Skocz do zawartości

Mgławica Kraba


mago83

Rekomendowane odpowiedzi

Abstynencja astrofotograficzna zmuszana pogodowymi psikusami jest irytująca. W końcu udało się trawić z czasem i świetną pogodą z czyściutkim niebem nad głową. A najważniejsze to to, że nie było mgły, w końcu.

Mgławica Kraba, pozwoliłem sobie do niej powrócić i potrenować obróbkę.

30x5min 800iso

Trzy razy próbowałem coś uzyskać z tego materiału, wyłuskać więcej detalu, za każdy razem coraz lepiej. Więcej już nie dam rady.

Może gdyby dłuższe klatki porobić?!

post-900-137699861662_thumb.jpg

Gem45, TS150F2,8, Asi533mmp, Astronomik LRGBSHO
Pozdrawiam Marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To zdjęcie jest mega, dopiero od niedawna jaram się kosmosem. Zazdroszczę zdjęć ;)

Chyba - od niedawna zafascynował Cię kosmos  ???

Tranoź - to albo - albo  ???

Mago - ładny Krabik  :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abstynencja astrofotograficzna zmuszana pogodowymi psikusami jest irytująca. W końcu udało się trawić z czasem i świetną pogodą z czyściutkim niebem nad głową. A najważniejsze to to, że nie było mgły, w końcu.

Mgławica Kraba, pozwoliłem sobie do niej powrócić i potrenować obróbkę.

30x5min 800iso

Trzy razy próbowałem coś uzyskać z tego materiału, wyłuskać więcej detalu, za każdy razem coraz lepiej. Więcej już nie dam rady.

Może gdyby dłuższe klatki porobić?!

Daleko mi do Twoich fotek ale ten Krabik jakby był minimalnie przepalony? Nie widac szczegółów tylko taka jasna plamka. Pisze to aby raczej dowiedzieć sie jaka jest tego przyczyna niz krytykowac, bom ze swoimi umiejetnościami nie godzien krytykowac kolegów :) Nie jest przepalona?
M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano widzisz Zdzichu, mam to samo, przeginam z agresywną obrobką :-P. Przykład, m101 ktorą mi obrabiales po swojemu... Moj syn porownujac wersje moja i twoja, skwitowal: "widzisz? Tak trzeba." Mądrala ;-). Ja wiem jak ma byc tylko nie wiem jak tego dokonac. Ale spoko powoli dochodze do lepszych rezultatow :-P

M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Oj, nie zaglądałem tu dawno  ;)

Przytoczę tu cytat z sąsiedniego forum

riklaunim: "W Mgławicy Krab jest ta dobrze widoczna mgiełka - to widmo ciągłe (od gazu/pyłu, czegośtam). Jako że nie ma to takiej wyraźniej struktury jak sama mgławica obniża "ostrość" finalnego zdjęcia. Fotografując w narrowbandzie ogranicza się ilość tej "mgły" i zdjęcie wychodzi pozornie ostrzejsze i czystsze. Z lustrzanką można spróbować jakiś wąski UHC przepuszczający H-alpha jak i [O III]. "

Myślę że pasuje mi taka odpowiedź i w zupełności się zgadzam z tym.

Dziękuję Panowie za uwagi  :)

Gem45, TS150F2,8, Asi533mmp, Astronomik LRGBSHO
Pozdrawiam Marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)