Skocz do zawartości

ignisdei

Administrator
 • Zawartość

  8776
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  34

Ostatnia wygrana ignisdei w Rankingu w dniu 15 Lipiec

ignisdei posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Reputacja

3195 Excellent

O ignisdei

 • Tytuł
  Administrator Forum/Rada Forum
 • Urodziny 22.07.1973

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Zamieszkały
  Oborniki
 • Interests
  Wszechstronne

Converted

 • Miejsce zamieszkania
  Oborniki

Ostatnie wizyty

37373 wyświetleń profilu
 1. No cóż, jeden zlot już odwołaliśmy. Wtedy obostrzenia nawet nam nie pozwalały. Teraz emocje nieco opadły, jesteśmy bogatsi o nowe doświadczenia. Wiemy też jak się chronić. Wróciłem niedawno z nad polskiego morza. To tygiel narodowościowy. Więcej tam Niemców niż polaków -jest tam też sporo Ukraińców w charakterze personelu. Ludzie śmieją się, bawią, leżą na piachu. O Covidzie przypominają nam tylko sklepy. Moim zdaniem to zdrowe podejście. Należy pamiętać o podstawowych zasadach w pandemii - higienie, maseczkach , częstej dezynfekcji rąk i żyć normalnie. Długo myślałem nad charakterem tego zlotu i myślę że ze względu na Covid ograniczymy -zbiorowe przebywanie ludzi w pomieszczeniach. Będzie to zlot cichy. Nie będzie więc wykładów w świetlicy. Nie będę przymusowo gromadził ludzi w pomieszczeniach.
 2. A ja zapodam Wam przedwczorajszą migawkę z zachodu w Niechorzu...
 3. Wszystkiego najlepszego.

