Skocz do zawartości

Pierwszy Silnik EMdrive zaprojektowany w Polsce ( długa komora SPRAWNIEJSZA)


maciejm

Rekomendowane odpowiedzi

Ziemia -----------------------------słońce -------------------------------------------ziemia  >>> 20 km/s

...................................................P1

 

 

20 km/s względem punktu p1  ....

 

jedna sekunda puźniej

 

 

........20km.....Ziemia -----------------------------słońce -------------------------------------------ziemia  >>> 20 km/s

...................................................P1.......20km.....

 

 

Ziemia w pozycji lato = astronom 1

ziemia w pozycji zima astronom 2

 

Oni poruszają się razem z żarówką

lecz światło  ( Kulista fala 3D ) narasta z prędkością C względem p1  ( nie istnieje C+20km/s !!! )

 

Ziemia nie rejestruje  tej samej ilości Jouli / metr^3  w swoich pozycjach w których zarejestruje światło

 

islMeter.jpg

 

dwa razy dalej od punktu p1 = 4x mniej Joul / metr^3

 

tak wygląda przestrzeń dookoła punktu p1

 

ile takich punktów mamy ?

 

 

p1..p2..p3...p4...p5....p6....SŁOŃCE >>> 20km/s

 

1aaa.JPG

 

 

 

MICHELSON MORLEY W WESJI  Joul/metr^3  = compass

możemy mieżyć 30 km/s , 220 km/s  będąc na ziemi i nie obserwując gwiazd .  Energia rozkłąda się na powierzchnie ekranu

 

 

 

DWA SAMOLOTY WYPRZEDZAJĄ SIĘ 

ŻARÓWKA LED  (3D ) nadała sygnał ( kulę światła ) jak daleko od miejsca nadania fali zarejestruje tą falę matryca kamery na pokładzie samolotu

aparaty mają nastawiony ten sam czas migawki  które zdjęcie będzie ciemniejsze ?

 

wwwwwwwwwwwww.JPG

 

Aby odpowiedzieć na pytanie n

zrobiłem eksperyment

 

maroszAD.JPG

 

 

 

A tak matryca aparatu widzi różnicę  30 km/s

 

 
 
first  pictures 
 
( brightness - photoshop 10 histogram)  west ( -30km/s ) and East (+30 km/s ) 

 
 
 
testy wykonywałem w powietrzu i dla wody jako ośrodka było fajnie ośrodek dawał inną rezystancje tej samej mocy żarówce  !!!
 
first  test  inside AIR 
 
 

 

first tst inside water ( pipe )

 

 

APARAT CYFROWY MA OKOŁO 190 816 punktów (WIDAĆ TO NA DOLE FILMU W KTÓRYM PORÓWNUJE ZDJĘCIA  pełna matryca zdjęcie formatu RAW nie JPG )

dobre uśrednienie i widać próg różnicy Joul/ metr ^3 ( odczyt średniej rozkładu  jasności )

 

 

ALE GŁUPOTY POKAZUJĄ W TYM Ytube i nikt nie wspomina o Einsteinie dobrze

to trzeba spalić i ocenzurować

 

A dlaczego działa silnik EM  ( o oooo... to są paradoksalne paradoksy paradoksalności czarnych dziur ?? :): ::) najwięksi matematycy tego świata

ich nie rozumieją a E to przewidział )  TAKIE RZECZY TO SIĘ DZIECIĄ OPOWIADA A NIE STUDENTOM

  100 lat temu to dla mnie DINOZAURY TRAWE JADŁY - masz cyfrówkę walnij fotę i dlaczego raz zdjęcie ciemniejsze a raz jaśniejsze !!

 

A CO JEST SZOKUJĄCE TO TO ŻE MA TO ZWIĄZEK Z POJEMNOŚCIĄ ENERGETYCZNĄ
PRZESTRZENI !!!! ILE ENERGI MIEŚCI SIĘ W METRZE SZEŚCIENNYM PRZESTRZENI KOSMICZNEJ !!!

