Skocz do zawartości

Słynne AWI


Rekomendowane odpowiedzi

2007-09-20 Wpadł mi pomysł wyszukiwaniu i zebraniu wiadomości astronomicznych w jednym miejscu, zacząłem, więc działalność szukania i robienia wszystkich napotkanych artykułów na temat astronomii, by nie grzebać po całym świecie w Internecie tylko mieć na wyciągnięcie ręki. Nie wiedziałem, że będą cieszyć się tak wielkim zainteresowaniem, jeszcze jak żył mój kolega Ś.P Janusz Płeszka zmienił na nazwę Astronomiczne Wiadomości z Internetu, czytało wtedy ponad 80 ludzi nawet więcej, bo prawie 100 osób na dzień, niestety dnia 31 stycznia 2019 roku zmarł Janusz Płeszka, założyciel znanej chyba każdemu związanemu z astronomią firmy Astrokrak. Wielu z nas znało Janusza od ponad 30 lat, od czasów wspólnych wyjazdów na obozy astronomiczne na stokach Lubomira w Beskidzie Wyspowym. Będziemy pamiętali wspólne obserwacje gwiazd, górskie wyprawy na fotografowanie wschodów i zachodów Słońca, Twoje porady, zaskakujące pomysły, dyskusje i opowieści przy ognisku, Twoje kultowe powiedzenia i inne historie, które do dziś przypominamy sobie z uśmiechem.

Astromaniak Forum groziło upadłość miało być zamknięte jak i Sklep, Astrokrak którym robiłem zakupy za pomocą kuriera, który dostarczał mi następnego dnia prosto do domu, zamawiałem dużo rzeczy, Forum objął Dominik, Woś kolejny mój kolega. AWI dalej działały, było wszystko super, aż do 2022-03-21 o godzinie 10:26 pojawiła się smutna wiadomość, że nasz Kolega Dominik Woś odszedł do gwiazd. Teraz Forum Astromaniak nosi nazwę nowa Astromaniak Forum Imienia Janusza Płeszki, przeszło modernizacje, zmienił się wygląd, AWI zostały przeniesione do Działu Astrowiedza, spadła czytelność, najwięcej osób czytających jest 11 gości, mam nadzieję, że powrócą i będzie coraz więcej, chociaż 20 gości czytających, A ja nadal będę wyszukiwał i dodawał na Fora AWI dla nas wszystkich, chociaż by na wzgląd moich dwóch fajnych Wielkich Kolegów Janusza i Dominika. AWI mają już 15 lat na Astromaniaku jeszcze z pięć lat i będą mieli 20 lat. Mam nadzieję, że i ja i AWI dożyjemy i będziemy dla miłych koleżanek i kolegów działać na Forach jak do tej pory. Dziękuje za miłe słowa pod adresem AWI  i każdej stronie internetowej, co korzystam i wyszukuję a szczególnie Uranii i wiele innym.?

AWI opis na Wykop 2022-07-06.jpg

Image 15.jpg

  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)