrzna skrzynka musi być cała z aluminium, wewnętrzną mógłbym podmienić na tworzywo i zostawić tylko tylną aluminiową.... w/g secyfikacji 40D - to 740g :)
 13. Canon coolerbox - lodówka.

  Jeśli zawierzyć programowi to wychodzi około 3,7kg. netto - bez body. Trochę dużo prawda ?
 14. Canon coolerbox - lodówka.

  Jakieś uwagi, poprawki, sugestie ? wstępny projekt jest, teraz konsultacje, poprawki i daje do wyceny.
 15. Canon coolerbox - lodówka.

  Niestety w/g moich kalkulacji, wycięcie w środkowej skrzynce miejsce na flasha, pogorszy chłodzenie. Musi być pełna skrzynka. Czy 38mm od miejsca body obiektyw do zewnętrznej ścianki skrzynki to za duża odległość ? - myślę o korektorze... o ile dobrze pamiętam mają możliwość przykręcenia dodatkowej tulejki - tak żeby w wyciągu było za co "złapać" :) Ktoś może mi zmierzyć jaka jest odległość od body do końca korektora ?
×
© Robert Twarogal, forumastronomiczne.pl (2010-2017)