Skocz do zawartości

Co wybrać? Sky-Watcher Synta R-70/500 AZ-2 czy WegaStar 60F700 ?


Rekomendowane odpowiedzi

Mylisz dwie konstrukcje optyczne: refraktor i reflektor.

Celestron ma soczewkę 70mm, a to w refraktorze już w miarę przyzwoita wartość, natomiast ten reflektor ma lustro 76mm, a jak na Newtona to śmieszny rozmiar.

Gdyby te dwa sprzęty skonfrontować ze sobą wygra zdecydowanie Celestron, gdyż refraktory mają lepszą sprawność optyczną niż reflektory, czyli teleskopy Newtona :)

Ale ale, w ostatnim poscie z dziś 19:44 Tranox mówi już o dwóch Newtonach... wiec jakby nie bierzemy juz pod uwagę refraktorów... mam rację? Np o tym http://deltaoptical.pl/blizej_nieba/teleskop-sky-watcher-synta-sk-1149-eq1,d854.html
M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, nie miałem o tym pojęcia :D czyli wychodzi na to że lepiej kupić teleskop za 275 złotych niż za 400 :D

hola hola tutaj zaszło jakieś nieporozumienie:) AstroHornet troszkę się pogubił i rozpatrywał małe refraktorki z poczatku wątku a Ty zmieniłes w miedzyczasie swój pomysł, i bardzo dobrze! idziesz w dobrym kierunku:)
M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wam doszedłem do wniosku że 150 złotych to za mało :D pracy nie mam, 15 lat na karku dopiero więc się zastanawiałem nad tymi dwoma teleskopikami jeden średnica 76 za 299 złotych bodajże a drugi 114mm za 399 zł. I tutaj próbuje dojść do tego czy są one dobrym pomysłem. Najprawdopodobniej jakoś dorzucę tą kaskę i kupie ten droższy :D czy teraz wszystko jest jasne i przejrzyste? Niestety niebo u mnie jest zachmurzone i da się zobaczyć w kierunku północnym tylko Gwiazdę Polarną, ale reszty Małej Niedźwiedzicy nie ma szans zobaczyć :/ pozdrawiam i dziękuję ! 

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wam doszedłem do wniosku że 150 złotych to za mało :D pracy nie mam, 15 lat na karku dopiero więc się zastanawiałem nad tymi dwoma teleskopikami jeden średnica 76 za 299 złotych bodajże a drugi 114mm za 399 zł. I tutaj próbuje dojść do tego czy są one dobrym pomysłem. Najprawdopodobniej jakoś dorzucę tą kaskę i kupie ten droższy :D czy teraz wszystko jest jasne i przejrzyste? Niestety niebo u mnie jest zachmurzone i da się zobaczyć w kierunku północnym tylko Gwiazdę Polarną, ale reszty Małej Niedźwiedzicy nie ma szans zobaczyć :/ pozdrawiam i dziękuję !

Wszystko ok. zwróc uwagę co Ci napisał AstroHornet że porównywał soczewke do porównywalnej sradnicy lustra a wogóle nie brał pod uwage lustra 114mm a to juz dużo więcej niz 76mm i ten pomysł z teleskopem za 399zł juz nie jest taki zły:) Jesli zamierzasz kupic go jeszcze przed czerwcem to pamietaj o zakupieniu folii baadera do obserwacji Słońca a moze uda ci się nie przegapic ostatniego w tym stuleciu przejścia Wenus na tle tarczy Słońca 6 czerwca:)
M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem, czytałem o tym. Następne będzie dopiero 12 czerwca 2117 chyba;D jestem już nastawiony, teraz patrząc w gwiazdy (niebo się przezedzilo z chmur ;D ) żałuję ze nie mam jeszcze teleskopu. Tyle ukrytych rzeczy jest na tym naszym niebie, że żal ich nie widzieć... Dziękuję wszystkim w pomocy dokonanej nad wyborem pierwszego teleskopu! Pozdro i dzięki jeszcze raz;D

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)