Skocz do zawartości

Teleskop/obiektyw


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jestem początkującym astrofotografem i szukam obiektywu lub teleskopu:) Posiadam Canona 60D oraz około 1200 zł na zakup dalszego sprzętu. Zastanawiałem się nad: obiektywem http://teleskopy.pl/Obiektyw-Samyang-650-1300-f/8---f/16-teleobiektyw-fotograficzny-T2-(M42x0,75)-teleskopy-1286.html Co bym chciał oglądać? Głównie księżyc ale też nie pogardziłbym mgławicami czy innymi planetami ;) Proszę o wyrozumiałość bo jest zielony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Na sam początek , ten obiektyw który podałeś w linku nie zabardzo się nadaje do astrofotografi np . mgławic, galaktyk  , bardziej do fotografi przyrody  ;)

Gdzie mieszkasz ( blok , domek jednorodzinny) ?

Synta 8 , Montaż Celestron CG5GT ,Canon 40D, Canon 300D+kabelek do długich czasów + Laptop Lenovo , Canon SX20 IS , Tair 3S, Rosyjska lornetka  7x50 , Jupiter 21M ,Grzałki , Baader Genuine Ortho 5mm i parę kolorowych filtrów :)  

f684.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w większym mieście, w bloku ale bardzo często jeżdżę na działkę po za miasto więc tak niebo zawsze jest normalnie świecące się :)

A czy zastanawiałeś się nad takim sprzętem idealny do planet , Księżyca no i trochę obiektów głębokiego nieba zobaczysz  http://www.teleskopy.pl/Teleskop-Sky-Watcher-N-203/1200-SYNTA-8-DOBSON-Pyrex-teleskopy-1379.html

Synta 8 , Montaż Celestron CG5GT ,Canon 40D, Canon 300D+kabelek do długich czasów + Laptop Lenovo , Canon SX20 IS , Tair 3S, Rosyjska lornetka  7x50 , Jupiter 21M ,Grzałki , Baader Genuine Ortho 5mm i parę kolorowych filtrów :)  

f684.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jestem początkującym astrofotografem i szukam obiektywu lub teleskopu:) Posiadam Canona 60D oraz około 1200 zł na zakup dalszego sprzętu. Zastanawiałem się nad: obiektywem ......

Chwileczkę - kolega z tego co wnioskuję po zdaniu wyżej, chce zająć się astrofotografią - poszukuje obiektywu .....

Proponuję wskazać mu takowe ,,jaśniejsze" i to na czym i jak to posadzi po złączeniu z lustrzanką - Z Syntą 8" na Dobsonie raczej nie za bardzo ....

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czym chcesz ten aparat i domniemany obiektyw powiesić,  z ręki przecież nie będziesz robił zdjęć nieba.

Drugie jakie obiekty chcesz uwiecznić na zdjęciu ?

Trzecie zapraszam do przejrzenia i czytania opisów zdjęć obydwa tematy traktują o baaardzo prostej fotografii DS.

 

http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/3254-astrofotografia-z-eq3-2/

http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/3238-astrofotografia-ze-statywu/

 

Czwarte zdjęć Księżyca nie zrobisz z ręki bo ogniskowa do Muńka to minimum 300mm więc wraca pytanie na czym to posadzisz (aparat-obiektyw)

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawa to montaż bez niego nic nie podziałasz na obiektach mgławicowych.

Potrzebny Ci montaż co najmniej EQ3.2 z napędami + obiektyw o ogniskowej 200mm i można działać.

Tu może się wypowiedzieć kolega Destiny ma taki zestaw.

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie po to piszę bo na zwykłym statywie to pewnie za dużo nie osiągnę ;/ Tak jak pisałem księżyc, mgławice czy inne planety. Wiem że nie zrobię z ręki ale nie wiem co by bylo najlepsze do robienia takich zdjęć.

Montaż klasy Eq 3-2 jest dobry na rozpoczęcie przygody z astrofoto, ale tylko z krótkimi ogniskowymi. Ja zaczynałem od 200mm obiektywem Jupiter 21M cena to ok 100-170 zł zależy od stanu, następnie można powieśić obiektyw 300mm np Tair cena ok 250 -400zł zależy od stanu ,używam i polecam napewno będzie lepszy od tego Samyanga. Z więszymi ogniskowymi nie ma sensu. Moim zdaniem 300mm  to absolutny max na ten montaż . Jak byś chciał zobaczyć zdjęcia z tych obietywów to zapraszam na mojego bloga ;)  

Synta 8 , Montaż Celestron CG5GT ,Canon 40D, Canon 300D+kabelek do długich czasów + Laptop Lenovo , Canon SX20 IS , Tair 3S, Rosyjska lornetka  7x50 , Jupiter 21M ,Grzałki , Baader Genuine Ortho 5mm i parę kolorowych filtrów :)  

f684.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za rady. Czyli prawie cały mój budżet pójdzie na sam montaż i napęd ;)

Na giełdzie te montaże chodzą do 500zł  , napęd to wydatek 245zł (najtaniej w Teleskopy) , szyna ok 65zł , lunetka biegunowa ok 145zł, obiektyw na początek 200mm np Jupiter 21M ok 150zł . I zaczynasz focić  ;) 

  • Like 2

Synta 8 , Montaż Celestron CG5GT ,Canon 40D, Canon 300D+kabelek do długich czasów + Laptop Lenovo , Canon SX20 IS , Tair 3S, Rosyjska lornetka  7x50 , Jupiter 21M ,Grzałki , Baader Genuine Ortho 5mm i parę kolorowych filtrów :)  

f684.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MTO  nada się do astrofotgrafi ale przy światłosile F10 to raczej tylko planety , Księżyc , Słońce .No i dochodzi jego cena ok 500zł z wyż . Samyang różni się od MTO napewno tym że ma zoom a zoom w astrofoto to zło  ;) Mto jest obiektywem lustrzanym więc masz stałą światłosiłę F10 przy pełnym otworze i na 100% wyskoczy ci aberracja chromatyczna , a w Samyangu masz przesłone i możesz przymykać do dowolnej wartości  w tym przypadku od F8-F16 

Synta 8 , Montaż Celestron CG5GT ,Canon 40D, Canon 300D+kabelek do długich czasów + Laptop Lenovo , Canon SX20 IS , Tair 3S, Rosyjska lornetka  7x50 , Jupiter 21M ,Grzałki , Baader Genuine Ortho 5mm i parę kolorowych filtrów :)  

f684.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)