Skocz do zawartości

Kupię modowaną lustrzankę do astrofoto (lepszą od 1100D)


OnlyAfc

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
od jakiegoś czasu zastanawiałem się nad kupnem dedykowanej kamery astrofoto, ale na razie nie bardzo mam jeszcze na to fundusze.


Od dłuższego czasu fociłem Canonem 1000D, potem 1100D.
Teraz czas na przeskoczenie 1 lub 2 poziomy wyżej. Ostatnio mocno gustuję w ciemnych mgławicach i pyłkach, ale z 1100D często nie mam szans w ogóle do nich podchodzić, więc chciałbym się zaopatrzyć w sprzęt, który mi to umożliwi.
Poszukuje lustrzanki, która da mi więcej, jeśli chodzi o jakość zdjęć i będzie wyraźnie lepsza od 1100D.

Nie zamykam się na Canony, może być też Nikon 

Wstępnie przyglądałem się Canonowi 750D lub Nikonowi D5500 i pewnie w podobnej jakości sprzęcie bym się rozglądał, ale chętnie wysłucham waszych propozycji.
Mam jednak kilka warunków:

  1. Musi współpracować z ASIAIR
  2. Fajnie jakby miał mniejszy pixel niż 1100D (5,2um). Zdjęcia robię z ogniskową ok 340mm, więc nie jest problemem ew. skala przy mniejszych pixelach a wręcz liczę na troszkę większy detal.
  3. Musi być modyfikowana pod astro (i nie posiadać paskudnych odblasków na jasnych gwiazdach)
  4. Nie może mieć tiltu na matrycy. Tutaj jest warunek konieczny! (walczę z tym długo w 1100d i chcę tego uniknąć).

Miłym dodatkiem będzie dummy battery, ale jak nie będzie, to sobie dokupię ew.

Budżet to 1,5k zł, ale mogę go delikatnie nagiąć, jak trafi się okazja.

TS Photoline 70/420 z flattenerem 0,79 + HEQ5 belt + Nikon D7500 mod + Asi 120 mini + ASIAIR

Mak 127 + kitowe okulary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Pysiak napisał:

Od 3 lat używam modowanego D5300 i mogę z czystym sumieniem polecić. A propo, to ktoś chyba sprzedaje D5500 na astropolis.

 

Już nie sprzedaje niestety. Pisałem i jest nieaktualne ?

 

TS Photoline 70/420 z flattenerem 0,79 + HEQ5 belt + Nikon D7500 mod + Asi 120 mini + ASIAIR

Mak 127 + kitowe okulary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat w zasadzie już nieaktualny.

Byłem blisko kupna pełnoklatkowego Canona R, ale ostatecznie zdecydowałem się na Nikona D7500. Za chwile poleci na modyfikację i mam nadzieje że będzie efekt wow ?

 

TS Photoline 70/420 z flattenerem 0,79 + HEQ5 belt + Nikon D7500 mod + Asi 120 mini + ASIAIR

Mak 127 + kitowe okulary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)