 

rozmawiamy tu o silniku EM ( podwaliny nowych fundamentów - i o nowej wersji testu Michelson Morley ( joul/ metr^3 )

 

A po co komu ten Joul / metr ^3

no bo to ni mniej ni więcej PASCAL a fizyka może się przydać do żaglowania świetlnego a Inżynierowie muszą

robić i liczyć żagle  a nie debatować z kolesiami w CERNIE o czymś co może istnieje tylko w umysłach matematyków

 

w 2012 roku pomierzyłem i wykazałem istnienie prędkości Ziemi (ile ta prędkość wynosi nie wiem - potrzeba to testować

bo warto ... dla naszych dzieci ... człowiek to nie świnia tak mi powiedział Lagiewka on Nas zrozumieją ciekawe czy tego dożyjemy ...

 

Inspiracją do zaczęcia prac nad pomiarem prędkości absolutnej Był dla mnie Pan Lucjan

wielki Człowiek którego dobrze rozumiałem i miałem przyjemność ucztować na rozmowach

a nie krytykować wszystko czego nie rozumiem

 

Proszę ochłonąć z tym Einteinem zacznijcie używać faktów naukowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziemia -----------------------------słońce -------------------------------------------ziemia  >>> 20 km/s

testy wykonywałem w powietrzu i dla wody jako ośrodka było fajnie ośrodek dawał inną rezystancje tej samej mocy żarówce  !!!
 

 

 

 

 

Rezystancja mi sie kojarzy z oporem dla prądu. Twoje śmianie sie i ironizowanie z niemądrych fizyków współczesnych oraz skróty myślowe, których nikt nie rozumie budzą moją najwyższą watpliwość. Tu gdzieś zauważyłem dział "Nibiru" ... ;)

p.s.

Trudno mi wyobrazić sobie, że osoba dokonujaca takich przełomowych odkryć nie potrafila napisać w czytelny, nie chaotyczny, pozbawiony przycinków sposób. Aparatura badawcza i wzory wyglądają mało profesjonalnie. Gdyby takie efekty istniały, że je można wyłapać tak tanim i mało czułym sprzetem,  to by sie  wykryły same przy okazji różnych badań i eksperymentów gdzie użyto lepszych mierników (coś by nie pasowało w ich wynikach) ! :-  >:(

  • Like 1

"Kilka lat temu fizycy skonstruowali na podstawie tej teorii bardzo uproszczony model Wszechświata, z którego wynikało, że Wielki Wybuch był tak naprawdę Wielkim Odbiciem. Przed chwilą "zero", w której zaczął się nasz Wszechświat, istniał jakiś inny kosmos, który się kurczył. Kiedy jego gęstość i temperatura osiągnęły krytyczną wartość, losy świata się odwróciły" ERGO: Zawsze był jakiś kosmos :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JOUL / metr ^3  = ABSTRAKCJA

 

dobre moce

pomiar matrycą dobrego aparatu  190816 pix ( ABSTRAKCJA )

 

SILNIK EM NASA raportuje że działa i daje siłę ciągu ( ABSTRAKCJA )

 

 

TEORIA WZGLĘDNOŚCI  ROZUMIEMY SZNUJEMY I UŻYWAMY  jak dla mnie to jest ( ABSTRAKCJA a bardziej przyzwyczajenie i zły nawyk )

jak kogoś walą po łbie na studiach to go w końcu zmielą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezystancja mi sie kojarzy z oporem dla prądu. Twoje śmianie sie i ironizowanie z niemądrych fizyków współczesnych oraz skróty myślowe, których nikt nie rozumie budzą moją najwyższą watpliwość. Tu gdzieś zauważyłem dział "Nibiru" ... ;)

p.s.

Trudno mi wyobrazić sobie, że osoba dokonujaca takich przełomowych odkryć nie potrafila napisać w czytelny, nie chaotyczny, pozbawiony przycinków sposób. Aparatura badawcza i zwory wyglądają mało profesjonalnie. Gdyby takie efelty istniały, że je mmożna wyłapać tak tanim i mało czułym sprzetem,  to by sie  wykryły same przy okazji różnych badań i eksperymentów gdzie użyto lepszych mierników! :-  >:(

 

 

Powietrze = medium

 

Miedź = medium

 

 światło ( fala EM ) forma energi ENERGIA

prąd elektryczny  ( przejaw energi )

 

 

grają sobie dzieci w piłkę

 

 piłka ----> V

 

co jest lepsze  dla palców dziecka popchać lekko prostopadle   czy zahamować i pchnąć przeciwnie

 

