Skocz do zawartości
kapral

Moja Fotka i pytania...

Rekomendowane odpowiedzi

Nom.... masz rację. Nie wiem dlaczego ale tą zieleń widzę dopiero na innych urządzeniach. Chyba coś mam z ustawieniami monitora. Na koniec zabawy z fotą będę robił "ałto kłolor" i powinno pomóc. Co do wyciągnięcia - tak, za bardzo ale to wynika z małej ilości materiału (chciałem zobaczyć jak najwięcej :))). Postaram się zebrać kilka godzin przy następnej sesji - tylko nie wiadomo kiedy pogoda pozwoli.

Bardzo ładnie mi fotę poprawiłeś Rafale - podoba mi się :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pogoda była więc i ja byłem w obserwatorium :). Dopaliłem 3h NGC281 i skleiłem z wcześniejszą godzinką, do tego biasy i darki:

8min łącznie 4h + 4darki + 18bias

4hNGC281.thumb.jpg.c7ff40ae9f38493b32b42757a30c762f.jpg

Zrobiłem autokolor w PS bo jak już czytaliście wcześniej mam kolorkami problem - jeśli jest za dużo zielonego to dajcie znać ;)

Kurcze.... na komórce juz widzę. Jutro trzeba będzie nad tym popracować ;)

EDIT:

No teraz odjąłem trochę zieleni myślę, że lepiej....

NGC281_3_01_2019.thumb.jpg.7a83358a4c975dea175a7e7f046fd31e.jpg

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

M42 na szybko (1,5h)

Materiał z 14tego stycznia :) ale dopiero dziś miałem czas żeby usiąść do materiału. ISO400 11x8min .... niestety darki i biasy dodałem z ISO 800 bo nie sprawdziłem wcześniej i nie dorobiłem nowych... efekt nie powala ale mi się podoba a o to przy hobby chodzi ;):

14_01.2019_M42.thumb.jpg.9635d6a1a673cae65f8cc4e756f1a2f7.jpg

FAKT - przepalone... ale jakieś rady chętnie :)

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
9 minut temu, kapral napisał:

FAKT - przepalone... ale jakieś rady chętnie :)

No - za dużo tego czasu na tak jasny obiekt. No i troszkę kolorkami się można pobawić :)

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z tymi czasami to nigdy nie wiem ile będzie właściwie... tu mam konika z wczoraj (2h10min) 13 klatek po 10minut ISO640:

IC434_12_02.2019_pt.thumb.jpg.1d3739540d46d71e526c4ae47a7e0cea.jpg

Myślałem żeby jeszcze spróbować zrobić 12-14minut ISO400 i po 16minut na ISO200 żeby mieć porównanie ale chmury przylazły :( 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Moim bardzo skromnym zdaniem (tak bym spróbował) powinieneś robić krótsze klatki - minimum o połowę... a więcej. ISO na ten obiekt chyba OK ewentualnie przy krótszych max 800.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
1 godzinę temu, kapral napisał:

ale chmury przylazły

Zrobiłbym więcej ;).

Tylko jak zrobię krótsze czasy albo niższe ISO przy tym samym czasie to braknie materiału do wyciągnięcia. Wiem, że lepiej mieć więcej klatek niż mocno wyciągać ale przy naszej pogodzie i dodatkowo mojej miejskiej miejscówce to trudne.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta