Skocz do zawartości

wessel

Astrofotografia
 • Zawartość

  3416
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  109

Ostatnia wygrana wessel w Rankingu w dniu 7 Wrzesień

wessel posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Reputacja

5581 Excellent

O wessel

 • Tytuł
  Opiekun - astrofotografia
 • Urodziny 31.05.1956

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Zamieszkały
  Warszawa Wesoła
 • Interests
  Mam co potrzebne do zrobienia astrofotki :)

Converted

 • Miejsce zamieszkania
  Warszawa-Wesoła

Ostatnie wizyty

5513 wyświetleń profilu
 1. Funkcja jest przeznaczona do nieliniowego przekształcenia kolorowych obrazków RGB i działa naprawdę dobrze. Pojawia się po standardowym upgrade wersji 1.8.5 w grupie funkcji "Intensity transformation" Pod spodem przykład działania: -pierwszy obrazek to klasyczne przekształcenie histogramem - drugi obrazek to arcsinkstretch do mniej więcej takiego samego poziomu luminancji. Efekt oceńcie sami - pełna rozdzielczość.
 2. Polish Astronomy Picture of the Day - 14 października 2017 M 27 Hantle - autor Bogdan Jarzyna www.polskiapod.pl
 3. vdB 152 w Cefeuszu

  Mój pogląd na sprawę masz tutaj: https://www.astrobin.com/full/263119/B/?real=&mod=
 4. vdB 152 w Cefeuszu

  Chyba tak. I popatrz jeszcze na czerwone gwiazdy - jakoś tak wystają za bardzo z pozostałych
 5. vdB 152 w Cefeuszu

  Coś mnie niepokoi w tej fotce...moźe to źe ta ciemna smuga nie jest takim palcem jak u Ciebie tylko po prostu fragmentem większej mgławicy?
 6. Test głowicy Sky-Watcher Star Adventurer Mini

  Wyniki tego testu pokrywają się z moimi ze stycznia 2017 . Dodałbym do do spostrzeżeń Michała tylko kłopot ze statywem - jeśli będzie zbyt lekki to podczas wyjmowania lunetki biegunowej łatwo się porusza i gubimy ustawienie na Polaris.
 7. Abell 85, LBN 576, CTB 1 nowy projekt

  Obiekt położony w Kasjopei jest pozostałością po wybuchu supernowej. Setup: Veloce RH200, ATIK ONE 9M na ASA DDM 60. Nie guidowane. Ha: 25x1800 sekund, LRGB: 12x300 na kanał. Zdjęcie będzie uzupełnione do wersji HaOIIILRGB.
 8. Polish Astronomy Picture of the Day - 7 października 2017 Mgławica Eta Carina - autor Marcin Paciorek www.polskiapod.pl
 9. Kiedyś w czasach słusznie minionych była prosta : rąsia, klapa, buzia, goździk ( kto to jesscze pamięta?) a teraz - do roboty! Focić, publikować, focić, publikować...
 10. Mgławica Irys i okolice

  Przepraszam, czy maciekkacper i piotrcb to ta sama osoba?
 11. Skoro kolega nie wie, co to guider to zakladam że dodatkowe inwestycje też nie wchodzą w grę, zresztą o czym my mówimy....Marko skup się na zdjęciach Księzyca i Słońca. Mowię poważnie, bo naprawdę nawet zaawansowany astrofotograf z tym zestawem miałby poważne kłopoty. No i jesli inne argumenty nie działają to weź pod uwagę czynnik pogody - nawet jeśli byś miał wszystko co trzeba - a nie masz- plus odpowiedni zasob wiedzy- a nie masz także- to na razie nic nie zapowiada czystego nieba na więcej niż parę minut przez najbliższy miesiąc. A Księzyc można fotografować nawet w pół godzinnej dziurze w chmurach. Skup się na rzeczach realnych, zapomnij o galaktykach, mgławicach itp.
 12. Abell 85, LBN 576, CTB 1 nowy projekt

  No właśnie ciekawi mnie jak by sobie CMOS ze swoim małym szumem poradził, tutaj sygnał siedzi w szumie bardzo mocno. Może ktoś zrobi " testowo" przynajmniej jedną klatkę z CMOSa?
 13. Abell 85, LBN 576, CTB 1 nowy projekt

  Tak, bo ja robię z Warszawy
 14. Abell 85, LBN 576, CTB 1 nowy projekt

  Da się. Mają teleskopy, kamery, montaże- czy nie? No to do roboty!
 15. Abell 85, LBN 576, CTB 1 nowy projekt

  Jacek, coś jest nie tak w Twoim stosunku do mnie. Ja po prostu zachęcam kolegów do podjęcia wyzwania. Odpuść proszę i nie czytaj między wierszami bo nic tam nie ma.
×
© Robert Twarogal, forumastronomiczne.pl (2010-2017)