Skocz do zawartości

Jacek 2

Obserwacje
 • Zawartość

  1286
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  3

Ostatnia wygrana Jacek 2 w Rankingu w dniu 8 Listopad 2017

Jacek 2 posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Reputacja

793 Excellent

1 obserwujący

O Jacek 2

 • Tytuł
  Opiekun obserwacje/gadżety forumowe i zlotowe
 • Urodziny 12.03.1969

Profile Information

 • Płeć
  Nie podano
 • Zamieszkały
  Szczecin-Kraków

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Drodzy zlotowicze. Z przykrością informuję, że nie będę w stanie podjąć tematu koszulek na dziewiętnasty zlot. Termin niestety koliduje z moimi planami wakacyjnymi.
 2. Drodzy Państwo, Na zachętę zamieszczam zdjęcia zestawu. Tak jak już pisałem, nowy, nie używany, nawet nie wyjąłem z woreczków.
 3. Może koledze chodzi o to, że obiekt w okularze ucieka
 4. Niestety pospieszyłem się z zakupem wyżej wymienionego systemu. Stary teleskop cieszy oko kogoś innego, nowego jeszcze nie znalazłem. Coś czuje, że mogę sobie poczekać. Do sprzedania mam nowy, nie używany system DSC. Zakupiony i sprowadzony z USA przez kolegę @midimariusz Za zgodą Mariusza cytuję cały jego tekst na temat sprzedaży. - jest to zestaw modernizacyjny do teleskopów dobsona firmy SkyWatcher. Zawiera wszystko, co niezbędne do automatyzacji teleskopów SkyWatcher Dobson. Instalacja zajmuje tylko 10 minut. Po prostu trzeba przykręcić 8 śrub i zainstalować dwa enkodery. Teraz teleskop jest już gotowy do szybkiego wyszukiwania obiektów na niebie! DSC pomaga obserwatorom dokładnie i szybko znaleźć obiekty na nocnym niebie.W tym przypadku tuba teleskopu jest skierowana na obiekt ręcznie, dopóki celownik w programie typu planetarium nie pokrywa się z wyszukiwanym obiektem.Sterownik odbiera dane o położeniu teleskopu z czujników (enkoderów) umieszczonych na osiach mocowania teleskopu.Rozdzielczość enkoderów każdej z osi wynosi 4096 impulsów na obrót (na enkoderze pisze co prawda 1000, ale jest on przeprogramowany na 4096), co wystarcza do dokładnego skierowania teleskopu na obiekt.Przed użyciem systemu należy wprowadzić rozdzielczość enkoderów (4096 ppr) w odpowiednich polach programu planetarium. DobsonDream może współpracować z każdym programem planetarnym wspierającym pracę z podstawowymi enkoderami i DSC. Na przykład na komputerze z systemem Windows można korzystać z planetarium Cartes De Ciel oraz urządzeń mobilnych z planetarium Android lub iOS SkySafari. DobsonDream jest wykonany w dwóch wersjach. Ich różnica w różnych interfejsach komunikacyjnych, WiFi lub Bluetooth.W standardowym zestawie kontroler DobsonDream zawiera interfejs WiFi. Jeśli potrzebujesz interfejsu Bluetooth, napisz do nas na ten temat. Następnie w instrukcji kontrolera DobsonDream znajdują się przykłady ustawień dla różnych programów planetarnych. Ustawienia Teleskop w przykładowym programie SKY SAFARI: 1. Po pobraniu programu, przejdź do Ustawienia, przycisk «Settings». 2. Przewiń w dół do sekcji «Telescope» i kliknij przycisk "Setup". 3. Wybierz typ teleskopu «Scope Type - Basic Encoder System» i typ mountażu «Montage Type - Alt-Az Push-To». Niżej ustawiamy rozdzielczość enkoderów na +4000. Jeśli teleskopu idzie w przeciwną stronę zmieniamy znak na minus "-". Wybierz także rodzaj połączenia bezprzewodowego w sekcji Ustawienia komunikacji -"Connect via Wi-Fi ". 4. W polu Adres IP wpisz adres 192.168.0.1 wskazany na karcie DobsonDream. 5. W polu Port wpisz - 1234. 6. Jeśli jest na BT to sprawa jest jeszcze prostsza. Wystarczy wcześniej połączyć się w urządzeniu mobilnym z urządzeniem BT DobsonDream. Hasło dla BT to 1234.7. Wróć do menu głównego i naciśnij przycisk Połącz.8. Potem trzeba ustawić teleskop na jednej jasnej gwieździe i wcisnąć przycisk Align. I tyle! Cena 600 zł + przesyłka " Kwota 600 zł. nie podlega negocjacjom, po prostu tyle za niego zapłaciłem.
 5. Ja miałem pełną dyszkę. Ogniskowała bez problemu z Canonem 450 D Nie znam fachowych nazw, traktowałem to foto raczej jak zabawę. Na puszkę Canona wkręcałem jakiś gwint chyba T2 ? z redukcji 1,25" odkręcałem nosek, i do tej tulejki która pozostała wkręcałem puszkę z tym T2. Ostrzyło
 6. Aktualne.
 7. Ponieważ rozstałem się z czternastką a coś jednak chcę mieć oprócz lornetki. Kupię 10" Sky-Watcher w wersji flex tube.
 8. Jacek 2

  100 lat Pawle Kenny

  Kolejny rok minął ? Pawełku wszystkiego co sobie życzysz. Spełnienia marzeń. 100 lat.
 9. Jacek 2

  Tranzyty ISS

  W sumie to jestem totalnym laikiem w tej kwestii. Ale wiem, że @miron robił tych klatek połowę mniej. Przepraszam jeżeli okazałem się ignorantem
 10. Jacek 2

  Tranzyty ISS

  O matko, 21 klatek 😮 Czym on to robił, kamerą poklatkową 🤔
 11. Jacek 2

  Wielkiej Nocy sesja.

  Masz zablokowaną funkcję wrzucania zdjęć. Odblokujesz ją po napisaniu pięciu postów.
 12. Jacek 2

  Wielkiej Nocy sesja.

  Jacek, z tego co widzę, to Ty chyba chcesz focić Polarną a nie Lwa
 13. Jacek 2

  Nie tylko Astro...

  Ludzie karmią dziki, łabędzie a nawet niedźwiedzie w tatrach To niestety zmora naszych czasów. A swoją drogą, to dobrze, że nie jest na odwrót
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy pliki cookies w Twoim systemie by zwęszyć funkcjonalność strony. Możesz przeczytać i zmienić ustawienia ciasteczek , lub możesz kontynuować, jeśli uznajesz stan obecny za satysfakcjonujący.

© Robert Twarogal, forumastronomiczne.pl (2010-2019)