Skocz do zawartości

Pomniejszenie gniazda USB


Jacek E.

Rekomendowane odpowiedzi

Na zlocie szlak mi trafił kabelek USB od kamerki głównej do huba (Dzięki Jolo mam Triplecik Lewka - pożyczył 8))

 

Teraz pytanie do Kolegów elektroników, wydałem troszkę dużo na nowe dwa jednakowe (do głównej i guiderka) na miarę, kabelki Lindy (sylikonowe pozłacane) i gniazdo kamerki jest dla nich za luźne (OK było z oryginalnym - inne - próbowałem chyba z 5 wtykami też latają). Niby jest OK obracałem - transmisja danych jest ale psychicznie się źle z tym czuję, bo a nuż widelec w czasie sesji coś przerwie ??? - Jak zmniejszyć - ,,zcieśnić" takie gniazdo, gdzie można dać jakąś podkładkę aby sztywno siedział wtyk, a moze wtyk poszerzyć  ??? ???

post-476-0-47539300-1396875474.jpg

 

Wtyk taki - nie wiem, które blaszki ważne aby coś wykombinować ???

post-476-0-04747600-1396875620.jpg

 

Może ktoś ma jakieś sprawdzone sposoby ??? - Będę bardzo zobowiązany :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem się z tym już kiedyś.

Problem jest tylko w HUBie ? Sprawdzałeś czy jest to wina kabla czy gniazda? Wygląda na to że problem jest w gnieździe.

Masz suwmiarkę ? zrób pomiary oryginalnej i Twojej wtyczki. które wymiary są podobne, które inne.

 

Rozwiązania jakie ja widzę - to podmiana gniazda, albo "modyfikacja" wtyczki.

Imadło - rozkręcasz imadło, wkładasz wtyczkę, po stronie szczęk wstawiasz jakieś twarde ochronniki przed porysowaniem "złota" (kilka warstw papieru też się sprawdzi) skręcasz imadło aż poczujesz opór, lekko przeciągasz, wyjmujesz i sprawdzasz.

Wew wymiar nie powinien się zmienić, ale metalowy ekran (ten złoty) rozejdzie się w jednym z dwóch kierunków przez to będzie ciaśniej "wchodził" i siedział w gnieździe. 

 

Ja bym w tym kierunku próbował :)

  • Like 2


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest zdecydowanie w gnieździe kamerki w Hubie jest OK - tak jak napisałem - z oryginalnym kablem (zestawowym z paczki z kamerką) było dobrze ale go diabli wzięli :-[ 

I teraz i te nowe kable Lindy jak i kabelki od 2 drukarek domowych i inne są luźne  :-[  - wniosek jeden Meade - zrobiło troszkę szersze jak car tory (i gniazdo i wtyk) ;)

OK - spróbuję z imadełkiem wyżyć się na wtyku - w gnieździe kamerki nie będę grzebał - zbyt duża kwota nad nią wisi  ;)    - Dziękuję :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radku - Jesteś Wielki luxhello.gif

Nigdy bym na to nie wpadł - myślał bym, że po naciśnięciu wszystko pryśnie jak bańka mydlana.

 

Operacja trwała kilka sekund. :)

Najdłużej zeszło mi szukanie imadełka modelarskiego, po znalezieniu między jego szczęki poszła okładka plastikowa a w nią wszedł wtyk - ściśnięciu podlegała strona ,,trapezowa" i przeciwległa. Chwila strachu w czasie ściskania i..... rozszedł się :D .

Wtyk nie strzelił - ,,złoto" całe a poddany operacji wtyk siedzi teraz w gnieździe jak powinien - ani drgnie i wszystko prawidłowo pracuje - podłączyłem cały setup 8)

 

Zapewne komuś ta Cenna Rada się przyda - jeszcze raz Wielkie Dzięki - Lubię poniedziałek :)

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)