Skocz do zawartości

M104 - Sombrero Galaxy


Rekomendowane odpowiedzi

M104 widzimy jako odchyloną od płaszczyzny tylko o 6 stopni. Centrum galaktyki zawiera supermasywny obiekt, prawdopodobnie czarną dziurę. Ciekawe jest też olbrzymie halo wokół Sombrero wytworzone przez jakieś 2000 gromad kulistych. Musi tam być cholernie jasno...

Czy ośmieliłbym się podejść do tego niskiego obiektu pod innym niebem, niż takie jakie mieliśmy w Zatomiu? Nie wiem, może tak, ale efekt byłby zapewne gorszy...

Tylko 17x8min, ISO800, C350D mod, SW150/750

post-234-137699835773_thumb.jpg

post-234-137699835821_thumb.jpg

Rest In Space,

Maquu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki:) kolorki są na maniaku i AP ;D Tutaj trochę jakby wcięło, choć rzeczywiście, celowo podszedłem do niej trochę "na zimno".

OK jeszcze ją obrobisz nie raz  8)

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie Ci wyszła, pozostałe Twoje fotki z Zatomia też mi sie podobają.

Podłączę się ze swoja fotką tego samego obiektu.

Tylko 13 klatek 10 minutowych zarejestrowanych ze 30 metrów od Ciebie.

Ta piękna galaktyczka leży nisko w naszych szerokościach geograficznych i ciężko wycinąć lepszy kolor przez grube warstwy atmosfery.

post-118-13769983615_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Dziś w nocy popróbowałem swoich sił na tym własnie obiekcie:) Oczywiście setup (fajne słowo) taki jak zwykle refraktor Tał 100RS na EQ3-2, nakierowanie na polarną za pomoca laserka  :P, canon 20D w ognisku głównym. 24x90s iso 1600. Dlaczego zdjęcie jest takie blade bez kolorków? Jak to podciągnąc żeby te kolory były zywsze? Czy poprostu za mało materiału:(

post-80-137699842382_thumb.jpg

M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość JaLe

Fajnie Ci wyszła, pozostałe Twoje fotki z Zatomia też mi sie podobają.

Podłączę się ze swoja fotką tego samego obiektu.

Tylko 13 klatek 10 minutowych zarejestrowanych ze 30 metrów od Ciebie.

Ta piękna galaktyczka leży nisko w naszych szerokościach geograficznych i ciężko wycinąć lepszy kolor przez grube warstwy atmosfery.

Dopiero teraz zauważyłem Twoje zdjęcie i muszę  stwierdzić, że  to jedna z lepszych polskich fotek Sombrero :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz zauważyłem Twoje zdjęcie i muszę  stwierdzić, że  to jedna z lepszych polskich fotek Sombrero :D

Dokładnie nic dodać nic ując, gratulacje Tadek :)

Pozdrawiam ?

GSO RC 12", Orion Optics UK CT8-mod, ASA DDM85, ZWO ASI 2600MM, QHY163M, QHY63C, obserwatorium

https://www.facebook.com/astrophotograph

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba trochę przesadzacie, zebrałem mało  materiału i szum jest dosyć duży ale dziękuję :)

Ostatnio poznałem odzieleniacz i spróbowałem zdjąc troche zielonego szumu ze zdjęcia i podciągnąłem kolor gwiazdek.

Mariusz, moim zdaniem fajnie wyszło, robisz coraz fajniejsze fotki DS-ów.

Kolor gwiazdek mozna próbować wyciągnąc pluginem Increase Star Color z Astronomy Tools ale tak mi się wydaje że przy tym obiekcie z powodu niskiego położenia i grubych warstw powietrza przez które przechodzi swiatło od tej galaktyki trudno wyciągnąć lepszy kolor.

post-118-137699842508_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)