Skocz do zawartości

Nikon Action VII 10x50 CF


Gość Wario

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wario

Lornetka Nikon Action VII 10x50 zawitała u mnie w domu.

Musze przyznać,że w porównaniu z moją stara Tento 20x60 obraz jasny, ostry, żyleta! i to większe pole widzenia! (narazie tylko testowane na przyrodzie)

Jest solidnie wykonana , lekka... w sam raz na obserwacje z rąk!

Jestem bardzo zadowolony z zakupu!

Pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No cóż..Ruska optyka jest przestarzała..w obserwacjach dziennych jej zażółcone szkła są nie do przyjęcia..owszem w przypadku obserwacji astro..to samo zażółcenie wręcz pomaga (paradoksalnie) bowiem w dużym  stopniu uzyskujemy podwyższony kontrast...to tak jakby wpakować przed okular filtr.. a więc Ruskie lornetki są dobre ale do astro.

większość z używa lornetki również za dnia..( ja codziennie używam lornetek do obserwacji dziennych ) jednak wolę mieć jedną lornetkę ,która jest dobra za dnia i w nocy na gwiazdach..

Jest jeszcze coś co już dawno mnie zniechęciło ( choć czasem przyjmuję w rozliczeniach Ruskie szkło) kłopotliwa procedura kolimacji..

W nowych lornetkach można to zrobić samemu za pomocą śrubek kolimacyjnych..

Nikon z każdej serii 10x50 jest dobrą lornetką wartą swej ceny..

pozdrawiam

Lornetka: APM 120mm 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja mam NIKONA 10X 50 EX . Kupiłem go niedawno.Obraz naprawdę czysty i ostry ,oraz bardzo jasny.Jeśli chodzi o obserwacje dzienne i krótkie luknięcie pod miejskim niebem.( nie było czasu ze względu na pogodę-mrozy)Mam porównanie z rosyiskimi szkłami ,a także z Bresserem , jak też z paroma ,,chinskimi szkłami " znajomych, Nikon ich zakasowal .Co prawda wrzuca abberację ch. większą niż 100-ED(widac to dobrze na księżycu)Mnie głównie interesuje jakośc obrazu ( choc metalowa konstrukjca mostku i całosc pokryta dobrej jakości ,, gumą") , to jednak ten instrument wypada dośc dobrze.Zmodyfikowałem tylko sposób mocowania dekli obiektywów , bo jak czytałem na forach - ginęły w czasie obserwacji nocnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem do czynienia z wyżej wymienionymi lornetkami,Różnice między miedzy nimi nie tylko techniczne ale i optyczne są spore.

Mam ochotę teraz na lornetkę William Optics 10x50 ED.

Mam prożbę,mógł by ktoś kto obserwował przez ta lornetkę skrobnąć chociaż kilka słów na temat generowanych przez nią obrazów.

Będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam.

Andrzej

Equinox 120 ED

Fujinon 16x70

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal 2010-2024