BARDZO STARA I DOBRA RADA LEPIEJ ZMIENIA SIĘ KIERUNEK ENERGI NIŻ JĄ BRAĆ NA KLATE

 

aiki2-279x300.jpg

 

Taki mały  a taki silny ( nie on wie o redyrekcji energi )

 

 

+......................10 metrów przewodu..............................- >>> 30 km/s

 

elektrony w miedzi to takie piłeczki  ( +/- lub -/+ ) i energia płynie  w idealnie przeciwnych kierunkach

 

 

Powietrze to też pełno piłek

 

AIR ---> 30km/s <<< światło

 

30km/s <------ AIR <<< światło 

 

 

FIZEAU - pierwszy człowiek który testował  medium poruszające się  ( a ono osłabia moc światła ) redukuje liczbę Joul / metr ^3 ( wedle układu Si i precyzyjniej )

 

a słownie to elektrony mają  bezwładność (powietrze ma bezwładność )

 

jak udeżasz autem  to napinają się pasy  ( bezwładność )

 

 

JAK DUŻA OBJĘTOŚĆ BALONU ROZCIĄGNIE SIĘ W LEWO  a JAK DUŻA W PRAWO

A MOŻE BĘDĄ RÓWNE ? ILE ENERGI KOSZTUJE PCHNIĘCIE DO PRZODU LUB DO TYŁU  ( parabola absolutna ? )

 

 

specjalnie użyłem powietrza bo udowodniłem że Joul/ metr^3 = Pascal a my tu rozmawiamy o ciśnieniu

 

mass+m+and+doppler+ROOT.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"... ABSTRAKCJA ...  walą ... "

 

To ja już nie mam więcej pytań.

 

Raczej nie będę już zagladał do tego wątku. ;D

"Kilka lat temu fizycy skonstruowali na podstawie tej teorii bardzo uproszczony model Wszechświata, z którego wynikało, że Wielki Wybuch był tak naprawdę Wielkim Odbiciem. Przed chwilą "zero", w której zaczął się nasz Wszechświat, istniał jakiś inny kosmos, który się kurczył. Kiedy jego gęstość i temperatura osiągnęły krytyczną wartość, losy świata się odwróciły" ERGO: Zawsze był jakiś kosmos :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  1. Powtarzasz się kolego, chętnych do dyskusji brak, więc jak dla mnie zaczyna to podpadać pod spaming.
  2. post-901-0-96008500-1407843901_thumb.jpe

 

 

EDIT: Wielu z nas zajmuje się astrofotografią. Czy ktoś zauważył, czy zmienia się ADU przy takich samych warunkach/sprzęcie/ustawieniach, w zależności od tego, w którą stronę (środek Galaktyki itd) się skieruje obiektyw? (to oczywiście żart!)

  • Like 2

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na prawdę żadna osoba na forum nie dorasta do pięt znanym współczesnym fizykom. A ironizowanie i śmianie się jest postawą niewiedzy nawet na poziomie Kowalskiego.
Teorii względności tak na prawdę żadna osoba na forum nie zna. A wersja ze studiów to pikuś w stosunku z jaka dokładnością ja znają np: Stephen Hawking, Roger Penrose i wielu innych zacnych fizyków.
Więc dla Ciebie to abstrakcja.

Albo zacznij pisać z sensem i zrozumiale dla zwykłego usera, albo daj se na luz. Mimo chęci dyskusji większość nie daje rady bo nie potrafisz wytłumaczyć swoich racji.

  • Like 2

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze coś napiszę do autora wątku - Przeczytaj sobie dobrze - ze zrozumieniem cytat rysunku z postu Kolegi tranoxa Pana Alberta ,,Jeśli nie potrafisz wytłumaczyć....."

 

I albo Kolego maciejm zmień styl tłumaczenia maluczkim albo już zaprzestań ......

