Skocz do zawartości

Porada


pavulon77

Rekomendowane odpowiedzi

Mam niesamowitą ochota kupić bardzo dobra lornetkę Fujinon 10x70, dodam tylko że jest ona z drugiej ręki, sprzedawca wymienił ze mną parę fotek w w,i martwi mnie pierwsza z nich, na pierwszym zdjęciu prześwit światła w okularach jest jakby nie central ny, czy jest to efekt ustawienia okularów czy potrzeba kolimacji lornetki, czy martwię się słusznie? Proszę o odpowiedźe504a2d456ff8c01b9e59db2c230cc6f.jpg1c3601e257920acac8c13bdb3bcfb38f.jpg575d8e41432de554cf85683cc88fb749.jpg[emoji17]

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to efekt nieosiowego ustawienia aparatu względem okularów, w skrócie mówiąc obiektyw aparatu "patrzy" pod kątem na okulary lornetki, nie "na wprost".

Tak myślisz?

Czyli spokojnie mogę brać?

Właściciel wydaje się być uczciwy

Cena to 2150, chyba lepszej nie znajdę za te pieniądze, będę musiał sprzedać też swoją ciężką artyleria, dzięki za odpowiedź.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, pavulon77 napisał:

na pierwszym zdjęciu prześwit światła w okularach jest jakby nie central ny, czy jest to efekt ustawienia okularów czy potrzeba kolimacji lornetki, czy martwię się słusznie? Proszę o odpowiedźe504a2d456ff8c01b9e59db2c230cc6f.jpg

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

To efekt robienia zdjęcia aparatem jednoobiektywowym :5640dc70bd641_11Geek: dwu torów optycznych na raz - zawsze tak to będzie wyglądać na zdjęciu. W dodatku ta fotka została prawdopodobnie zrobiona szerokokątnym obiektywem i z bliska - przez to źrenice wyjściowe są nienaturalnie rozsunięte a oprawy okularów wydają się być wielkości tubusów obiektywów. 

Np. przy ogniskowej +/- 50mm i z odległości metra efekt oczywiście występuje ale nie rzuca się tak w oczy:

56a079bcdbd82_Zezowatalornetka.JPG.256c0

Ps. Jeśli nie będziesz zadowolony z zakupu, to zawsze możemy się zamienić - mam idealnie skolimowaną DOE 10,5x70. :5640dc6e20115_02Laugh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem (przy dzisiejszym kursie walut), to dobra cena. Wysokiej jakości optyka jest jak wino. Za kolejne 18 lat, gdy dachówki wyprą ostatnie porządne porro, będą one warte więcej niż dzisiaj. Potraktuj ten wydatek jako lokatę kapitału, dający przy okazji dużo frajdy z użytkowania. :5640dc6ec0764_04Wink:

A jeśli wolisz coś innego minimalnie taniej, to parę dni temu na OLXie mignął mi równie dobry Nikon 10x70 za 2000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja mam dla Ciebie Pavulonie wieści z pierwszej niemal ręki bo mam dokładnie taką samą lornetkę. Jest rewelacyjna, niczym nie odstaje optycznie od współczesnych wersji, a wygląd zewnętrzny 3x lepszy (jak dla mnie). Wedle tego co znalazłem optycznie Fuji nie zmieniało nic także te starsze są tym samym co nowe wersje, zmienił się tylko wygląd zewnętrzny. Ta wersja z żółtymi wstawkami to jest druga wersja produkowana od ok 2000 roku ale nie pamiętam dokładnie. Wcześniejsze wersje nie miały żółtych wstawek.

Porównywałem moją z Nikonem 12x50SE oraz z nową wersją Fuji 16x70. Jakość obrazu jest w moim subiektywnym odczuciu zbliżona do Nikona i jest lepsza niż w 16x70. Jest genialna.

Potężny ER i ogromne soczewki oczne to bajka - niczym innym nie obserwuje się tak komfortowo.

Jeśli się zastanawiasz to jest to wersja FMTR-SX, na 100% nie tańsza MTR bo one mają ZNACZNIE mniejsze soczewki oczne, tak najłatwiej odróżnić.

I na koniec: potarguj się, ja moją kupiłem taniej choć ma otarcie na tej gumowanej 'okleinie' czy jak to nazwać :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)