Skocz do zawartości

APO czy APO?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W związku ze zbliżającą się gwiazdką mogę sobie pozwolić na zakup nowej rurki, ale nie wiem którą wybrać dlatego proszę o pomoc i podpowiedź, ewentualnie może być jeszcze zupełnie coś innego.

A więc tak:

1. http://teleskopy.pl/product_info.php?cPath=21_328&products_id=1967&lunety=Refraktor_TS_APO65Q_65/420mm_quadruplet_2''_/_1,25''_OTA_(TSAPO65Q)

2. http://teleskopy.pl/product_info.php?cPath=21_328&products_id=2280&lunety=Refraktor_TS_APO_ED_102/714_f/7_PHOTOLINE_OTA_z_wyci%B1giem_3_cale_(TSED10273)

3. http://teleskopy.pl/product_info.php?cPath=21_328&products_id=2281&lunety=Refraktor_TS_APO_ED_110/770_f/7_PHOTOLINE_OTA_z_wyci%B1giem_3_cale_(TSED11073)

Czy może tak jak wspomniałem na początku, że zupełnie coś innego jest godne polecenia? Ale chyba na refraktor to tak prawie na 100% jestem zdecydowany, bo jakieś RC i inne to raczej nie. Wisieć to będzie na HEQ5.

PTMA o. Szczecin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem, no chciał bym do foto, mam nadzieję kiedyś ogarnąć tą dziedzinę chociaż w podstawowym stopniu ;-)

No to ten co podlinkowałem jest do foto idealny ;)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szdom - próbuję i na dodatek słabo mi idzie, ale od czegoś trzeba zacząć, a teraz zima idzie i będę miał więcej czasu, noce dłuższe. Po prostu mam nadzieję na jakiś progres, bo poprzedni rok minął mi w zasadzie na można powiedzieć rozpoznaniu, zebraniu sprzętu i mniej efektownych niż zdjęcia postępach. Może nie prędko nauczę się używać sprzętu, ale jak już będzie to aż korci żeby używać. No i będę miał się na czym uczyć.

PTMA o. Szczecin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet, no powiedzmy 5k tylko, że już bym wolał za 5k kupić z wypłaszczaczem, ale jeśli jest na prawdę jakaś rurka mocno warta tych 5k to mogę flattener dokupić za jakieś dwa miesiące. Tylko teraz pytanie, czy zdjęcia bez niego będą miały jakąś wartość?

PTMA o. Szczecin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam EOS'a 450 mod i 600 nie mod i póki co to chcę zostać przy tym sprzęcie, może za rok lub lepiej będę myślał o CCD, ale w tej chwili ta kwestia w ogóle mnie nie dotyczy.

Bo po pierwsze, nie poznałem dobrze obsługi canona i wolę opanować jedno dobrze i po drugie już więcej nie mieszać w konfiguracji sprzętu. Nie można ciągle zmieniać zdania i sprzedawać/kupować i tak ciągle, bo lata uprawiania astronomii zlecą na składaniu i rozkładaniu sprzętu, szukaniu w necie innego itd. Już mam dość ostatniego roku który to mi minął od zakupu pierwszego telepa.

PTMA o. Szczecin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie mamy wygórowanego budżetu to ten zestaw jest sprawdzony w boju. To tylko moja opinia i proszę się nią nie sugerować.

 

http://deltaoptical.pl/blizej_nieba/tuba-optyczna-sky-watcher-synta-bked80-ota,d3236.html

http://deltaoptical.pl/blizej_nieba/reduktor-ogniskowej-do-refraktora-80ed,d1784.html

 

65 mm obiektywu to według mnie za mało do Canona niemodyfikowanego co sprawdziłem na sobie z Orionem eon 80ed co innego podłączona do niego kamerka

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alien kolega ma modyfikowana 450tke która spokojnie da radę z 65q choć trudno się nie zgodzić z Twoją propozycją. 80ed pomimo upływu lat ma niezachwiana pozycję w astrofoto pomimo, że to dublet.