 4. ignisdei

  Ignisdei 100 lat

  Bardzo Wam dziękuję za pamięć i za życzenia
 5. Zapisujcie się, bo od 2 sierpnia ruszamy z tematem
 6. Ja tylko w kwestii formalnej. Chciałem poinformować, że grupę dyskusyjną FA na Facebooku, będzie moderować Kolega Szklarz.
 7. Ależ ja nie mam nic przeciwko krytyce, chętnie poznam stanowiska userów co do: istotności funkcjonowania takiej grupy, celów, plusów i minusów, Tak szybko jak grupa powstała tak szybko można ją skasować. Wielokrotnie, userzy wypowiadali się co do np: Czata, grafiki Forum itp. Zawsze to szanowałem. ale jeżeli ktoś odpala mi z ni z gruchy ni z pietruchy, że powinienem pytać się najpierw darczyńców, to wybacz ale też mam prawo zareagować emocjonalnie. Bo kim ja kunia jestem? kanclerzem wielkim koronnym?
 8. Nie brnę w pustkę...to Ty przeinaczasz i grasz na moich emocjach. Darczyńcy dali mi pieniądze na rachunki i tylko z tego się mogę im tłumaczyć.
 9. Co ja niby wrzucam? Jest : strona forum na Facebooku jest grupa dyskusyjna powiązana z forum "astro zakręceni" Forum sobie działa po swojemu a na Facebooku promujemy nasze działania. W ogóle nie ogarniam, po co mam się kogokolwiek pytać czy zakładać grupę na FB czy nie? Na polskim FB jest mnóstwo grup o charakterze astronomicznym, dyskutują na nich nasi forumowicze oraz ludzie niezrzeszeni. Przecież to jakiś nonsens zarzucać mi nieposzanowanie Darczyńców. Jestem długoletnim finansistą i wiem że są sprawy związane z działalnością społeczną i cele finansowe. To dwa światy i dwie rzeczywistości. DARCZYŃCY TO NIE UDZIAŁOWCY, NIE SĄ WSPÓŁWŁAŚCICIELAMI FORUM! Powierzonymi pieniędzmi dysponuję na podstawie tego tematu Zostały w nim jasno określone cele, na jakie mam przeznaczyć powierzone pieniądze. Teraz się pytam:? Czy w którymś momencie, źle zaangażowanym powierzone mi środki? Czy zataiłem, względnie błędnie rozliczyłem saldo? Czy spożytkowałem powierzone mi środki na inny cel, niż zadeklarowałem w tej akcji i akcjach latach poprzednich? Jeżeli są jakieś wątpliwości co do tych celów, proszę o konkretne zarzuty a wypowiem się wyczerpująco. Reszta nie dotyczy ni krztyny Darczyńców. A leży mojej gestii i Rady. Datki były na prowadzenie koszty forum -każda złotówkę pożytkuję z godnie z celem. Z wszystkiego się publicznie rozliczam. Ktoś powierza mi pieniądze -nie na moją zapłatę za administrowanie ale aby płacić RACHUNKI!!! Czemu nagle darczyńcy mają decydować czy mam założyć grupę na FB czy nie? To jakiś nonsens...Jak już , bym kogokolwiek o to spytał, była by to Rada FA. Jeżeli któryś z darczyńców myśli, że dając datek może wywierać nacisk na Admina to źle myśli i na drugi raz upraszam, o nie wysyłanie mi pieniędzy. W tej chwili kilkanaście osób dodało się do grupy -czyli akceptują tą formę popularyzacji astronomii. Forumastronomiczne.pl jest czymś więcej niż stronką z ładnymi fotkami. To społeczność, działająca na różnych kanałach, i nie tylko jako ta strona a mi jako Administratorowi i właścicielowi wypada je promować na różne sposoby na różnych portalach i zlotach -co też czynię.
 10. Wszystkie trzy fora astronomiczne istnieją dzięki darczyńcom, tak na marginesie. Ale co ma piernik do wiatraka? Nie wiem co "grupa" na FB ma do opłacania: silnika forum, hostingu czy templatki? Fejbuk jest darmowy... Nie wiem czemu mają służyć przytyki finansowe. Akcja cegiełkowa była dobrowolna. Rozliczam się z każdej złotówki publicznie. Administrator Techniczny tylko na moją prośbę pracuje za darmo, bo tyle ma wspólnego z astronomią co ja np. z wędkarstwem. Ale nie po raz pierwszy "wytaczasz" kwestie finansowe, jak bym był jakimś drobnym cinkciarzem, który żyje z datków forumowych. Skoro tak skrupulatnie mnie rozliczasz - Przeanalizuj proszę budżet konkurencyjnych for... i zobacz jaki pazerny ze mnie skur...😬
 11. No właśnie kiedyś, też tak myślałem, ale widzę że sporo osób które kiedyś znałem nie pisze na forach. Facebook jest chyba dla nich bardziej intuicyjny, nie zaciągnę ich na FA. A dzięki grupie dyskusyjnej na FB mogę pozyskać ich potencjał, dla celów popularyzacji astronomii.
 12. Wiem, wiem. Ale zdam szereg osób, które unikają for. A są aktywni na FB.Dajmy im więc przestrzeń do dyskusji, opatrzoną naszym logo
 13. Utworzyłem dziś (TESTOWO) grupę Facebookową "Astro-zakręceni" Skierowałem ją do osób piszących na Forum, lub tych co fora ze znanych sobie powodów omijają . Jest to oficjalna grupa FB, powiązana z FA. A piszemy w niej, oczywiście o astronomii. Ps. Moderatorzy poszukiwani https://www.facebook.com/groups/1404470703273990/
 14. ignisdei

  Mars 2020

  Przyznaję się przeoczyłem temat , teleskop prima sort 😎
 15. ignisdei

  Mars 2020

  Łukasz czy ten Newton 350/1400 stał na jakiejś platformie? Bo chyba nie powiesiłeś go na Eq6? Z ogniskową 4,2metra, w matrycy kamery bez prowadzenia -to niemal hardcore!
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy pliki cookies w Twoim systemie by zwęszyć funkcjonalność strony. Możesz przeczytać i zmienić ustawienia ciasteczek , lub możesz kontynuować, jeśli uznajesz stan obecny za satysfakcjonujący.

© Robert Twarogal, forumastronomiczne.pl (2010-2019)