Skocz do zawartości

Aparat do astrofotografii


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowy na forum. Przymierzam się do zakupu lustrzanki, chciałbym od razu zacząć swoją przygodę z astrofoto, dlatego pytanie do was, jaki sprzęt polecacie d granicach do 2,5 tys złoty nadający się astrofoto i nie tylko. Osobiście zastanawiałem się nad canonem 100D, 700D lub ew. nikonem D3200 lub D5100. Są w przystępnych cenach i posiadają ciekawe parametry. Poroszę o pomoc, i jeśli macie jakieś zdjęcia robione tym aparatem to z chęcią bym zobaczył :) Pozdawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zależy ci na nowym aparacie to canon 700d bedzie dobrym wyborem do astrofoto i do fotki w życiu codziennym . Nie bierz tylko nikona, bo raczej go nie podłaczysz do żadnego programu ktory pozwala sterować funkcjami aparatu z poziomu kompuera.

Co do zdjęć kolega Saltan używa canon 700d

Synta 8 , Montaż Celestron CG5GT ,Canon 40D, Canon 300D+kabelek do długich czasów + Laptop Lenovo , Canon SX20 IS , Tair 3S, Rosyjska lornetka  7x50 , Jupiter 21M ,Grzałki , Baader Genuine Ortho 5mm i parę kolorowych filtrów :)  

f684.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowy na forum. Przymierzam się do zakupu lustrzanki, chciałbym od razu zacząć swoją przygodę z astrofoto, dlatego pytanie do was, jaki sprzęt polecacie d granicach do 2,5 tys złoty nadający się astrofoto i nie tylko. ..............

Szanowny Kolego jest taki polski film ,, Pieniądze to nie wszystko" tak samo jest z przygodą pod tytułem astro-fotografia - nie wystarczą lustrzanka czy kamerka czy pieniążki. Zanim zaczniesz zadawać szczegółowe pytania zapoznaj się z pierwszym postem tego linku, pobierz i przeczytaj dokładnie lekturę w nim polecaną i wtedy przejdziemy do konkretów. :) http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/1862-tutoriale-do-astro-fotografii-dso-i-us/

 

Astrofotografii zrobionych różnym sprzętem jest mnóstwo i znajdziesz w tym dziale - czytaj opisy - tam jest wymieniony sprzęt, przy pomocy którego zostały wykonane.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się co do braku programu do nikona. Camera Control Pro 2 umożliwia podłączenie lustrzanki do komputera i sterowanie jej funkcjami. Oczywiście nie wszystkimi ale najważniejsze są. Niestety program płatny :-\

Newton 250mm dobson 
Nikon D5100 
Fastron - SB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - błagam nie spierajcie się na temat wyższości firm produkujących lustrzanki bo to do niczego nie doprowadzi. Też optuję za Canonem (wsparcie programowe do sesji astrofoto i obróbka) ale ten problem niech Kolega Karus odłoży sobie na później.

Niech w spokoju zapozna się z podstawami. Cóż, że przekonacie go do modelu detektora, przecież z ręki nie rozpocznie tego czego pragnie

 

chciałbym od razu zacząć swoją przygodę z astrofoto

Niech zapozna się z tym co mu do tej przygody jest potrzebne - niech przeczyta dokładnie. Już po raz n-ty na tym forum piszemy, że dom zaczyna budować się od podstaw - fundamentów, a w przypadku astro-fotografii tymi fundamentami jest montaż, później teleskop (obiektyw) itd. Na dobrą sprawę nie wspomniał co chce fotografować, jakie obiekty i w jakim ,,polu" go interesują. Niech ma w głowie te podstawy, później napisze czego oczekuje i pójdzie wtedy z górki... :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to co już mam więc bronie troszeczkę swojego :P W prawdzie mówiąc przy zakupie nie zastanawiałem się nad astrofotografią. Chyba coś w tym jest że większość używa Canonów.

 

Co do początków to racja, montaż to podstawa. Sam zbieram teraz fundusze na lepszy montaż aby było można focić w sensownych warunkach. 

Karus poczytaj to co zapodał Jacek to na pewno naświetli Ci temat.

Newton 250mm dobson 
Nikon D5100 
Fastron - SB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się co do braku programu do nikona. Camera Control Pro 2 umożliwia podłączenie lustrzanki do komputera i sterowanie jej funkcjami. Oczywiście nie wszystkimi ale najważniejsze są. Niestety program płatny :-\

 

 

Prawda, niektórzy używają Nikonów. Oczywiście, że można. Ale biorąc pod uwagę dostępność softu, dodatków, gadżetów związanych z a-foto to szala przechyla się zdecydowanie na stronę Canona. Dodatkowo dochodzi doświadczenie użytkowników. Zwróć uwagę, że pytając o Canona (na forum) gro osób odpowie ci, pomoże , doradzi.  Mają doświadczenie. Z Nikonem nie jest już tak wesoło.

 

Dlatego ja polecę Canona.

 

Model -  Hmmm, tak jak pisał Filip 450D spokojnie wystarczy. Z nowszymi modelami nie miałem styczności więc się nie wypowiem.

 

pzdr

Szymon

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)