Skocz do zawartości

Zakrycie przez Księżyc gwiazdy Ain 74 Eps Tau.


Rekomendowane odpowiedzi

2013-07-05 o godzinie 3:20 czas obliczony dla Warszawy, dojdzie do zakrycia gwiazdy Ain w gwiazdozbiorze Byka a dokładnie w Hiadach. Dość ciekawie się zapowiada gdyż Księżyc będzie w fazie sierpa zmierzający do nowiu. I właśnie tej fazie dojdzie do zakrycia wspomnianej gwiazdki w tym ze zakrycie będzie przebiegać przy oświetlonej tarczy Księżyca nie daleko krateru księżycowego Heweliusza.

Dodam jeszcze ze zjawisko będzie trwało na niebie, kiedy już będzie u niektórych z Was jasno.

post-36-137699921376_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakrycie gwiazdy przez Księżyc 2013-07-05

Godzina 1:20 wyszedłem na obserwacje nieba, gwiazdy pięknie świeciły na nocnym niebie, nocny spokój cisza otaczała mnie sąsiedzi smacznie śpią.

Godzina 2:48. Na nocny niebie zaczęły pojawiać się chmury, wciąż widać gwiazdy na niebie.

Godzina 3:30. Zaczyna być coraz widniej nie muszę używać oświetlanie by nie utknąć czasem o montaż

Godzina 3:32. Poszukuję Księżyca nic z tego w tym miejscu gdzie miał wschodzić Księżyc chmury stoją w miejscu.

Godzina 4:00. Chmury zwyciężyły zasłoniły mi zakrycie gwiazdy Ain 74 Eps Tau.

Godzina 4:13. Widać Księżyc między chmurami, ładny sierp, ale gwiazda Ain 74 Eps Tau już za tarczą Księżyca. Robię kilka z nadzieją, że się uda coś zobaczyć.

Godzina 4:15. Nadal zajmuję się Księżycem.

Godzina 4:19. Jest za widno, Księżyc ledwo, co widoczny oczami, w aparacie oraz teleskopie 114/1000 Celestron widać znacznie lepiej Księżyc.

Godzina 4:25. Próba fotografowania samolotu oczekiwaniu, że poprawi się poda, bo w tym czasie przelatywało ich aż trzy nad moją głową. Ciekawym czy widzieli mnie samego z teleskopem z samolotu pomachałem do nich ręką na szczęście życząc szczęśliwej podróży.

Godzina 4:33 Ze snu budzą się niektóre ptaszki zaczynają śpiewać rannym śpiewem.

Godzina 4:50. Fotografuję, co się da by mieć pamiątkę nawet teleskop, co był, że mną.

Godzina 5:02. Widzę, że jest na tyle jasno, że nie da się już prowadzić obserwacji a chmur przybywa postanawiam wrócić do domu. :) ;)

post-36-137699921692_thumb.jpg

post-36-137699921703_thumb.jpg

post-36-137699921706_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)