Skocz do zawartości

ignisdei

Administrator
 • Zawartość

  7954
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  30

Ostatnia wygrana ignisdei w Rankingu w dniu 10 Listopad

ignisdei posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Reputacja

2314 Excellent

O ignisdei

 • Tytuł
  Administrator Forum/Rada Forum
 • Urodziny 22.07.1973

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Zamieszkały
  Oborniki
 • Interests
  Jestem astro-romantykiem i fanem naszej biosfery. Uwielbiam astronomię, paleontologię, kolekcjonuje skamieliny. Kocham botanikę oraz akwarystykę. Pasjonuje mnie ewolucja oraz etymologia języków. Lubię kulturę prekolumbijską i biotop Afryki oraz Ameryki południowej i Środkowej. Lubię też dobrą muzykę i samochodzik sportowy o nazwie Ford Cougar V6.

Converted

 • Miejsce zamieszkania
  Oborniki

Ostatnie wizyty

21464 wyświetleń profilu
 1. M.Rudy i Robert41

  100 lat!
 2. What would it be like to fly over the planet Mercury? Wyświetl pełny artykuł
 3. Highlights of the Winter Sky Wyświetl pełny artykuł
 4. Raise your arms if you see an aurora. Wyświetl pełny artykuł
 5. What would it be like to fly over the planet Mercury? Wyświetl pełny artykuł
 6. This composition in Wyświetl pełny artykuł
 7. Raise your arms if you see an aurora. Wyświetl pełny artykuł
 8. XV Zlot - nie wyłączone lampy

  Proboszcz był u nas kiedyś na obserwacjach... ok Zobaczymy co zdziała Leszek w przyszłym tygodniu.
 9. December's Full Moon phase occurred near Wyświetl pełny artykuł
 10. This composition in Wyświetl pełny artykuł
 11. XV Zlot - nie wyłączone lampy

  Ja wiem czy ma nas w d.? Myślę że może zmieniły się jakieś priorytety, poza tym nie jesteśmy jedynymi grupami, które Zatom odwiedzają. Moze zbyt wiele sobie wlewamy dopominając się traktowania jak dla VIPów... Wiem, robiliśmy trochę dla promocji tej społeczności i astronomii oraz edukacji sensu-stricte. Wciąż edukujemy dzieciaki, robimy dla nich pokazy, prelekcje jak nie Marek się produkuje to ja . Jeździliśmy do Niemieńska, robiliśmy wykłady dla chorych dzieci. Nie wiem...może troszkę już im astronomia spowszedniała. Pogoda, wciąż te same obiekty pokazywane na polu. Może dlatego że, miało być budowane obserwatorium wraz z gminą. Trend zapoczątkowaliśmy na lampce wina u pani Sołtys z Heńkiem, Falcią i moją skromną osobą z ramienia FA chyba w 2010 r. W następnych latach - Pamiętam przyjechali ważni goście z województwa. I spotkali się z kim ? z ... PTMA Szczecin w trakcie zlotu FA. Nikogo z FA nawet nie zaproszono. Nie oceniam tamtych działań, to była ich inicjatywna, niemniej jednak żadne obserwatorium PTMA Szczecin w Zatomiu, nie powstało czyli zgaduję Koledzy z PTMA się nie dogadali z samorządem. Może przez ten pryzmat nas postrzegają. Ludzi którzy obiecują a nie dotrzymują słowa. Astro-miłośnicy ogółem bez podziału na grupy. Bo z punktu widzenia społeczności FA złego słowa o nas powiedzieć nie można. Wzorowe towarzystwo, wzorowe zloty -sympatia okolicznych mieszkańców.
 12. XV Zlot - nie wyłączone lampy

  Konsultacje z Panią Sołtys potrzebne są z uwagi na ewentualne „zaopatrywania” mieszkańców wsi co do montażu takiego urządzenia (jakie zaproponowałem) pod ich posesją. Być może więcej osób było by zainteresowanych ich montażem z punktu widzenia agroturystyki. Chodzi właśnie o to by być wolnym od tego rodzaju sytuacji gdzie jedna osoba będzie na urlopie, druga czegoś nie dopilnuje i energetyka nie wyłączy świateł z powodów braku komunikacji. Piloty zdeponowane u Pani Sołtys będą gwarancją bezpieczeństwa. Jeśli ludzie nie będą zainteresowani montażem pilotów w obrębie wsi, zamontujemy je w tych 4 newralgicznych punktach. Zrozum Zarek: garstka osób w Zatomiu posiada świadomość astronomicznego myślenia i znaczenia ich wsi w tej materii, reszta dba o bezpieczeństwo własnych posesji i gości. Tu trzeba rozmów z mieszkańcami. Nie mówię, że sprawa jest spalona jednak wymaga rozmów –które się odbędą. Wszystko było dobrze gdy energetyka wyłączała nam lampy, gdy zawiedli sprawa się skomplikowała. Z mojego punktu widzenia zmiana miejsca zlotowania jest ostatnią ewentualnością, którą jednak biorę pod uwagę. Jeśli nie dogadam się z Gminą lub jeśli na przyszły zlot nie wyłączą świateł być może będę rozglądać się za inną miejscówką. Ta sprawa jest dla mnie dość przykra bo mam naprawdę dobre relacje z P.Krysią, P.Leszkiem i P. Domagałą, mam dobrą współpracę z biurem promocji gminy. Mam plany budowy naszego obserwatorium u Leszka –które ma ruszyć w tym roku! Jest więcej do stracenia niż do zyskania. Przypomnijcie sobie zimne kotlety w Walkowicach w papierowych foremkach i obiegowo myty kubek do kawy, spanie gęsiego na polowych materacach na strychu i porównujecie z Zatomiem. Mamy komfort, utarte ścieżki –szukając nowej bazy więcej stracimy niż zyskamy. Mamy bazę, mamy przychylnych gospodarzy trzeba przepchnąć tylko sprawę wyłączników lamp! Jak pisałem włączam w to Leszka, który ma tu najwięcej do stracenia sam dopilnuje sprawy na miejscu. W najgorszym wypadku restrykcyjnie będziemy dopilnowywać by lampy były wyłączne ręcznie jak było to załatwiane w ostatnich latach . Pamiętajmy, też że to pierwsza wpada Gminy, zawsze wcześniej szli nam na rękę i kilka punktów świetlnych gasło! I zapewniam Was, że starczyły zaledwie dwa moje telefony by sprawy dopilnować!
 13. All the Eclipses of 2017 Wyświetl pełny artykuł
 14. December's Full Moon phase occurred near Wyświetl pełny artykuł
×
© Robert Twarogal, forumastronomiczne.pl (2010-2017)