Skocz do zawartości

Celestron AstroMaster 114 EQ + lustrzanka?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam Nikona D3400, chciałem dokupić do niego teleobiektyw jednak ceny zwalają z nóg, natknąłem się na teleskopy..i na filmiki, gdzie można podpinać komórki czy też aparaty lecz nigdzie nie ma konkretów, czy ktos się z  tym spotkał? np model Celestron AstroMaster 114 EQ - czy do niego można podpiać jakoś nikona z typem łaczenia F tak, żeby to miało ręce i nogi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ogniskowej 1000mm prócz licznych pierdół dokup jeszcze montaż ( statyw ) za 5000 ... To bardzo bardzo obszerny temat z którym musisz się chociaż w podstawowy sposób zapoznać. W tej kwocie kup statyw używany za 500 i za resztę również używany jasny obiektyw i nie 1000 czy 300mm tylko między 20 a 50 ....  A najlepiej zwiększ budżet 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czemu miedzy 20 a 50? to wtedy nie bedzie nic przyblizał, obiektyw 300 mam w teleobiektywie dlatego chce cos lepszego, nie jestem profesjonalista nie musi być igła jak sie to mówi 😜 statyw mam za 200 zł 😜 eh zniecheciles mnie czyli lipa z moich planów? ale technicznie recz biorać da sie jakos połączyc nikona z F z tymi teleskopami? jakieś pierscienie trzeba specjalne? czemu radzisz 20 a 50 a nie taki 1000? wyjasnij prosze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikona da się połączyć z teleskopem, ale ogniskowa to tylko jeden z wielu ich parametrów na które trzeba zwrócić uwagę. W dzień robisz zdjęcie z np czasem naświetlania 1/100 s , zdjęcia nieba robi się z ekspozycją od kilku sekund do najlepiej kilku minut. Im większa ogniskowa tym szybciej będą się przesuwać gwiazdy w kadrze i tym mniejsze pole widzenia. Przy ogniskowej 1000 , sekundowa ekspozycja rozmaże ci gwiazdy i tym dokładniejszy montaż ( statyw) będziesz potrzebował żeby to zniwelować... Za dużo tłumaczenia jak dla mnie, poczytaj trochę o tym nawet już istniejące tematy na forach... Możesz też dozbierać do montażu typu Star Adventurer i do tego obiektyw ... Teleskop w sensie tuba, czy obiektyw to jeden z wielu wydatków i zakup montażu i tak cię nie ominie jeżeli nie chcesz robić tylko zdjęć Drogi Mlecznej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ksiezyć komety o ile sie pojawiaja ogolnie...;)  O mato czyli lipa no to że pole się zmniejsz to rozumiem ale np księżyc na 1000 chyba zrobi ładnie czy nie?  Ktoś mi napisał że da się połączyć teleskop za pomocą adaptera T-2 Nikon F, ale jak piszesz ze się nie da.. Yhh człowiek chce se porobić jakieś foty a tu mur sprzętowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

i ma 1500mm.. no to dozbieram i kupie! 🙂 na allegro sa i po 1800 widze 🙂 tylko myslisz ze w miare prosto jakos podepne pod to nikona i bedzie to dzialac?

 

jeszcze głupie pytanie, jeżeli on ma 1500mm to jest to stale powiekszenie? chodzi o to, że nie mogę operować w zaden sposób lekkim oddaleniem lub przyblizeniem?

Edytowane przez borg18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie działać, sam podpinałem pod takiego Maka Nikona D5300 . 

3imagejpg.lowquality.thumb.jpg.5b3ec532127a76ac65d449ff4e00299d.jpg

Takiej wielkości będziesz miał księżyc. Jeżeli chodzi o zbliżenia to poczytaj o soczewkach Barlowa i kamerach dedykowanych do astrofoto... Dużo osób robi takim zestawem zdjęcia więc poszperaj w sieci i na forach Polskich i zagranicznych takich jak Cloudy Nights. Zanim cokolwiek kupisz sporo poczytaj a potem jeszcze trochę więcej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)