Skocz do zawartości

jedna z moich pierwszych prób z orionem:)


Rekomendowane odpowiedzi

Pragnę Wam przedstawić jedno z moich pierwszych astro fotek:) Jako  że nie mam ani super sprzetu ani wiedzy bądźcie wyrozumiali:P wszelkie uwagi i krytykę chętnie przyjmę i wyciągnę wnioski:) Obiekt oczywiście banalny ale to sam początek wiec właśnie m42:)

Zdjęcie wykonywan ze statywu i to dość słabego ale dołożyłem starań by był jaknajbardziej stabilny.

Aparat Canon 350d +kitowy obiektyw 15-55, zdjęcie wykonane z ogniskową 55mm, iso1600, czas 50x6s+10dark

post-1344-137699883002_thumb.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tła to tak przypuszczałem że za bardzo dałem się ponieść. Wirówki też mam zamiar spróbować jak będzie pogoda i trochę więcej czasu:) ja wiem że bez montażu efekty oszałamiające nie są ale w głównej mierze chodzi o naukę ustawienie otrości dobór parametrów, poznawanie obróbki, bo zakładam że kiedyś montaż się zjawi a wtedy już jakąś wiedzę będę miał:)

narazie głównie obserwacje i odnajdywanie obiektów:) ale jak już się podszkole albo byłby nagły przypływ gotówki napewno będę szukał montażu z napędem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Ci Patrix, bez montażu z prowadzeniem się nie obejdzie, na minimalne potrzeby wystarczy Ci klasy EQ 3-2 z napędem w jednej osi, które często na giełdach astro bywają w cenie około 400 - 500 zł i co najważniejsze nie stracisz przy odsprzedaży, gdy będziesz się przesiadał na lepszy model.

Do tej pory ,,zassaj" sobie tutoriale dotyczące podstaw astro fotografii w formacie PDF z linku, który zamieszczam, to kopalnia wiedzy w jednym miejscu  :)  (jest tam jak zostawiać w lewelsach troszkę z lewej aby nie wycinać tak radykalnie tła)

http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?topic=2528.0

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki:) tak myśle żeby właśnie używany eq3-2 kupić ale pewnie dopiero w lato będę miał środki na to i wtedy jakiś obiektywik trochę lepszy niż kitowy by się przydał:) A narazie jeszcze musze wyskrobać na filtr polaryzacyjny bo jowisz oczy wypala:) aż strach pomyśleć co zrobi księżyc blisko pełni. Tak więc jeszcze parę mniejszych wydatków mnie czeka do obserwacji. A dalej bedę ćwiczył fotografię statywową z małymi ogniskowymi, jak i wirówki, a także obróbkę:) będzie jak znalazł na czasy gdy montażu się dorobię. I co jakiś czas pewnie wrzucę jakąś fotkę by wiedziec co jeszcze poprawić:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co jakiś czas pewnie wrzucę jakąś fotkę by wiedziec co jeszcze poprawić:)

Już ostrzymy klawisze klawiatury na krytykę  ;)

Czytaj tutki, które Ci wskazałem to będą same ochy i achy z naszej strony  8)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal 2010-2024