Skocz do zawartości

Astro pudełko


DarX86

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka pogoda jest każdy widzi dlatego wieczorami coś sobie dłubię :) Nie jest to może szczytowe osiągnięcie elektroniki ale póki nie będzie Astrohuba, to spełni swoje zadanie.

Konstruuje z tego co mam, czyli minimalizując koszty. Dlatego kilka rozwiązań właściwie nie potrzebnych, ale wymuszonych przez dostępne podzespoły.

Na razie jest to sam sterownik grzałek ale będzie coś jeszcze ale o tym dalej.

post-1211-0-14916000-1418667574_thumb.jp

post-1211-0-71239200-1418667611_thumb.jp

 

Jak widać sterownik na dwie grzałki, lewy  z przeznaczeniem na obiektyw-guider, a prawy na grzałkę lusterka wtórnego. Jak już wiecie z innego tematu grzałkę robię z drutu oporowego, ale jako że za cholerę nie mogę upchnąć odpowiedniej ilości drutu na tak małej powierzchni, zdecydowałem się na inny krok. Robię mocną grzałkę jak na LW jakieś 9-10W (dzięki temu będę mógł użyć krótkiego odcinka drutu), a ponieważ to by bardzo paliło trzeba było jakoś zaradzić.

Dlatego w pudełku przed głównym sterownikiem grzałki lusterka wtórnego, jest dodatkowy sterownik którym będę mógł ustawić na stałe moc grzałki np na 30%. Można by było obejść się bez tego, a głównym ustawiać małą moc,ale nie chciałem ryzykować że przez przypadek by się za bardzo podkręciło moc.

Dlatego ten sterownik-ogranicznik będzie zamknięty w pudełku.

 

Samo pudełko jest spore, więc będzie to też centralka zasilania, na którą złożą się 2 wyjścia 12v, wyjście 8v pod canona (prawdopodobnie o regulowanym napięciu), jeszcze nie jestem pewien ale być może też wsadzę do środka jakiegoś huba usb.

 

Całe pudełko będzie zasilane z dwóch zasilaczy bo na tą chwilę nie mam jednego odpowiednio mocnego. Więc będą 2 wejścia zasilania.  

No cóż jest to pudełko kompromisów:) Ale już się cieszę, bo choć dopiero zaczynałem przygodę z kablami to już miałem jej dość :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wyszło - możesz napisać jakie moduły PWM zastosowałeś, bo wyglądają na jakieś gotowe?

Możesz też pomyśleć o jakimś mocowaniu płytek śrubkami, bo klej z pistoletu na mrozie ma tendencję do puszczania (o ile to jest taki glut z pistoletu).

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak moduły są gotowe. Kabelki to polutuje ale takiej drobnicy to nie mam ani wiedzy ani umiejętności :) Dlatego przy okazji jakiś innych zakupów nabyłem parę regulatorów, ściemniaczy do led-ów. Tylko wyciągnąłem płytki z obudów w których były. 

Te większe płytki są z czegoś takiego:

http://allegro.pl/sciemniacz-manualny-do-tasma-led-12v-24v-8a-imax-i4869330275.html

a ta mała z takiego:

http://allegro.pl/sciemniacz-manualny-led-12v-4a-z-wylacznikiem-i4899857646.html

 

W większej jak widać wszystko proste bo kabelki na wtyczkę się zapina.

W mniejszej kabelki które widać w linku(te z wtyczkami) są wlutowane w płytkę dlatego je odlutowałem, a zamiast nich wstawiłem odpowiedniej długości kabelki.

 

Dzięki za radę co do kleju, co prawda śrubki są w planach, a po tym co powiedziałeś to już pewne. Klejem przyłapane bo chyba najprościej było tak unieruchomić płytki na swoich miejscach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal 2010-2024