-
Liczba zawartości
1 691 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
48
Ostatnia wygrana Thomas w dniu 8 Czerwca
Użytkownicy przyznają Thomas punkty reputacji!
O Thomas
- Urodziny 18.01.1973
Profile Information
-
Płeć
Mężczyzna
-
Zamieszkały
Poznan/Kiekrz
-
Interests
Seestar S50/TS80ED/Lunt LS50
Converted
-
Miejsce zamieszkania
Poznań
Thomas's Achievements
-
Wczoraj w drodze do Rogalinka (pod Poznaniem) towarzyszyła mi burzowa chmura, z której miejscami dość rzesiście popadało. Złowieszczy okaz😉
-
Thomas obserwuje zawartość XXXII zlot w Zatomiu - zapisy i Jowisz, Wenus i Merkury
-
Wczoraj wraz z @Acidteawybraliśmy się do Rogalinka (pod Poznaniem) zapolować na koninkcje. Widok był wspaniały, który dodatkowo dopelniało otoczenie doliny Warty spowite mgłą. Merkurego również udało nam się dostrzec.
-
-
Obserwacje i spotkania astronomiczne - region Poznań
Thomas odpowiedział Paweł Sz. na temat - Regionalnie
No to super.👍 Pamiętam jak w dzieciństwie czytałem w Tytusie Romku i Atomku o tym zerowym południku i pomyślałem sobie, że fajnie byłoby kiedyś tam pojechać.- 4 829 odpowiedzi
-
- 1
-
-
- folwark sulejowo
- obserwacje
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Obserwacje i spotkania astronomiczne - region Poznań
Thomas odpowiedział Paweł Sz. na temat - Regionalnie
@taffik zdecydój się czy chcesz być na wschodzie czy na zachodzie?😉 A propo - odwiedziłeś Królewskie Obserwatorium Astronomiczne?- 4 829 odpowiedzi
-
- folwark sulejowo
- obserwacje
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
-
-
Pora odświeżyć temat. Z dzisiejszego poranka. Kształtem przypomina mi trochę Gwiezdnego niszczyciela 😉
-
Obserwacje i spotkania astronomiczne - region Poznań
Thomas odpowiedział Paweł Sz. na temat - Regionalnie
Nic dodać nic ująć. @taffik świetnie streściłeś nasze wspólne obserwacje. Przyznam się, że dawno nie byłem na Folwarku, chyba ostani raz dzień po styczniowej zorzy. Krajobraz zgoła odmienny niż zimą. Kiedy dotarłem na miejsce przywitał mnie pięknie kwitnący rzepak z charakterystycznym zapachem. Uwieczniłem to zresztą na zdjęciu poniżej. Taffik przywiózł ze sobą swoj "nowy" nabytek SeeStara S30Pro. Pomimo swoich niewielkich rozmiarów umieszczony na solidnym statywie AZ wygląda dość dostojnie. Podczas całej sesji oprócz obserwacji wizualnych zapuściliśmy nasze Seestary. Taffik focił Mgławice Serce w Kasjopei ja natomiast wycelowałm w galaktykę M100. I tak jak kolega już wspomnial co rusz jakis satelita przeleciał w jej zasięgu psując poszczególne klatki. Poniżej zrzut z ekranu, który oddaje skalę zjawiska Podsumowując to byla bardzo udana sesja. Niebo nad folwarkiem tej nocy było obłedne. Gwiazdy widoczne po horyzont. Kolejny już raz dzięki uprzejmości taffika miałem okazję spojrzeć przez lornetki SRBC 6x32 oraz 15x56. Pięknie widoki. Na koniec wisienka na torcie. Przez drugą część sesji skierowałem SeeStara na M104 galaktykę Sombrero. Taka pierwotna wersja odszumiona przez AI. Do następnego razu...- 4 829 odpowiedzi
-
- 5
-
-
-
- folwark sulejowo
- obserwacje
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Obserwacje i spotkania astronomiczne - region Poznań
Thomas odpowiedział Paweł Sz. na temat - Regionalnie
Jestem w drodze. Będę za pół godz. Do zobaczenia na miejscu.- 4 829 odpowiedzi
-
- folwark sulejowo
- obserwacje
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Obserwacje i spotkania astronomiczne - region Poznań
Thomas odpowiedział Paweł Sz. na temat - Regionalnie
Ok to będę podobnie.- 4 829 odpowiedzi
-
- 1
-
-
- folwark sulejowo
- obserwacje
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Obserwacje i spotkania astronomiczne - region Poznań
Thomas odpowiedział Paweł Sz. na temat - Regionalnie
Wychodzi na to, że dam radę. Namawiam jeszcze @polaris i @Acidtea na przyjazd😉 @taffik o której planujesz być? Aha - koniecznie zabierz SRBC 6x32🙂- 4 829 odpowiedzi
-
- folwark sulejowo
- obserwacje
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Obserwacje i spotkania astronomiczne - region Poznań
Thomas odpowiedział Paweł Sz. na temat - Regionalnie
Wstępnie jest szansa, że się wybiorę...dam znać w ciągu dnia- 4 829 odpowiedzi
-
- folwark sulejowo
- obserwacje
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Obserwacje i spotkania astronomiczne - region Poznań
Thomas odpowiedział Paweł Sz. na temat - Regionalnie
Spory okaz 😅- 4 829 odpowiedzi
-
- folwark sulejowo
- obserwacje
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Obserwacje i spotkania astronomiczne - region Poznań
Thomas odpowiedział Paweł Sz. na temat - Regionalnie
No i byliśmy we trzech @jutomi @polaris i ja. Na miejscu byliśmy już o 19:50 było jeszcze widno, ale taki był plan. Wszytkie cele obserwacyjne na ten wieczór zostaly zrealizowane. Jeszcze przed zachodem Słońca obserwowaliśmy Wenus i Jowisza wraz z WCP oraz cieniem Ganimedesa. Seeing żyleta- bez problemu widać było każdy szczegół tarczy i trsnzytu. Obraz bajeczny. Odniosłem wrażenie nawet, że o zmierzchu Jowisz wyglądał lepiej niż kiedy już zapadła noc. Możliwe, że seeing się nieco pogorszył a może to też kwestia kontrastu. Wschód Księżyca - coś wspaniałego! Na tle korony drzew majestatycznie wyłaniająca się kula ognia. Brakowało tylko żyrafy. 🦒 Posiedzieliśmy do 23:00 po drodze zaliczając sporo gwiazd podwójnych i trzy jadące pociągi. Było sucho i dość ciepło. Kiedy zaczynaliśmy było 20°C a pod koniec 11°C. To był miły i owocny wieczór. Obszerniejszą relacje zamieści zapewne @polarisna Astronocach. Do następnego...- 4 829 odpowiedzi
-
- 6
-
-
-
- folwark sulejowo
- obserwacje
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami: