Skocz do zawartości

Termin spotkania PTMA na Słonecznej - po wakacjach


Lukasz Wojtyniak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was serdecznie :)

 

Po sympozjum na temat popularyzacji astronomii w Warszawie, na którym miałem szczęście byc jako jedyny czlonek PTMA Poznań postanowiłem, że trzeba koniecznie zorganizować dość szybko nasze kolejne spotkanie oddziału PTMA na ul. Słonecznej w Obserwatorium. Aktualnie trwają ustalenia co do terminu wolnej sali wykładowej, w której zawsze się spotykaliśmy (innej sali nie mamy).

Myślę, że najpóźniej do poniedziałku 17.11 będziemy wiedzieli, kiedy sala będzie wolna i wtedy będziemy mogli ogłosic kiedy następne spotkanie PTMA.

 

W związku z tym dwie prośby do Was wszystkich:

- czy ktoś reflektuje jakąś dogodną dla siebie datę? Albo np. gdzieś wyjeżdża i wie na pewno, że w danym terminie kogoś nie będzie? Mógłbym taką informację uwzględnić zanim podam termin.

- czy jest jakaś szansa, byśmy zdobyli jakąś swoją salę gdzieś tam dla PTMA? Może ktoś ma jakiegoś znajomego, który wynajmuje jakieś salki w Poznaniu? Chodzi o to, żebyśmy mieli swoja właśną salę i nie musieli się wcześniej prosić i ustalać kiedy będzie wolna sala na Słonecznej?

Od razu pragnę Was wszystkich poinformować, że mam plan aby spróbować zalatwić salę dla PTMA na Wydziale Fizyki na Morasku. Obserwatorium podlega pod ten Wydział więc teoretycznie szansa jakaś by była. Mam nadzieję, że przy czasie może pojedziemy razem z Robertem Twarogalem na Wydział z oficjalnym pismem i pewnie jakimiś zdjęciami astro do kogoś (jeszcze nie wiem do kogo konktretnie) z prośbą o taką salę.

 

Może ma ktoś kogoś znajomego na UAMie, by mógł w tej sprawie pomóc?

 

Na najblizszym spotkaniu:

 1. Będę miał wykład (być może razem z Adamem Tomaszewskim) o boskiej cząstce Higgsa - omówienie sympozjum w PAN w Poznaniu w zeszłym roku, w którym uczestniczyłem,

 2. Omówienie sympozjum o popularyzacji astronomii  w Warszawie,

 3. Zapiszę się do nas moja koleżanka, doktorantka na Wydziale Biologii UAM, która interesuje się astrobiologią (egzobiologią), więc kto wie, może byc szansa, żeby coś dla nas przygotowała na kolejne spotkanie?...

 4. Na moje zaproszenie może przyjedzie ktoś jeszcze z ważnych osobistości PTMA ale nie będę uprzedzał jeszcze ;)

 

Jeśli jeszcze są jakieś propozycje to proszę napiszcie :) Wiem, że Tadeusz Figiel mógłby wyglosić swoj wyklad, ktory wyglosił w Obserwatorium Heliofizycznym w Białkowie.

Przeźmierowskie Obserwatorium Astronomiczne POA

www.poa.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę też przestawić prezentację o astrofoto planetarnym ;)

SCT 11", Maksutov SW 4", Losmandy G11, EQ3-2, Point Grey Blackfly z IMX249, Canon EOS 5D mark II mod, Canon EOS 40D, Canon EOS 30D, C85/1.8 USM, Tamron SP 90/2.8, Tokina 28-70/2.8, Canon 70-200/2.8L, Canon 17-40 L, kupa filtrów i innych rzeczy. Tel 661 239 515.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w piątek nie będzie dostępny ale w przyszłym tygodniu mam z nim spotkanie w 4 oczy. Na spotkaniu PTMA (kolejnym) na pewno będzie bo profesora zapytałem czy by nie zrobił dla nas wykładu i się oczywiście zgodził. W przyszłym tygodniu wszystko ustalę.

Przeźmierowskie Obserwatorium Astronomiczne POA

www.poa.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)