Skocz do zawartości

Mini "event" astronomiczny


Pauli K.

Rekomendowane odpowiedzi

Nazywam się Paulina Konieczna i pracuję w Agencji Reklamowej w Poznaniu. Chciałabym dla naszego Klienta (Hotel 4-gwiazdkowy w centralnej Polsce - Licheń Stary) zorganizować ciekawe i unikalne wydarzenie. Chcielibyśmy w sierpniowy weekend  (5-7.08.2016) zorganizować "kosmiczne wakacje" - wydarzenie dla rodzin z dziećmi i entuzjastów astronomii. Podczas wydarzenia zaplanowane by było między innymi nocne oglądanie gwiazd. Potrzebujemy do tego osobę, która przyjechałaby ze swoim teleskopem, opowiedziała coś o niebie, pokazała jak używać teleskopu i na co zwracać uwagę podczas obserwowania nieba. Szukam takiej osoby, nie chodzi o zawodowca, lecz o entuzjastę, który swoją pasją zaraziłby uczestników. Czy znalazłabym chętnego spośród uczestników forum? Wszystko oczywiście odpłatnie. Zaznaczam tylko, że jestem w trakcie zbierania kosztów i przekonywania Klienta, nie ma 100% pewności, że Klient się zgodzi na zorganizowanie "Kosmicznych wakacji". Ale myślę, że dla pasjonata fajne wydarzenie, przy okazji którego można sobie zarobić. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek - podejdź do tego bardziej optymistycznie - Będzie pogoda, nie będzie Munia, tylko potrzeba chętnych, nie chętnego... Mam na myśli co najmniej 2, 3 teleskopy. Ludziska odejść nie będą chcieli.
Na potwierdzenie - zerknij na tematy Słupszczaków z pokazów na dachu Galerii Słupsk czy Szceciniaków na Wałach Chrobrego. Ludziska są głodne takich obserwacji - na 100 osób z 10 widziało niebo nocą przez szkło - astronomiczne mam na myśli oczywiście ;)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo jeszcze inaczej można podejść. Może w telewizji się będzie :D

"Roztacza się przede mną niezbadany ocean prawdy." - Sir Isaac Newton
Photo: NEQ6 Pro SynScan, N150/750+mod + SW80/400+Orion SSAG, MPCC MkIII, Canon EOS 350D unmod.
Visual: SW MAK 180, SW 120/600, AZ4, Baader Scopos 30 mm, WO SWAN 20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek, ja jestem za !. Chciałem tylko wskazać zagrożenia, bo sam wiesz jak to jest z grupa ludzi którzy jeszcze nie wiedzą że ich pasją jest astronomia - jak ich nie zaintrygujesz i nie powalisz pięknem Kosmosu za pierwszym razem to pewnie już nigdy do tego nie wrócą.

No i na pewno nie jeden osobnik- tu masz rację.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo!
Czy event wypali? Zobaczymy! Dostałam od Państwa w prywatnych wiadomościach mnóstwo inspiracji i wiedzy! Dziękuję:)
W razie niesprzyjających warunków atmosferycznych zawsze można obserwować Słońce w dzień lub skryć się w Cyfrowym Planetarium Multimedialnym. A to wszystko wiem, dzięki Wam. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszy fakt, że na nasi Userzy starają się pomóc :)
Życzę cudownej sierpniowej nocy i wyłuskania niespotkanych dotąd obiektów :) - Może nam się przez nią grono Userów powiększy ??????

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pani Paulinko - super - może nam przybędzie pasjonatów astronomii :) 


Mam tylko małe ale :( Niestety musiałem usunąć Pani link... To była reklama hotelu i jego usług. Jeśli Pani zamieści ogłoszenie - Zapraszam pasjonatów nocnego nieba na teren takiego a takiego hotelu na Wieczór Astronomiczny od godzi 21 - 24, wstęp wolny nie widzę problemu, natomiast co oferuje hotel i za ile (czyli jego oficjalna strona) nie jest u nas dozwolone - Regulamin FA - przykro mi.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal 2010-2024