Lyra 102/1100 achro, WO Redcat 51 apo,  HEQ5 pro, Skywatcher Star Adventure, 8x42, Asiair

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany. to tak: HEQ5, NEWTON 6" + korektor komy, MAK 127 z GoTo, autoguider, masę okularów - same plosle, NEWTON 12". Kilka kartonów kabli. Powetanki, vixen polari startracker z dedykowanym statywem, mały teleskop do guidingu, szukaczoguider, kilka celowników. Złączka projekcyjna, dwa komplety filtrów, mam nawet taki OIII i UHCS i Bader Continuum - ale to już dodatki. A jeśli chodzi o reszte to na bank o czymś zapomniałem ;-/

Ale jak kiedyś byłem u Ciebie na chwilkę, nie wiem czy pamiętasz, to jedno mi w pamięci utkwiło, powiedziałeś, że newtonem jest trudniej i dlatego chciałem zamienić na refraktor. O!

EDIT

I kolimator mam laserowy.

Wiedziałem, ze o czymś zapomnę.

PTMA o. Szczecin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaczo guider - luneta do guidingu - http://teleskopy.pl/advanced_search_result.php?keywords=Luneta%20do%20guidingu%20StarGuider%20Guidescope%2050%20mm%20f%20=%20162%20mm%20/%201,25%22%20z%20opraw%B1%20i%20stopk%B1

mały teleskop do guidingu - http://teleskopy.pl/advanced_search_result.php?keywords=Tuba%20optyczna%20do%20guidingu%20PENTAFLEX%20R-80/400%20OTA

autoguider - http://astromarket.pl/skywatcher-synguider-autoguider.html

A problem mam w tym, że jak z tym zestawem ma być trudniej to zanim to ogarnę to żebym się nie zniechęcił, chociaż mówię, rok już się mocuję i mi się nie znudziło, ale jeśli jest możliwość żeby sobie ułatwić, to już teraz nie wiem.

PTMA o. Szczecin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tej kwestii wolę nie poruszać, jeśli mogę, bądź co bądź, moja wina. Zanim znalazłem fora radziłem się nieodpowiednich osób i stąd kilka chybionych zakupów. Dlatego teraz zanim kupię baterię do canona to założę temat czy to ma sens. ;-)

Ale teraz z najbliższym zamówieniem planowałem kupić kamerę do guidingu.

PTMA o. Szczecin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz

 

HEQ5

SW150/750

korektor komy

SW80/400 - guider plus przedłużka aby wyostrzyło z kamerka.

 

Czyli zestw do foto.

 

Teraz pozbyłbym się tego autoguidera i kupił kamerkę do guidingi a jaką to trzeba temat założyć i masz komplet zestaw do a-foto i nie trzeba Ci nic na razie zmieniać.

Co do APO to możesz w miedzy czasie zbierać kasę i za dobry czas kupić porządne apo.

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alien dobrze radzi. Mając sprzęt jaki posiadasz dokup co brakuje i jazda. Nie przejmowalbym się opiniami że Newtonem trudniej. Refractory też mają swoje wady. Bez względu na to co posiadasz musisz się nauczyć wszystkiego co niezbędne żeby focic. Posiadanie refraktora nie ułatwi Ci zadania.

Lyra 102/1100 achro, WO Redcat 51 apo,  HEQ5 pro, Skywatcher Star Adventure, 8x42, Asiair

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany. to tak: HEQ5, NEWTON 6" + korektor komy, MAK 127 z GoTo, autoguider, masę okularów - same plosle, NEWTON 12". Kilka kartonów kabli. Powetanki, vixen polari startracker z dedykowanym statywem, mały teleskop do guidingu, szukaczoguider, kilka celowników. Złączka projekcyjna, dwa komplety filtrów, mam nawet taki OIII i UHCS i Bader Continuum - ale to już dodatki. A jeśli chodzi o reszte to na bank o czymś zapomniałem ;-/

Ale jak kiedyś byłem u Ciebie na chwilkę, nie wiem czy pamiętasz, to jedno mi w pamięci utkwiło, powiedziałeś, że newtonem jest trudniej i dlatego chciałem zamienić na refraktor. O!

EDIT

I kolimator mam laserowy.

Wiedziałem, ze o czymś zapomnę.

Chłopie, z tego wszystkiego na pewno złożysz zestaw do a-foto i jeszcze góra na giełdę zostanie. Złóż ten co proponuje Zdzichu, telep w pole i zbieraj materiał. Ucz się obróbki. Na super-profesionalny sprzęt przyjdzie jeszcze czas.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)