Skocz do zawartości

Bresser Teleskop N 203/1000 Messier Hexafoc OTA Pomoc


BlackPitchPL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

to już ponad rok musicie się ze mną użerać :) i jak to bywa w naszym hobby zapragnąłem posiadać większą tubę ( wiem że przy moich marnych obecnych poczynaniach powinienem zostać przy tym co mam ale ...). Tak jak w temacie spodobała mi się owa tuba niestety nie ma zbyt wiele recenzji oraz opisów czy się sprawdza oraz jak znalazłem parę zdjęć z tej tuby i to wszystko. Zamierzam sprzedać mojego newtona sw150/750 ( jest w nim zamontowany elektryczny silniczek do wyciągu https://deltaoptical.pl/blizej_nieba/naped-do-wyciagu-sky-watcher,d811.html ) i moje pytanie brzmi czy sprzedawać całość z tym wyciągiem czy np mogę go spokojnie zamontować do Bresser-a ? Jeśli nie to czy ktoś posiada teleskop tej firmy i wie co trzeba kupić zrobić aby można było sterować wyciągiem z pilota lub PC.  Oczywiście decyzja co do kupna jeszcze nie zapadła do końca i jeśli ktoś może zaproponować coś lepszego w tej cenie to jestem otwarty na propozycje. 

CBS - Całkowity Brak Sprzętu ( na chwilę obecną :( ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

........ ale zostań przy tym co masz. Wymień aparat na kamerkę jak szdom1. Kamerek teraz na giełdzie od wyboru do koloru oczywiście mono. Zobaczysz jaki będziesz miał skok jakościowy - patrz blog Szymona (szdom1). A na innego Newtona przyjdzie czas co najmniej z półki Orion UK. Albo na dobre prawdziwe APO jak lubisz długie rurki.

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, BlackPitchPL napisał:

No niby racja ale kamerka to koszt 5500 + a na to mnie nie stać :(

Tu masz za 3500 ;)  http://astropolis.pl/topic/55689-atik-383l-osc/

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, BlackPitchPL napisał:

No niby racja ale kamerka to koszt 5500 + a na to mnie nie stać :(

Ale zmiana teleskopu w tej chwili nic Ci nie da. Dalej będzie to samo. 

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem Zdzichu bo jednak wymiana na większe lustro zawsze coś tam da a poza tym to wydaje mi się że wyciąg jest dużo lepszy od tego mojego w sw ( jest to najtańsza wersja więc możecie sobie wyobrazić co się dzieje po podłączeniu lustrzanki) . Co do kamerki dziękuje @Jacek E. jednak jako biedna myszka mam ok 1000 zł + sprzedaż sw 150/750 parę stówek jeszcze wykręcę ale mimo szczerych chęci nie stać mnie nawet na najtańszą  kamerę :). Wątpię aby ktoś czekał aż uzbieram.

CBS - Całkowity Brak Sprzętu ( na chwilę obecną :( ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz teraz $$$ na kamerkę to trzaskaj aparatem. Przecież SW 150/750 z Canonem to całkiem miły duet.

 

A1.jpg

 

A2.jpg

A3.jpg

 

A to tak naprawdę ciut możliwości tego sprzętu bo moja obróbka nie jest na najwyższym poziomie. Więc można? Można!

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekam jeszcze na pogodę i będę starał się złapać już słynną m42 zobaczymy jak to się potoczy. Mam jeszcze jedno pytanie ponieważ zastanawiam się nad zmianą oprogramowania do akwizycji i jednocześnie sterowania eq mod, czy ktoś może doradzić który z nich wybrać ? Obecnie używam APT i skończyła mi się licencja i teraz się zastanawiam czy wykupić i zostać przy tym czy może nebulocity backyard EOS czy może MaximDL z tym ostatnim domyślam się że większość go poleci EDITED. Piękne fotki @szdom1  

@Alien - czego oczekuje to więcej fotonów w tym samym czasie likwidacja krzywych spajków z gwiazd no i wyciąg w SW jest hmmm powiedzmy ok na start ale wydaje mi się że po roku nie jestem w stanie poprawić jego ustawienia sztywności itp.

CBS - Całkowity Brak Sprzętu ( na chwilę obecną :( ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostań z APT przy aparacie. To że licencja się kończy nic nie znaczy dalej jest w pełni funkcjonalny. 

No nic skoro po roku używania SW 150/750 masz już opracowany plan i przemyślenia - to nic tu po mnie.

A daj zdjęcie tego teleskopu to ci powiem czy motofocuserek pasuje? Bo jeżeli dobrze w gogle trafiłem to fakt jest tam lepszy wyciąg niż w SW patrząc tylko na fotografię. A motofocus nie będzie pasował. Kiedyś Ci mówiłem że Nebulosity lepiej składa RAW-y niż DSS jak robiłem forteczki Canonem. Trza by to sprawdzić jak to jest z modelem 700D. Zapraszam na PW.
Chociaż kupując inny teleskop z tej samej pułki jakości - za wiele bym się nie spodziewał. 

Może jeszcze inni astrofociarze się wypowiedzą?  

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz zbierać więcej fotonów w tym samym czasie, ale Bresser to też f/5 tylko jeszcze większy kłopot z ogarnięciem tak  dużej ogniskowej. Na Twoim miejscu poważnie jeszcze bym się zastanowił nad taką zmianą. Wolałbym zmianę detektora jak nie ma kasy na kamerę to chociaż modowanego Canona i już dużo więcej fotonów wpadnie. Oprogramowanie do Canona też bym zostawił, używałem prawie dwa lata i nigdy nie sprawiało problemu. Skupiłbym się na wyciśnięciu wszystkiego z tego co się ma i pracowaniu nad obróbką. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta.... to który to bo ten np ma lepszy wyciąg od tamtego http://www.bresser.de/en/Astronomy/BRESSER-Messier-NT-203-1000-Hexafoc-Optical-Tube.html

Tym co podlinkowałeś na pewno precyzyjnie ostrości nie ustawisz. Duży luz na zębatce. Ten drugi co za linkowałem ma (nie wiem jak to nazwać) lepsza zębatkę bo taka miałem w apo i prawie brak luzów. Więc Twój za linkowany całkiem odpada wyciąg nie jest wcale lepszy od SW

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi bo nie do końca rozumiem. Dlaczego uparłeś się na zmianę rurki? Czy nie jesteś zadowolony z robionych zdjęć? Jeżeli tak to napisz co jest nie halo. Problemy z wyciągiem, w jakim sensie? Może wystarczy tylko drobny zabieg jak np sztywne połączenie Canona z wyciągiem?

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak piszesz @szdom1 robiąc fotki o tych samych parametrach a nawet robiąc więcej naświetlenia niż potrzeba dalej wydaje mi się że czegoś brakuje lub robię coś nie tak . Nie mogę ustawić idealnie ostrości ale to już wyjaśnił mi @Alien co jest tego powodem 2 sprawa to spajki które dalekie są  od przyzwoitych o idealnych nie mówię. Jeśli chodzi o połączenie to wydaje mi się że jest za duży luz między canonem a wyciągiem i przy dokręcaniu śrub i tak kolimacja idzie w las. 

CBS - Całkowity Brak Sprzętu ( na chwilę obecną :( ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)