Skocz do zawartości

Jaki ma wpływ Księżyca na nas?


Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy wychodzimy na obserwacje nocnego nieba, obcujemy z naturą oraz naszym kochanym Wszechświatem, czy odczuwacie, energię, którą wysyła nam Wszechświat.

Przypomniały mi się słowa w czasie deszczu dzieci się nudzą, w czasie pełni księżyca ludzie się nudzą nie mogą spać, ostatnio już od kilku dobrych lat, obojętnie, kogo bym nie spotkał, że starszych, mówi mi, że nasz Księżyc na wpływ na niego. A nawet nie tylko na starszych ludzi ma wpływ, ale i też na dzieci, ja, chociaż mam już trochę lat to raczej nie odczuwam żadnej siły, czy też innej mocy, która działałaby na mnie w czasie obserwacji nieba. Po przeczytaniu tego wątku Astronomicznych Wiadomościach z Internetu, Magiczna moc Księżyca, proszę Was o wypowiedzenie się w tym temacie, co czujecie, dodam, że warto zaglądnąć w ten temat, wiem, że Księżyc to niektórzy go nie lubią, bo zasłania nam swym blaskiem delikatne mgiełki nocnego nieba, ale ten nasz drogi, złodziejaszek snów, gdzie ludzie nie mogą spać winę zwalają na niego, a co za tym idzie stają się nerwowi, a nawet, czasem winę zwalają na nas. Czas biegnie szybko, dużo było faz Księżyca tego roku a jak Ty odczuwasz jego obecność na nocnym niebie napisz.

http://wiadomosci.onet.pl/kiosk/magiczna-moc-ksiezyca,1,4015537,kiosk-wiadomosc.html

Tu macie linka bardzo proszę o przeczytanie i stosowanie się mniej więcej do tego co pisze. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba kazdy czlowiek na ziemi oprocz slonca dostrzega ksiezyc jako obiekt kosmiczny. Wyjatkowosc wiec jego jest ogromna. Dla mnie. Nie odczuwam specjalnie jego wplywu na moj nastroj ( mysle, ze kobiety powiedza cos wiecej  :D). Jedno moge stwierdzic napewno. Ksiezyc jest obiektem wyjatkowym. Nie potrzebujesz zupelnie nic zeby cieszyc sie jego pieknem. Juz golym okiem prezentuje sie imponujaco. Zawsze byl jednym z moich ulubionych obiektow do obserwacji. Inspiruje i zachwyca bez wzgledu na czestotliwosc obserwacji. Kiedys obiecalem sobie, ze zgromadze sprzet ktory pozwoli mi na wykonywanie wspanialych zdjec naszego satelity. Wciaz do tego daze i wiem, ze ten dzien kiedys nadejdzie. Poki co bedac w miejscu mocno ograniczajacym mnie astronomicznie, nie posiadajac obecnie teleskopu ksiezyc jest moim najwierniejszym obiektem zachwytu...

Lyra 102/1100 achro, WO Redcat 51 apo,  HEQ5 pro, Skywatcher Star Adventure, 8x42, Asiair

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)