Skocz do zawartości

FSQ ze wschodu.


Marvaz

Rekomendowane odpowiedzi

Zabawe z astrofoto rozpoczalem na dobre. Sadzilem ze moj Meade 127 apo bedzie sprzetem idealnym do tych celow. Przeliczylem sie niestety. Mialem spore problemy z dobraniem odpowiedniego flattenera, potem doszly problemy z focuserem. Wszystko to sprawilo,ze podjalem decyzje o jego sprzedazy i zainwestowaniu w sprzet strickte fotograficzny. Zajelo mi troche czasu podjecie decyzji o kupnie nowego sprzetu,ale to juz przeszlosc. Zdecydowalem sie na refraktor. Mial byc maly,poreczny z dobra optyka i odpowiednia swiatlosila i ogniskowa. Wybor padl na Skywatcher Esprit 100. Triplet ze swietna optyka swiatlo f5.5 i ogniskowa 550mm.

Wszystko gotowe i czekam na czyste niebo. 8)

 

Powiem szczerze ,ze zaskoczylo mnie wykonanie tego sprzetu. Doskonala walizka ktora przetrwa bombardowanie, trzycalowy rack&pinion obrotowy focuser, wysuwany odrosnik oraz dedykowany flattener.

W zestawie z nasadka katowa 2'', szukaczem katowym 9x50, obejmy CNC z dowteilem.

 

A tak sie prezentuje ;D

 

 

post-239-0-75823600-1383401787_thumb.jpg

post-239-0-55301100-1383401800_thumb.jpg

post-239-0-31754200-1383401807_thumb.jpg

post-239-0-62969500-1383401822_thumb.jpg

post-239-0-37376600-1383401831_thumb.jpg

post-239-0-47573300-1383401838_thumb.jpg

  • Like 4

Lyra 102/1100 achro, WO Redcat 51 apo,  HEQ5 pro, Skywatcher Star Adventure, 8x42, Asiair

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę po postach, że idziemy razem przez zakupy

 

zakup piękny, gratuluję i czekam na zdjęcia

 

ja zainwestowałem w WO, teraz czekam tylko na kamerkę i pogodę

jak mi powiedział Jacek, dopadła mnie klątwa nowego sprzętu: parę tygodni bez czystego nieba poza paroma godzinami gdy ... była pełnia

pozdrawiam Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładną zabaweczkę sobie kupiłeś. Mam nadzieje, że przyniesie oczekiwany efekt bo inwestycja to to jest! :blink:

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czekamy na pierwsze fotki z nowego refraktora . Tylko żeby pogoda dopisała ;)

Synta 8 , Montaż Celestron CG5GT ,Canon 40D, Canon 300D+kabelek do długich czasów + Laptop Lenovo , Canon SX20 IS , Tair 3S, Rosyjska lornetka  7x50 , Jupiter 21M ,Grzałki , Baader Genuine Ortho 5mm i parę kolorowych filtrów :)  

f684.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Gdyby ktoś rozważał zakup tego warto wziąć pod uwagę moje doświadczenia jak sądzę. Pierwszy egzemplarz generowal piękne szesciokatne gwiazdy co w mojej ocenie wynikało z faktu, że prawdopodobnie optyka jest scisnieta w celi lub flatenerze. Wymieniłem refraktor I flattener. Drugi egzemplarz był identyczny. Oddałem bez żalu. Śledzę kilka wątków na forach anglojęzycznych które potwierdzają, że dość często trafiają się takie teleskopy z tej serii.
To tak, żeby wam trosk oszczędzić.

Lyra 102/1100 achro, WO Redcat 51 apo,  HEQ5 pro, Skywatcher Star Adventure, 8x42, Asiair

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak widzę w stopce z Williama jesteś chyba zadowolony ;)

Potwierdza się fakt, że z nowościami tak jest - muszą się odleżeć - dopracować - tak jak ponad rok temu było ze słynnym TS65Q :-[
 

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)