Skocz do zawartości

Alf112

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    251
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    5

Ostatnia wygrana Alf112 w dniu 10 Maja

Użytkownicy przyznają Alf112 punkty reputacji!

Profile Information

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Zamieszkały
    Bolesławiec

Converted

  • Miejsce zamieszkania
    Bolesławiec

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Alf112's Achievements

Procjon

Procjon (8/14)

  • Very Popular Rare
  • One Year In
  • Conversation Starter
  • Reacting Well
  • Collaborator

Recent Badges

121

Reputacja

  1. Do maka 127 w zupełności wystarczy alu a zaleta jeszcze taka że lżejszy
  2. Zwróćcie uwagę na te pokrętło ostrości Acutera? Ono jedną stroną wręcz dotyka obudowy to jak tym kręcić wygodnie?
  3. Też bym był za eq3-2 z napędem ale nosić to z przeciwwagami już tak fajnie nie jest jak az4 czy svbony 225 Svbony ma mikroruchy i spory udzwig nawet pod coś większego.
  4. Taki komplet w b.dobrym stanie z drugiej reki kupisz poniżej tych 2tys . Dodałbym jeszcze jakiś okular 32mm nie żeby było szeroko bo w maku i tak nie będzie ale żeby było jaśniej / źrenica wyjściowa/
  5. Nie kombinuj, kup SW Mak 127 az4 lub svbony sv 255 na jakimś lekkim statywie alu do tego zooma od svbony 7.2-21.6 i masz wszystko co na start i nie tylko na start potrzeba i do tego lekkie to wszystko na wyjazdy poza balkon jak ta lala😃
  6. No i się mieści, używałem dokładnie takiego samego zestawu SW mak127, lustro svbony, zoom svbony 7.2-21.6. Mieści się z małym zapasem także nie wiem jak kolega patrzy lub tak jak pisałem czy ten maczek jest tak przeogniskowany z jakiegoś powodu?
  7. Ten 25mm który dostałeś w zestawie z maczkiem obejmie całą tarczę z zapasem a optycznie z f12 będzie ok.
  8. 21.6mm to dość długi okular tylko akurat ten zoom tak jak już wiesz ma w tym zakresie małe pole własne. Ale z ogniskową maka127 1500mm i okularem21.6 o polu 42° powinien obciąć całą tarczę Słońca. Czyżby Twój mak był mocno przeogniskowany np.przez katowkę 2" ?
  9. A jak chcesz tą lornetkę zamontować czy zgrać z teleskopem? :))
  10. A przeczytaj sobie temat sky-watcher 114/500 i będziesz wszystko wiedział....tak tak sky-watcher 114/500 a w nim o maku127 i montażu. Bo chyba nie prosisz żebyśmy pisali tutaj to samo dla Ciebie?
  11. He he, powinien nie znaczy że tak zrobił Patrz jak to jest zaprojektowane dwa gwinty w blaszce, tak samo jest przykręcony dovetail, wiem bo był temat że forumowiczowi się oderwał od tubusu i teleskop spadł. I producent nie pomyślał o tym żeby to było mocniejsze.
  12. No i na szczęście ale przyznaj że w ciemno odkrecałeś:)) A pod tą opaskę to przyklej taśmę jakąś jeśli to ma już tak zostać.
  13. Ja też mając 127kę chciałem wymienić stopkę szukacza ale bałem się odkręcania bo nie byłem pewien tych nakrętek.
  14. No właśnie! . Tam jest blacha gwintowana? CZY NAKRĘTKI OD WEWNATRZ! Bo też mi się wydaje że są nakretki które jeśli nie spadły jeszcze to spadną do środka niebawem!!
  15. Tak jak napisał Koszy89 w takim szukaczu zboaczysz tylko jasne obiekty typu Planety Księżyc gdzie w szukaczu optycznym powiedzmy 9x50 zobaczysz już np.M42, M31 , M13 czy M81 z M82.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.