Skocz do zawartości

Woźnica, okolice IC410


Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ładnie to wyszło, a to było robione obiektywem 200 mm canona?

Celestron C8-NGT 200/1000, Sky-Watcher Pro-series MAK 150/1800, Uniwersał 90/900,
lornetka TPL 20x80 GIANT,  30x60,   canon EOS 60D, ALccd 5,  Baader UHC-S; Baader O III
PTMA Katowice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok bo właśnie przymierzam się do obiektywu 300 mm canona i zastanawiałem się czy będzie się dało focić przez niego.

Celestron C8-NGT 200/1000, Sky-Watcher Pro-series MAK 150/1800, Uniwersał 90/900,
lornetka TPL 20x80 GIANT,  30x60,   canon EOS 60D, ALccd 5,  Baader UHC-S; Baader O III
PTMA Katowice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Przy naświetlaniu w NB kamerą mono IC410 postanowiłem co by kolorowa kamera z Canonem nie miała pustego przebiegu założyć jej filtry OIII i SII.

Złożyłem to, szału nie ma ale coś tam widać :) Na upartego i kamera OSC można by pełen NB zrobić.

Ha: 28X600s ST8300M

OIII: 15X900s BIN2 ST8300C

SII: 28X900s BIN2 ST8300C

post-47-0-66869600-1389388744_thumb.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wot - Kombinator - szału nie ma  ???  ???  :P

Jest wszystko - Można się przed snem wpatrywać aby coś takiego sie przyśniło  8)

Dajcie Południowcy choć kapkę pogody nad morze :-[

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie klasa sama w sobie!

Dajcie Południowcy choć kapkę pogody nad morze :-[

Ja nie wiem jak Jacek to robi. Mieszka jakieś 20 km odemnie, a u mnie wciąż nie ma pogody. Chyba Wisła tak zatrzymuje, już kilka razy się spotkałem z tym, że u mnie wszystko tonie w mgle, a znajomy w Tarnobrzegu zaprasza na obserwy, bo niebo ma piękne ???

  • Like 1

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podoba mi się technika NB. Jeszcze niedawno nie miałem o tym zielonego pojęcia. :-\

 

...co by kolorowa kamera z Canonem nie miała pustego przebiegu...

A ten fragment strasznie mnie rozbawił. :D

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Ja nie wiem jak Jacek to robi. Mieszka jakieś 20 km odemnie, a u mnie wciąż nie ma pogody. Chyba Wisła tak zatrzymuje, już kilka razy się spotkałem z tym, że u mnie wszystko tonie w mgle, a znajomy w Tarnobrzegu zaprasza na obserwy, bo niebo ma piękne ???

To właśnie prawda, Tarnobrzeg leży w "widłach" Wisły i Sanu i faktycznie często tworzy się tu ciekawa sytuacja pogodowa, wiele razy miałem okno pogodowe przy totalnym zachmurzeniu wokół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal 2010-2024