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropos teorii względności, kiedyś widziałem wywiad z jakimś fizykiem który o niej opowiadał na jakiejś bodajże prelekcji. Potem zapytał się widowni, kto zrozumiał. Ileś osób podniosło rękę, a wtedy Pan fizyk skwitował to stwierdzeniem "komu się wydaje, że rozumie Teorię Względności, ten nie zrozumiał o co w niej chodzi" ;)

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CO by więcej nie mixować podsumowanie

 

 

Mamy Silnik EMdrive ( Nasa potwierdza ża daje siłę ciągu )

Mamy Aparat ----żarówkę  w ciemnym pudełku A Maciej Marosz pokazał że Joul/ metr ^3 daje Pascala

 

stwierdził że światło porusza się w medium które się porusza  i w zależności od kierunku 

medium pochłania inną porcje energi ( opłata jak na autostradzie )

 

 

Air ----> 30 km/s   <<<< światło

 

30km/s <------ Air <<< światło

 

światło wywiera ciśnienie na cząstki powietrza

 

TO CO I CZY KTOŚCZEGOŚ SIĘ NAUCZY  POZOSTAWMY KWESTIĄ OTWARTĄ ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta bardzo trudny

 

 

---------------------------------------------------10 km rura próżni -------------------------------------------------------

              ---------  przerwana wiązka lasera

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

^

^ 30 km/s

^

 

 

Ta sama sytuacja

---------------------------------------------------10 km rura próżni -------------------------------------------------------

              ---------  przerwana wiązka lasera

                                                                                                                                                                  >>>> 30 km/s 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

gdzie nadano wiązkę ?

gdzie wiązka udeży koniec rury ?

czy wiązka ma prędkość C względem wszystkich ścian rury ?

 

czy znając prędkość C i mierząc przesunięcie na końcu rury można wywnioskować o prędkości absolutnej ?

 

 

1a.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CO by więcej nie mixować podsumowanie

 

 

Mamy Silnik EMdrive ( Nasa potwierdza ża daje siłę ciągu )

Mamy Aparat ----żarówkę  w ciemnym pudełku A Maciej Marosz pokazał że Joul/ metr ^3 daje Pascala

 

stwierdził że światło porusza się w medium które się porusza  i w zależności od kierunku 

medium pochłania inną porcje energi ( opłata jak na autostradzie )

 

 

Air ----> 30 km/s   <<<< światło

 

30km/s <------ Air <<< światło

 

światło wywiera ciśnienie na cząstki powietrza

 

TO CO I CZY KTOŚCZEGOŚ SIĘ NAUCZY  POZOSTAWMY KWESTIĄ OTWARTĄ ...

Dobrze - podsumowałeś i proszę raz jeszcze daj już spokój - poczekaj aż ktoś nawiąże z Tobą merytoryczną dyskusję stricte związaną z tematem czyli ,,Pierwszy Silnik EMdrive zaprojektowany w Polsce.." Bo jak czytasz jest to twój brnący w czarną dziurę monolog....

 

Bardzo o to proszę jako moderator, niestety zaczynam to uznawać (nie tylko ja bo wiadomości na PW otrzymałem) jako uporczywy spam....

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta bardzo trudny

 

 

---------------------------------------------------10 km rura próżni -------------------------------------------------------

              ---------  przerwana wiązka lasera

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

^

^ 30 km/s

^

 

 

Ta sama sytuacja

---------------------------------------------------10 km rura próżni -------------------------------------------------------

              ---------  przerwana wiązka lasera

                                                                                                                                                                  >>>> 30 km/s 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

gdzie nadano wiązkę ?

gdzie wiązka udeży koniec rury ?

czy wiązka ma prędkość C względem wszystkich ścian rury ?

 

czy znając prędkość C i mierząc przesunięcie na końcu rury można wywnioskować o prędkości absolutnej ?

 

 

1a.JPG

 

 

Ile Joul / metr^3  zarejestruje czujnik w rakiecie ?  moc lasera jest stała !!

 

roc.JPG

w czsie T  światło pokonało drogę "a " czy wyliczymy ile metrów pokonała rakieta ?

 

Czy rozumiecie sens fizyczny jednostek układu Si ? Joul / metr^3 = Pascal

 

RAKIETA PORUSZA SIĘ  = ENERGIA LASERA NAPEŁNIA JOULAMI  PRZESTRZEŃ W KTÓREJ RAKIETA BYŁA W CZASIE T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Trudno - muszę zareagować - skoro Kolega maciejm  nie potrafi przeczytać prostych polskich zdań skierowanych do niego i dalej umieszcza swoją abstrakcję wręcz ja dublując - chyba złośliwie..

 

Udzielam Koledze ostrzeżenia - Z Poważaniem moderator

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)