Skocz do zawartości

Wnętrze czarnej dziury


Gość damian7770

Rekomendowane odpowiedzi

A wyobraź sobie że to co wpada do czarnej dziury wychodzi po przeciwnej stronie (dla nas niewidocznej, bez możliwości sprawdzenia) i tworzy obiekt zwany białą dziurą.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Biała_dziura

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość damian7770

Słyszałem o tym, jednak nie wierze w antygrawitację :D, białe dziury to tylko myśl :D, a co do kwantowej kropki? masz na myśli osobliwość tranoxie :D???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem o tym, jednak nie wierze w antygrawitację :D, białe dziury to tylko myśl :D, a co do kwantowej kropki? masz na myśli osobliwość tranoxie :D???

A gdzie tam jest mowa o antygrawitacji ?

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą kwantową kropką żartowałem. Nie widzę powodu żeby "pomijać" osobliwość i kombinować co tam innego może być. Nie wierzę w portale do innych światów ani nic takiego. Tam jest po prostu obiekt o olbrzymiej masie skupiony na bardzo małej przestrzeni. Tyle.

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tranox,

Mniej lub bardziej prawdopodobne, ale bez dowodów to teorie. A teorie są równe.

Chyba miałeś na myśli, że bez dowodów, to są hipotezy, a nie teorie. Natomiast jeśli część z nich jest bardziej prawdopodobna niż inne, to chyba nie wszystkie są równe...

Natomiast co do samej czarnej dziury:

Tam jest po prostu obiekt o olbrzymiej masie skupiony na bardzo małej przestrzeni. Tyle.

To też w sumie jest hipoteza. Tak naprawdę, wiele razy w nauce to, co wydawało się oczywiste, okazywało się oczywistym nie być. Doskonałym przykładem jest tu mechanika kwantowa. Gdybyśmy sto lat temu rozmawiali o elektronach, powiedziałbyś pewnie: "to jest po prostu taka mała kuleczka. Tyle." ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, chodziło mi o hipotezy :)  Wiem że osobliwość również jest hipotezą (wspomniałem że to wszystko to tylko hipotezy), ale jak dla mnie jest to ta najbardziej prawdopodobna hipoteza. Uważam, że żadnej z nich nie można z góry uznawać za nieprawdziwą, ale każdy ma prawo wierzyć w tą w którą chce wierzyć. Ja wierzę, że jest to po prostu obiekt o olbrzymiej masie i gęstości, ale rozumiem że ktoś twierdzi, że jest to portal do innego Wszechświata. I choć dla mnie jest to śmieszne, nie mogę się kłócić, gdyż zarówno ja, jak i domniemany rozmówca nie mamy dowodów na poparcie swojej tezy :)

Pozdrawiam!

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... nie mogę się kłócić, gdyż zarówno ja, jak i domniemany rozmówca nie mamy dowodów na poparcie swojej tezy :)

No właśnie, to może zostawmy już te hipotezy na jakiś czas gdy będą ,,mniej hipotetyczne"  ;)

Wulgarnie puentując - skończmy na jakiś czas bicie tej piany  8)

Może ktoś wie jak zbudować flatownicę, miałem zakładki ale się pogubiły (w sklepie majątek)  :( a Google coś mi dzisiaj strajkuje  >:(

Chętnie bym o tym poczytał w ATM lub o innych sposobach na flaty, zebranych w jeden wątek (tutek) w Szkole Astrofotografii  8)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo skoro biała dziura wydala materia to kwestia antygrawitacji, nie próbuj wymyślać na swój sposób bo się chyba nie znasz na tym. Alien

Przepraszam że się naukowcom wtrącam.

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek, a gdyby w pudełku jedną ze ścianek zastąpić "mleczną" szybą, a po drugiej stronie szyby dać listwy LEDowe? To mogło by być równomierne oświetlenie. Ewentualnie między diody a szybę dać to tworzywo które jest używane w lampach błyskowych do zmiękczania światła?

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek, a gdyby w pudełku jedną ze ścianek zastąpić "mleczną" szybą, a po drugiej stronie szyby dać listwy LEDowe? To mogło by być równomierne oświetlenie. Ewentualnie między diody a szybę dać to tworzywo które jest używane w lampach błyskowych do zmiękczania światła?

Filip - dawaj to do ATM - zostawmy już ten wątek  :) - tam zbierzemy i opracujemy  8)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)