Skocz do zawartości

Pierwszy szkic...


piotrkusiu

Rekomendowane odpowiedzi

M27 czyli popularne Hantle.

Szkic powstał w ciemnościach  ;D i w straszliwej oraz nierównej walce z komarami.

Niestety w domu na komputerze zacząłem go poprawiać - trochę nie trzyma się oryginału i nie wiem czy powinienem go prezentować... ale od czegoś trzeba zacząć. Niedokładne jest też rozłożenie otaczających gwiazdek i skala do pow. okularu... w ogóle jakoś tak nic mi za dokładnie nie wyszło. Następnym razem postaram się lepiej i wezmę psikadło na komary.

Nie bijcie  :-\

post-41-137699791711_thumb.jpeg

And12, GSO 30mm, Hyperion 13mm, 8mm, Baader OIII 2", SW UHC 2"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że szkicujesz..moim dniem obróbka zbyt agresywana...a gdybyś tak wrzucił na forum skan kartki? Można by spróbować go inaczej zrobić..

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem igni czy jest sens - za dużo chyba na kompie "poprawiłem"... a i na oryginale też grzebałem  ::)

Właśnie jakoś tak samo wyszło - obraz z "okularu" wyszedł za ostro i ciemno a tło za jasno - mgławica też za ostra - przwecież ją widziałem jako rozmytą plamkę. Poza tym chyba ją przekręciłem w osi.

A powiedzcie towarzyszu w jakiej rozdzielczości skanujecie oryginał?

Obróbka była w gimpie wg. touriala Milosza G. http://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?f=19&t=10617

Wieczorem jeszcze nad tym posiedzę jak czas pozwoli.

And12, GSO 30mm, Hyperion 13mm, 8mm, Baader OIII 2", SW UHC 2"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Szkicuje obraz  w nocy

-Na drugi dzień poprawiam gwiazdy by ładnie wyglądały

- Biorę Canona i robię zdjęcie (muszę skaner kupić ;) )

- W gimpie robię tylko białe kropki na jaśniejszych gwiazdach

- Obracam w negatyw, obniżam jasność i kontrast na krzywych

Cała procedura  :)

Są ładne noce, podejdź jeszcze raz- ale naturalistycznie..szkicuj co widzisz, odchodź od okularu, wracaj po chwili, wpatruj się w obiekt,  szkic to suma wrażeń z jakiegoś okresu czasu.

Na początku widzisz naprawdę niewiele. 

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze, nie poprawiaj swoich szkiców, szkice mają być realistyczne tzn. takie jakie widzisz. Ja oglądam szkice naszych kolegów (Ignisa, Wimmera itd.) bo ja również tak widzę obiekty na niebie. To są mgiełki w okularze i powinny być plamkami na papierze. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Żeby była jasność - obróbka w Gimpie jest taka: desaturacja, skalowanie obrazu, inwersja, jasność i kontrast. Do tego gumka żeby powycierać przypadkowe bazgroły. Bawiłem się też funkcjami rozmycie i/lub wyostrzenie ale tak delikatnie, że praktycznie tego nie widać.

W sumie  żadnego dorysowywania i bawienia się na warstwach :) i jak widać tak jest fajnie :)

Dzięki za pomoc!

And12, GSO 30mm, Hyperion 13mm, 8mm, Baader OIII 2", SW UHC 2"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal 2010-2024