Skocz do zawartości

Obserwacje w Jeziorach Wielkich i Zwoli


polaris

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dzisiaj też bym się nie wyrobił na sensowną godzinę a ostatnio się okazało że przyjazd do JW o 23:30 to trochę późno :) Jutro myślę że powinienem wcześniej wyjść z pracy, potem na 100% wolne sobota i niedziela, Księżyc zachodzi koło 21:40 i 22:00 także spokojnie można łupać DS'y.

DO Extreme ED 10x50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Na tym portalu jestem świeżutki . Czy ktoś z szanownych kolegów lub koleżanek wybiera się w piątek lub sobotę do Jezior oczywiście mam na myśli nockę. Łapę chciałem podać i w górę popatrzeć .Pozdrawiam.

GSO 10" trochę szkła Celestron 25x70 SkyMaster

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co jest ? Nie widzę entuzjazmu.No to chociaż się opowiedzcie bo sam pojadę jak jakiś ..... .Jeszcze mnie inne wilki zjedzą , bojący nie jestem ale jak człowiek sam to trochę niefajnie.

GSO 10" trochę szkła Celestron 25x70 SkyMaster

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było zajebiście, a prognozy były takie sobie. Od 22:30 do 1:00 mieliśmy czyściutkie niebo.

Wilk, szkoda, że nie dojechałeś. Czekaliśmy na Ciebie. Thomas wysłał Ci na PW nr telefonu przed wyjazdem...

www.astronoce.pl

Nieco na skróty: sites.google.com/view/astropolaris/

DO/GSO 8" Dob | Vanguard Endeavor 8x42 EDII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam zajebiscie bylo. Jak przyjechalismy ok 22.00 nic tego nie zapowiadalo nad glowami klebily sie cirrusy  ale po pol godzinie wyczyscilo sie i do 1.00 mielismy czyste niebo. Seening rewelka a Jowisz zyleta. Wilk szkoda ze nie przyjechales choc do ostatniej chwili wahalismy sie z Polarisem czy jechac. Wysylalem Ci na PW wiadomosc ale dzis jak patrze to nie jestem pewny czy zostala wyslana. Moze dlatego, ze wysylalem ja z innego kompa i nie pamietam czy bylem wlasciwie zalogowany. Ja dzis odpadam ale moze w niedziele dalbym rade jak bedzie pogoda.

Seestar S50/ED80/GSO 10"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekałem na wiadomość od Was, wiadomości od Thomasa nie przyuważyłem bo mi latorośl zawróciła gitarę Jowiszem a potem się w Poznaniu faktycznie zachmurzyło .Sam narobiłem rabanu a potem nie pojechałem -żal..... ale pozwolę sobie na kontakt telefoniczny z Thomasem i wymianę numerów w przyszłości będzie lepiej się skrzyknąć .Pozdrawiam

GSO 10" trochę szkła Celestron 25x70 SkyMaster

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Teraz mam dopiero chwilkę to skrobnę coś na temat sobotniego spotkania.Na miejsce dotarłem po małych przygodach , jechałem do PGR-u pierwszy raz a w Jeziorach o tej porze trudno znalezć kogoś kogo można spytać o drogę. Ja znalazłem jakiegoś miejscowego kóremu się kierunki pomyliły i wyłądowałem wlesie czarnym, tu przeprosiny dla kolegi Thomasa którego niepokoiłem telefonicznie.Koniec końców po zasięgnięciu języka u przerażonej miejscowej kobieciny dotarłem na miejsce gdzie czekali Ucio z Dymszą.Wysiadłem z karocy zadarłem łepetynę do góry i zgubiłem się znowu. Przeważnie obserwuję z miasta więc zanim się jako tako odnalazłem chwila minęła.Dymsza i Ucio okazali się bardzo sympatyczni ich poziom wiedzy jest o wiele wyższy od mojego wiec mi pokazali to i owo na niebie,tu podziękowania dla Ucia za PW.Było miło i sympatycznie aż do około pierwszej kiedy to odwiedził nas szalony traktorzysta i trzeba się było zwijać.

GSO 10" trochę szkła Celestron 25x70 SkyMaster

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)